Ventolin (Salbutamol) 4mg/tab 100tabs

Pierwszym selektywnym agonista wprowadzonym do sprzedaży był Salbutamol pod nazwa handlową Ventolin.

Lek ten jest jednym z najpopularniejszych leków wykorzystywanych w leczeniu astmy.

Od debiutu w 1968 roku Ventolin jest ciągle w sprzedaży.

Substancją czynną Ventolin jest Salbutamol to krótko działający agonista receptora β 2-adrenergicznego. Powoduje rozkurcz oskrzeli w wypadku odwracalnego ich zwężenia i poprawę wentylacji płuc. Ventolin nie ma wpływu na receptory β1 w sercu . W medycynie stosowany jest w celu łagodzenia objawów astmy i przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Jak go stosować ?

Najpopularniejsze środki to postaci wziewne i tabletki , sam siarczan salbutamolu jest zwykle podawany w postaci wziewnej dlatego by bezpośrednio zmniejszyć napięcie mięśni gładkich oskrzeli. Podawany w formie wziewnej bardzo szybko uzyskujemy zadowalający nas efekt .Inhalacje Salbutamolem są bardzo popularne , badania laboratoryjne wykazały że ma korzystny wpływ na serce. Kolejne zalety Ventolinu to : zwiększenie siły nóg ,zwiększanie amoniaku we krwi w czasie treningu, oraz podniesione spoczynkowe wykorzystania energii.

W sportach gdzie duże znaczenie ma wydolność , wytrzymałość , salbutamol jest bardzo popularnym środkiem dopingującym. Podnosi wydolność aerobową (np. w bieganiu). W przeciwieństwie do Clenbuterolu nie wysyca on tak silnie receptorów , dzięki czemu może być brany przez dłuższy okres ( do 6tyg). Salbutamol działa w ten sposób że stymuluje beta receptory co przyczynia się do podniesienia termo genezy ciała (efektywne spalanie tłuszczu). Ventolin ma również wpływ anaboliczny względem tkanki mięśniowej.

Niektóre efekty uboczne zbliżone są do clenbuterolu , zażywając salbutamol mogą wystapić : nerwowość ,drżenie rąk, skurcze mięśni, ból głowy, suchość w ustach , kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, niedokrwienie mięśnia sercowego, zaburzenia snu , uderzenia gorąca. Nie zaleca się stosowania tego leku o osób z problemami z sercem, osoby które mają problemy z tarczycą muszą zachować ostrożność ostrożność. Salbutamolu podnosi poziom hormonów tarczycy, ten najbardziej aktywny czyli T3.

Najpopularniejsze dawkowanie do podniesienia wydolności i spalania tłuszczu to 16 mg dziennie, oczywiście podzielona na cztery równe dawki (4x4mg).Oczywiście można dawkować np. 2 razy dziennie, zaczynając od połowy dawki i stopniowo wchodząc na wyższą dawkę. Czas półtrwania tabletek to 8 godzin, co na pewno ułatwia nam dawkowanie Ventolinu. Wśród doświadczonych sportowców często można słyszeć o wzmocnieniu działania Salbutamolu , wzmacnia to ketotifen lub yohimbine która synergistycznie wzmocni anaboliczny wpływ leku na mięśnie a co niezmiernie ważne wzmocni efekt kataboliczny na tkankę tłuszczową.

Po więcej informacji zapraszamy na sterydy.org.pl