Apteka Signagil Hcg 5000iu

hcg-pct-odblok-sklep-sterydy-doping-koksy
HCG 5000iu- Human Chorionic Gonadotropin

Apteka Hcg Signagil 5000iu

HCG jest hormonem, którego oryginalnym przeznaczeniem jest wspomaganie jajników podczas procesu owulacji. Hormon ten ma za zadanie przyspieszyć cały proces miesiączkowania i zapewnić mu zdrowy przebieg podczas dojrzewania jajeczka.

W dzisiejszej medycynie HCG bywa wykorzystywane w celu wymuszenia owulacji u kobiety podczas leczenia jej niepłodności. Jest nawet stosowane na mężczyznach, w tym przypadku zadaniem tego hormonu jest zwiększenie liczby plemników.

Prawdą jest jednak to, że hormon HCG jest wykorzystywany nie tylko w przypadku zapotrzebowań medycznych.

Ważne informacje o HCG 5000iu.

Sposób podawania hormonu w postaci Signagil hcg 5000iu odbywa się za pośrednictwem zastrzyku. Zastrzyk musi zostać zaaplikowany pod skórę lub domięśniowo. Jeżeli stosujesz HCG podczas terapii medycznej, najlepszym sposobem na uzyskanie szczegółowych informacji na temat podawania środka, jest konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie lub pielęgniarką w najbliższym ośrodku medycznym. Jeżeli brak takiej możliwości, można zasięgnąć podobnych informacji u farmaceutów, którzy sprzedają hcg 5000iu.

Istotną kwestią do zapamiętania jest to, aby nie dokonywać samodzielnych zastrzyków z udziałem środka Signagil hcg 5000iu, jeżeli nie mamy pełnej wiedzy na temat tego, jak zachowuje się ten hormon i w jaki sposób powinien być dokładnie aplikowany.

Jeżeli posiadasz dostateczne kompetencje na temat zażywania hCG Signagil 5000iu, pamiętaj o zachowaniu niezbędnej czystości po dokonaniu czynności. Pozbywając się igieł i opakowań po hormonach, nigdy nie ryzykuj pozostawieniem ich w miejscu dostępnym dla dzieci lub zwierząt.

Jeżeli dokonałeś samodzielnej aplikacji środka hcg 5000iu i doświadczasz któregokolwiek z poniższych efektów, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem lub najbliższym szpitalem:

 • bóle okolic iniekcji
 • uczucie ciepła i intensywne zaczerwienienia skóry
 • odrętwienie kończyn
 • mrowienie w nogach
 • silne bóle głowy
 • zawroty głowy
 • wymioty
 • trudna do powstrzymania biegunka
 • ból w okolicach miednicy
 • nieustające nudności

Należy mieć na uwadze, że stosowanie HCG u młodych chłopców, może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian hormonalnych. Dostarczenie hcg 5000iu w zbyt młodym wieku doprowadzi do przyspieszonej fazy pokwitania. Zwiększy to między innymi powstawanie wysypek i spowoduje nadmierne pocenie się.

Używanie tego medykamentu przez kobiety zwiększa szansę na ciążę mnogą. Jeżeli miało miejsce stosowanie terapii z HCG przed zajściem w ciążę, należy powiadomić o tym lekarza. Kategorycznie zabrania się używania tego hormonu przez kobiety podczas aktywnej ciąży. Może on uszkodzić płód lub przeniknąć do mleka matki po urodzeniu. Nie można zataić stosowania HCG przed lekarzem prowadzącym.

Kiedy nie powinniśmy stosować środka Apteka hcg Signagil 5000iu?

Istnieją sytuacje, które powinny być obligatoryjnym znakiem zakazującym stosowania HCG. Dowiedz się, czy nie dotyczą one ciebie, zanim zdecydujesz się za zasięgnięcie pomocy w terapii hormonalnej.

Należy wystrzegać się tego hormonu, jeżeli

 • Jesteś zbyt młodą osobą (blisko wieku pokwitania)
 • Jeżeli kobieta posiada jakiekolwiek problemy z układem rozrodczym, powinna wystrzegać się tego środka
 • Kłopoty z sercem eliminują możliwości zażywania HCG
 • Epilepsja
 • Astma
 • Migreny
 • Niewydolność nerek
 • Rak uniemożliwia korzystanie z HCG
 • Zaburzenia miesiączkowania

Jak prawidłowo zażywać HCG (gonadtropina kosmówka)?

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkownika, hormony powinniśmy zażywać pod obserwacją lekarza specjalisty. Jeżeli medykament nie został nam wypisany poprzez lekarza, kategorycznie należy przestrzegać rozpisanych na ulotce zaleceń i nie przekraczać rekomendowanych dawek.

Jeżeli jesteśmy zaznajomieni z tym, w jaki sposób należy wykonać iniekcję, musimy przestrzegać kilku istotnych reguł:

 • Nie możemy użyć dwukrotnie tej samej igły (zapobiegniemy w ten sposób zakażeniom)
 • Zużyte do zastrzyków narzędzia, należy przechowywać w szczelnych pojemnikach
 • W razie jakichkolwiek niepewności związanych z pozbyciem się zużytych igieł, zaleca się skorzystać z porady farmaceuty

Jakie są najczęściej spotykane skutki uboczne podczas stosowania hcg 5000iu?

 • Kłopoty z oddychaniem
 • Nadmierna potliwość rąk i stóp
 • Silny ból głowy
 • Przybieranie wagi
 • Biegunka
 • Trudność z oddawaniem moczu
 • Świszczący oddech
 • Ucisk w klatce piersiowej
 • Wysypki na skórze (różne miejsca ciała)
 • Stan depresyjny
 • Obrzęk niektórych miejsc ciała (nóg, rąk, języka, gardła, stóp, części intymnych)

Jak powinno wyglądać dawkowanie hcg 5000iu?

Kiedy mówimy o stosowaniu HCG w przypadku kulturystów lub atletów, najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z ludźmi, którzy stosują już pewne środki anaboliczne. Pierwszym krokiem powinno być upewnienie się dotyczące tego, czy Signagil HCG 5000iu nie wchodzi w interakcję ze sterydami, które aktualnie stosujemy, co mogłoby doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów wewnętrznych i trwałych dysfunkcji.

W celu krótkiej stymulacji testosteronu w organizmie stosowanie hcg o sile 1000 jednostek (iu) byłoby zupełnie wystarczające. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani długodystansowym wspomaganiem organizmu, hcg 5000iu będzie środkiem o dostatecznej sile. Należy mieć się na baczności podczas stosowania medykamentów mogących mieć wpływ na permanentne zmiany w naszym ciele.

Dawkowanie dużych dawek, tak jak w przypadku hcg 5000iu powinno odbywać się stopniowo. Najlepiej zacząć raz w tygodniu i obserwować to, w jaki sposób ciało reaguje na hormon. 

Jeżeli nie występują u nas wzmożone efekty uboczne, możemy przystąpić do zwiększenia dawek. Zaplanowanie długotrwałego wspomagania dopingu w postaci hormonu wzrostu nie powinno przekraczać okresu 6 miesięcy i zastrzyków częstszych niż 2 do 3 razy w tygodniu.

Osoby, które cierpią na wiele skutków ubocznych lub ich ciała reagują reakcją obronną na większe dawki HCG, mogą spróbować cyklu o podwyższonej częstotliwości stosowania, jednak z użyciem mniejszym dawek. Zaleca się wówczas w celu osiągnięcia optymalnych efektów użycie dawek hormonu o mocy 1000iu, nie większej niż 2500iu 3-4 razy w tygodniu.

UWAGA

Nie każda osoba może bezpiecznie używać hormonu wzrostu. Nawet jeżeli po konsultacjach z lekarzem przestrzega wszystkich zaleceń i stosujesz się do opisanych dawek, mogą wystąpić pewne komplikacje. Ludzie, którzy mogą mieć genetyczne predyspozycje do powstawania komórek nowotworowych, nigdy nie powinni próbować cykli z HCG

W przypadku kobiet hormon ten może upośledzić możliwości rozrodcze i doprowadzić do zaburzeń miesiączkowych. Zaleca się unikanie hormonu wzrostu przez kobiety, które planują w niedalekiej przyszłości dziecko.

Stosowanie HCG w sportach siłowych.

Ze względu na wiele możliwości, które oferowane są przez hormon wzrostu, wielu kulturystów chętnie sięga po ten środek, przygotowując się do zawodów siłowych. Jest on również popularny wśród kręgów amatorskich. Wiele osób ceni go za skuteczność i relatywnie niewielkie zagrożenie w odniesieniu do niektórych sterydów anabolicznych.

Budowanie masy mięśniowej.

Jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy hormonu wzrostu sięgają po doping, jest oczywiście kilkukrotnie przyspieszony wzrost masy mięśniowej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że organizm potrzebuje czasu na rozbudowę i odpowiednie zaadaptowanie mięśni. Za pomocą HCG możemy jednak dokonać stymulacji naszego układu hormonalnego i przyspieszyć cały proces.

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że HCG jest traktowany jako środek terapii postcyklowej. Wiele osób nie traktuje tego medykamentu na równi ze sterydami i ogólnym pojęciem dopingu. Jeżeli po przebytym cyklu nasz testosteron w organizmie został obniżony, z pomocą może przyjść nam właśnie HCG, które stymulując układ hormonalny, pobudzi organizm do reprodukcji testosteronu. W ten oto sposób kulturyści wracają do stanu testosteronu w ciele z czasu przed zażywaniem sterydów anabolicznych.

Za sprawą zwiększonej produkcji testosteronu, jesteśmy w stanie dać z siebie więcej podczas treningów siłowych. Przyczyni się to wówczas do rozbudowy masy mięśniowej u użytkownika HCG. Zaleca się, aby osoba, która korzysta z terapii hormonalnej za pośrednictwem HCG zwiększyła objętość treningową, jak i ilość samych treningów w tygodniu oraz starała się zwiększyć podaż białka w swojej diecie, w celu zapewnienia sobie optymalnej regeneracji mięśni w okresie wzmożonego wysiłku na siłowni.

Czy HCG może być wykorzystane podczas redukcji?

Pomimo przeznaczenia hormonu wzrostu, którym jest podwyższenie produkcji testosteronu w organizmie, jest on w niektórych przypadkach stosowany w okresie redukcyjnym. W teorii nie ma naukowych badań, które kategorycznie potwierdzałyby, że HCG przyczynia się do utraty masy ciała. Praktyka ma się jednak zupełnie inaczej.

Coraz większą popularność zdobywa tak zwana dieta HCG. Swoją strukturą przypomina ona znane na całym świecie głodówki lub diety opierające się na postach godzinowych. Nie należy ich jednak mylić.

Dieta z udziałem hormonu wzrostu, która nastawiona jest na utratę masy ciała to dieta o wysokiej restrykcji, zamykająca się na 500 kaloriach dziennie. W normalnym przypadku diety niskokaloryczne są krótkotrwałymi efektami doprowadzającymi do efektów jojo. Ponadto typowa dieta o ekstremalnie niskiej kaloryczności zmusza nasz organizm do przełączenia się w tak zwany tryb oszczędzania. Ma to na celu zapobieganie kolejnym utratom kalorii. Stajemy się wówczas senni, głodni i brakuje nam energii do pracy i ćwiczeń.

Jeżeli jednak podczas restrykcji kalorycznej zażywamy HCG sprawy mają się zupełnie inaczej. Hormon wzrostu wysyła do naszego organizmu sygnały wymuszające spalanie zgromadzonej wcześniej tkanki tłuszczowej. Pomimo tego, że jemy ekstremalnie niskie ilości pokarmu, podczas zażywania odpowiednich dawek HCG, nie brakuje nam energii do ćwiczeń w ciągu dnia. Korzystając ze zmagazynowanego tłuszczu, organizm jest w stanie zmusić się do spalenia nawet 3000 kalorii każdego dnia.

Należy mieć na uwadze to, że diety tego rodzaju są bardzo inwazyjne i terapia hormonalna doprowadzająca do znacznej utraty masy ciała nie powinna trwać dłużej niż kilka tygodni. W przeciwnym wypadku narażamy się na trwały uszczerbek na zdrowiu.