HCG Eurigil 5000iu -65zł

Eurigil 5000 jest preparatem leczniczym zawierającym HCG.

HCG (Gonadotrophinum chorionicum)  to substancja wytwarzana przez przysadkę móżgową, występująca zarówno u kobiet jak i mężczyzn. W przypadku płci pięknej występuje we wczesnym okresie ciąży. U mężczyzn natomiast odpowiedzialna jest za stymulację jąder do produkcji testosteronu. Syntetyczne odpowiedni HCG stosowane są w medycynie np. w celu leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. Imituje ona wytwarzane przez przysadkę mózgową hormony gonadotropowe. W kulturystyce środek ten ma zastosowanie wyłącznie u mężczyzn, przede wszystkim podczas długich cykli sterydowych. Wytwarzany bowiem wtedy wysoki poziom androgenów może hamować pracę jąder, w efekcie czego można doprowadzić do ich kurczenia się lub zmniejszenia. Zjawisko to występuje najczęściej przy stosowaniu silnych sterydów anabolicznych, a zaczyna być odczuwalny pomiędzy 4 a 5 tygodniem stosowania. Prawidłowe funkcjonowanie jąder jest niezwykle istotne do organizmu mężczyzny. Ich praca może być zaburzona poprzez stosowanie sterydów anabolicznych, stany chorobowe czy choćby tzw. niewłaściwy odblok po cyklu. HCG jest podstawowym narzędziem, które pomoże nam unormalizować zaburzenia związane z pracą jąder i wytwarzaniem testosteronu. Jest to niezwykle istotne, gdyż jego nie stosowanie podczas wspomnianych cykli może doprowadzić nawet do bezpłodności, zniekształceń i atrofii jąder. 

Drugim po obniżonym poziomie testosteronu problemem, z jakim HCG pomoże nam się uporać jest za wysoki poziom kortyzolu, który jest efektem podwyższonego poziomu androgenów. Kortyzol występujący w organizmie w niepożądanie podwyższonych dawkach powoduje szybki rozpad tkanki mięśniowej. Skutkiem więc będzie szybka utrata zdobytej wcześniej masy mięśniowej.

Charakterystyczną cechą tej substancji jest szybkość jej działania i czas utrzymywania się w organizmie. Już po kilku godzinach od zastosowania HCG zaczyna stymulować jądra do wytwarzania testosteronu, a statystyczny czas takiej stymulacji, czyli działania środka może sięgać nawet 5-ciu dni. W tym czasie łatwo zaobserwować zwiększenie poziomu naturalnego testosteronu nawet o 200-300%.

Okres intensywnych przygotowań do do zawodów kulturystycznych zwykle wiąże się z intensywnym i mocnym cyklem sterydowym. Ten zaś może powodować hamowanie wytwarzania LH w organizmie, co bezpośrednio przekłada się na pogorszoną stymulację jąder. W przypadku krótkich cykli problem raczej nie występuje, jednak w przypadku cykli trwających powyżej 8 tygodni HCG wprowadza się w trakcie, by zapobiec opisanym już problemom. W latach 90-tych zwykło się stosować preparat dopiero w momencie kiedy wystąpiły już problemy, czyli zazwyczaj po zakończonym cyklu. Szybko jednak środowisko kulturystyczne odeszło od tej praktyki, nie chcą ryzykować własnego zdrowia. Po co leczyć problem, który już wystąpił, skoro możemy mu zapobiec?

Jak, kiedy i ile HCG zażywać

Tuż po odkryciu korzystnych zastosowań HCG uznano, że standardową dawką pomagającą uniknąć problemów z wytwarzaniem testosteronu jest 5000 ui na jednorazowe zastosowanie. W latach 90-tych takie podejście było szczególnie popularne wśród kulturystów, którzy chcieli przywrócić prawidłową pracę jąder. Szybko jednak okazało się, że tak duża dawka nie dość, że nie jest potrzebna, to tak naprawdę jest nieskuteczna. Wprowadzono więc dawki po 1500 ui na iniekcję, ale najlepsze efekty stwierdzono przy stosowaniu dawek nie większych niż 1000 ui na iniekcję. Przyjęto więc ogólną zasadę, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie HCG 3 razy w tygodniu po 500 ui.

Wnikliwe obserwacje, które przeprowadzono wśród kulturystów dowiodły, że stosowanie wyżej wymienionego dawkowania w okresie do 3 tygodni, daje naprawdę bardzo dobre rezultaty. Zalecane jest wstrzykiwania HCG kilka razy w tygodniu, ponieważ okres jego półtrwania w organizmie utrzymuje się mniej więcej do 36 godzin. Rzadsze dawkowanie może obniżyć stężenie substancji we krwi. Należy także pamiętać, że dawkowanie HCG w znacznym stopniu zależne jest od poziomu zablokowania układu osi podwzgórze – przysadka – jądra.

Jak przechowywać HCG

Zarówno same fiolki, jak i gotowe roztwory HCG należy przechowywać w lodówce. Preparat zawarty w fiolkach należy najpierw rozpuścić w wodzie, w proporcjach wskazanych na opakowaniu. Preparat wprowadzamy do organizmu poprzez zastrzyk domięśniowy – lokalizacja iniekcji nie ma znaczenia i zależy od indywidualnych preferencji.

Bezpieczeństwo

HCG jest środkiem bezpiecznym pod warunkiem, że stosujemy go zgodnie z zaleceniami i nie ustalamy kuracji na własną rękę. Zbyt długie stosowanie – przekraczające 3 tygodnie – może skutkować tym, że efekty takiej terapii będą odwrotne do tych, na jakich nam zależało. Stosowanie preparatu może także wywoływać skutki uboczne. Najczęstszymi z nich są obrzęki, podwyższone ciśnienie krwi, nudności, bóle głowy, ogólne rozdrażnienie, częste zmiany nastroju czy trądzik. Plusami za to – przynajmniej dla większości mężczyzn – będzie zwiększone libido, częste erekcje czy podwyższenie popędu seksualnego.