Terpafen 50mg/tab – Clomifene Citrate 10tab

Kolejnym produktem który znajdziecie państwo na stronie sterydy.org.pl to niezbędnik w PCT to Clomid to nazwa handlowa cytrynianu clomifenu (Clomifene Citrate).

Lek powstał w zamierzeniu leczenia bezpłodności u kobiet ponieważ jego składnik aktywny posiada cechy aktywizujące owulację , powoduje to cytrynian clomifenu, a dodatkowo blokuje działanie estrogenów w organizmie a tak dokładnie to blokuje on estrogenom możliwość wiązania się z receptorami.

Czyli sam Clomid nie jest żadnym sterydem anabolicznym , jest on syntetycznym estrogenem. W stosunku do Tamoxifenu ( nolvadexu) mają bardzo zbliżone działanie, podobnie jak ich budowa chemiczna i właściwości antagonistyczne i agonistyczne.

Ok to u kobiet , ale po co biorą go faceci ?

U mężczyzn szczególnie tych zażywających sterydy czyli na dopingu , jest bardzo ważnym środkiem w czasie PCT ,przynosi duże korzyści. Po pierwsze to pomaga w uwalnianiu hormonów folikulotropowych i luteinizujących , hormony te są odpowiedzialne za produkuję estrogenów. Natomiast ten fakt z kolei stymuluje proces wydzielania własnego testosteronu z naszego układu krwionośnego i to właśnie jest niezwykle ważne dla facetów po cyklu ze sterydów . Jak wiemy po odstawieniu SAA , poziom testosteronu drastycznie spada , a nasz organizm niestety nie wydziela własnego ,dlatego w naszym organizmie po kuracji sterydowej musi zostać przywrócony odpowiedni poziom produkcji testosteronu. Za ten stan rzeczy odpowiada dobrze znany nam już kortyzol, jest to hormon kataboliczny. Kiedy spada nam poziomu testosteronu następuje gwałtowny wzrost kortyzolu , niestety jego nadmiar wywołuje niekorzystny wpływ na syntezę białek kurczliwych mięśni szkieletowych.

Jak temu zapobiec ?

Jest na to sposób od tego jest właśnie CLOMID. Zapobiega on wzrostowi kortyzolu oraz nie dopuszcza do hipogonadyzmu. Po cyklu obowiązkowo musimy brać clomid.

Kobiety w dopingu , sporcie mogą wspomóc się clomidem aby na przykład ograniczyć poziom i wpływ estrogenów , ale w czasie np. przed zawodami. Kulturystką clomid pomaga w utracie tkanki tłuszczowej, i nabraniu odpowiedniej muskulatury szczególnie w okolicach ud i bioder.

Jak go brać bezpiecznie ?

Clomid najlepiej brać na noc , a popularne w praktyce dawki to: od 50 do 100 mg dziennie, przez okres od 4 do 6 tygodni. To optymalna dawka która pozwala na przywrócenie produkcji testosteronu na naturalnym odpowiednim poziomie.

Po mocnych , długich cyklach można też oczywiście zastosować dawkę uderzeniową, metoda jest taka że zaczynamy od dużej silnej dawki clomidu i stopniowo ją zmniejszamy np. pierwszego dnia 200 mg dziennie, kolejny tydzień to np 100 mg dziennie, a na koniec dawka to 50 mg przez kolejny tydzień. Powrót do optymalnej produkcji testosteronu powinien następować stopniowo, nie ma co się śpieszyć musi być rozłożony równomiernie przez cały okres Odbloku (PCT). Popularnym sposobem na zwiększenie efektywności odbloku ( powrotu do normy), jest sposób by przed użyciem clomidu, przez pierwsze dwa tygodnie od odstawienia sterydów brać HCG, które wspomaga przywrócenie właściwej pracy jąder ( reakcja na obecność endogennego LH). Pamiętajmy że HCG bierzemy maksymalnie do 3 tygodni. Dopiero po zakończeniu HCG , zaczynamy stosować clomid tak jak wyżej opisano. Ważne jest aby nie stosować zbyt szybko PCT , ponieważ po zażyciu niektórych sterydów, zwłaszcza tych iniekcyjnych np. sustanonu (omnadrenu) , PCT jest kompletnie nieefektywne. Aby odblok był dobrze przeprowadzony, trzeba przeanalizować czas półtrwania sterydów wykorzystywanych w cyklu. I dopiero na tej podstawie odczekać aż poziom androgenów osiągnie właściwy poziom , i dopiero wtedy możemy zażywać hcg , clomid , tamoxiifen itp. będzie to wtedy odpiednie dla organizmu i niezwykle skuteczne .

Badania pokazały że HCG jak i Clomid można stosować w trakcie kuracji sterydowej , ma to zapobiegać zupełnemu hamowaniu produkcji testosteronu. Praktycznie jednak metoda ta działa ale jest mocno powiązana z tym co bierzemy podczas cyklu, szczególnie przy dłuższym stosowaniu środków mocno androgennych jej skuteczność jest mniejsza . Zdecydowanie najlepsze efekty daje clomidu i HCG w ramach kuracji odblokowującej na koniec cyklu.

Również kiedyś Clomid stosowany był do ograniczenia wysokiego poziomu estrogenu podczas trwania cyklu. Kiedy nasz estrogen jest bardzo wysoki może pojawić się efekt uboczny w postaci : ginekomastii , nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy bioder , retencji wody podskórnej. Przyjmowanie clomidu może zniwelować ryzyko wystąpienia tych objawów , ale w czasie cykli są bardziej popularne środki do kontroli estrogenu ( ari , exe itd.) po więcej zapraszamy do specjalisty na sterydyorg@tutanota.com . Podobne właściwości blokujące posiada tamoxifen ( nawet mocniej blokuje), dlatego jest on bardziej popularny do ograniczania skutków ubocznych estrogenu w trakcie trwania cyklu SAA. I clomid i nolvadex pochodzą z tej samej grupy leków tzn. selektywnych modulatorów estrogenowych.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo , to skutki uboczne stosowania clomifen citrate nie pojawiają się zbyt często i nie są uciążliwe. Mogą wystąpić bóle głowy czy zawroty , uderzenia gorąca, ewentualnie chwilowe problemy ze wzrokiem. Jeżeli któryś z objawów utrzymywał by się przez jakiś czas , lek ten należy od razu odstawić i skonsultować się z lekarzem specjalistą .