Testosteron Prolongatum 100mg/ml – 5amp-70zł

Kolejną sprawdzoną pozycją na stronie sterydy.org.pl jest polski apteczny środek a mianowicie :

Testosteron Prolongatum jest to lek produkowany w Polsce przez koncern Jelfa, prolongatum oparty jest na testosteronie enanthate. To co go wyróżnia to długi okres półtrwania. Łagodne skoki stężenia we krwi, spowodowały że prolongatum jest bardzo popularny w dopingu jak i w medycynie np. w leczeniu impotencji czy niedorozwoju płciowego.

Jak działa ?

Aktywność testosteronu to czas od 5 do 7 dni. Najpopularniejsze dawki wykorzystywane w sporcie to 250 do 500mg co 5-7 dni. Dawka może być brana jednorazowo lub rozbita na pół np. 2x po 250mg, co 3 dni, dzięki dzieleniu dawki nie ma tak dużych wahań skoków stężenia testosteronu we krwi.

Testosteron Prolongatum czujemy już po około 2-3 tygodniach stosowania , następuje poprawa wydolności , wzrost siły jak i masy mięśniowej. Nie zapomnijmy o wzmocnieniu erekcji i libido . Czas stosowania to w zależności od potrzeb od 12 do 20 tygodni.

Czym jest tak naprawdę testosteron enanthate lub jak kto woli prolongatum to syntetyczny męski hormon, który produkowany jest w jądrach. Za wydzielanie testosteronu odpowiedzialna jest przysadka mózgowa. Kiedy testosteron produkowany jest z zewnątrz to hamujemy własną produkcję , dochodzi do zablokowania HPTA. Tak więc po tzw. cyklu niezbędny jest odblok czyli PCT , aby nasza gospodarka hormonalna powróciła do normy. Odblok po enanthate zaczynamy zazwyczaj po 2 tygodniach od ostatniej iniekcji. Prolongatum to lek zaliczany do środków anaboliczno-androgennych, czyli wykazuje wpływ na cechy płciowe takie jak wytwarzanie spermy i rozwój gonad. Anabolizm to przyspieszenie syntezy białek mięśniowych.

Praktyka pokazała że prolongatum działa już od dawek od 100 do 500mg tygodniowo, a odczuwalny już jest od 4 dnia kuracji. Jest bardzo szybko tolerowany przez nasz organizm. Stężenie testosteronu jest wprost proporcjonalne do zażywanej dawki , im więcej bierzemy tym jest większe 🙂

A co jak jest za dużo testosteronu ? Możemy spodziewać się zwiększenia owłosienia na ciele, nadwrażliwości pęcherza,impotencji czy nawet powiększenia gruczołów sutkowych ( ginekomastia). Młode osoby muszą uważać i zastanowić się nad stosowaniem tego środka ponieważ mogą doznać zahamowania wzrostu poprzez zbyt szybkie dojrzewanie układu kostnego . Dodatkowo możemy spodziewać się wystąpienia trądziku, zaburzenie morfologii krwi, i problemów z wątrobą .

Kiedy już skończymy cykl z użyciem prolongatum , niezbędne jest PCT .Pamietajmy o badaniu poziomu estrogenów, progesteronu, estrogenu ,prolaktyny , testosteronu wolnego, LH i FSH. Do odbloku używamy hCG oraz tamoxifenu z clomidem. Dawki tych środków uzależnione są od mocy cyklu , dlatego odblok to sprawa indywidualna i po porady zapraszamy na sterydyorg@tutanota.com