Turbobol 10mg/tab – 4-Chlorodehydromethyltestosterone 50tabs – 95zł

Chlorodehydromethyltestosterone to silna pochodna Metanabolu.

Jest sterydem doustnym, który jednocześnie jest skrzyżowaniem methandrostenolone i Clostebolu.

Turanabol na początku miał zastosowanie w leczeniu skutków AIDS. AIDS powoduje bardzo duże wyniszczenia w organizmie, a Turanabol pozwalał je leczyć. Działanie anaboliczne Turanabolu jest mniejsze niż w Metanabolu, dlatego wzrost masy mięśniowej nie jest tak szybki jak przy korzystaniu z tego drugiego sterydu. Turanabol mimo, że zapewnia nieco wolniejsze efekty, to zapewnia też bardzo jakościową i suchą masę mięśniową – coś, o czym marzy każdy mężczyzna. Poza masą mięśniową przy stosowaniu Turanabolu możemy również znacząco zwiększyć wytrzymałość organizmu.

Czym dokładnie jest Turanabol?

Chlorodehydromethyltestosterone posiada taką samą strukturę jak Metanabol tyle, że z dodanym Clostbolem właśnie. Co to właściwie oznacza? Oznacza to, że w porównaniu do Metanabolu, Turanabol jest zdecydowanie łagodniejszym odpowiednikiem. Nie ma tak mocnego działania androgennego jak Metanabol. Ponadto Turanabol jest mniej anaboliczny w porównaniu do Metanabolu. Dzięki swoim właściwością Turanabol na każdym etapie swojej działalności w naszym organizmie, wykazuje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia androgennych skutków.

Po raz pierwszy Turanabol opisano w 1962 roku. Od zawsze głównymi zaletami, które wskazywali lekarze była zmniejszona anaboliczność oraz zmniejszone skutki androgenne tego leku. Dzięki swoim łagodniejszym od Metanabolu właściwościom z Turanabolu korzystać mogli nie tylko dorośli mężczyźni, ale również kobiety i dzieci. Lek produkowano w dwóch dawkach, które zawierały 1mg i 5mg substancji czynnej. Lekarze cenili działanie Turanabolu ponieważ miał on wiele zastosowań medycznych. Obecnie głównym zastosowaniem tego leku, jest szybka budowa beztłuszczowej masy mięśniowej. Wcześniej stosowano Turanabol do innych celów.

DAWKOWANIE

Jak powinno się dawkować Turanabol? Dawka doustna to najczęściej od 15 do 40 mg, przy uwzględnieniu, że cykle nie trwają dłużej niż 8 tygodni. Taka dawka powinna przyczynić się do osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Opisywany produkt to nieco zmodyfikowana forma testosteronu.

Czym się różni Turanabol od testosteronu?

  • połączone zostały grupy chloro przy atomie węgla 4
  • wprowadzone zostało podwójne wiązanie pomiędzy atomami węgla 1 i 1, które powoduje przesunięcie stosunku korzyści w kierunku anabolicznym
  • do węgla dodano grupę metylową 17-alfa – grupa ta chroni hormon podczas doustnego podawania

Jak każdy steryd Turanabol może powodować wystąpienie skutków ubocznych. Czego możemy się spodziewać przy stosowaniu Chlorodehydromethyltestosterone?

Kolejny raz możemy porównać ten produkt do Metanabolu. W przeciwieństwie do Metanabolu, Turanabol nie aromatyzuje, więc stosując go nie musimy obawiać się ginekomastii. Nawet osoby podatne na jej wystąpienie nie powinny mieć tego problemu. Przy budowaniu mięśni estrogen najczęściej jest przyczyną retencji wody, natomiast stosując Turanabol mięśnie, które budujemy są bardzo dobrej jakości i co najważniejsze są „suche”. Dzięki temu, że nie występuje podskórna retencja wody, Chlorodehydromethyltestosterone jest często używany podczas „wycinki”.

Stosowanie Turanabolu może powodować pewne działania androgenne, mimo, że jest to steryd anaboliczny. Przykładowe działania androgenne mogące wystąpić podczas stosowania Turanabolu:

  • trądzik na twarzy
  • zwiększone owłosienie ciała
  • przetłuszczanie się skóry

Warto mieć na uwadze, że przekraczanie dawek wskazanych przez producenta, może nasilać wyżej wymienione skutki uboczne.
Kobiety stosujące Turanabol są narażone dodatkowo na zmiany skóry, włosów, nieprawidłowości menstruacyjne i powiększenie łechtaczki.

W przypadku obu płci można zaobserwować zwiększone libido podczas stosowania tego leku.

Turanabol, a wątroba

Chlorodehydromethyltestosterone jak już zostało wyżej wspomniane, jest związkiem 17-alfa alkilowym. Oznacza to, że lek jest chroniony przed dezaktywacją przez wątrobę, co umożliwia mu przeniknięcie do krwiobiegu naszego organizmu. Sterydy posiadające ten związek mogą stanowić zagrożenie dla wątroby, szczególnie przy dłuższym przyjmowaniu – wtedy wątroba może ulec uszkodzeniu.

Skutki uboczne mogą również dotyczyć samego układu krążenia. Nie od dziś wiadomo, że sterydy androgenne oraz anaboliczne mogą mieć szkodliwy wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Wartość dobrego cholesterolu może ulegać zmniejszaniu się, natomiast wartość złego cholesterolu będzie się zwiększać. Dobry cholesterol często oznaczany jest jako „HDL”, natomiast zły jako „LDL” – warto o tym pamiętać, czytając różne opisy produktów. Wzrost LDL we krwi może powodować wystąpienie miażdżycy.

Po zakończeniu cyklu musimy oczywiście rozpocząć kurację odblokowującą.

Chlorodehydromethyltestosterone dzięki temu, że zapewnia przyrost masy mięśniowej w bardzo dobrej jakości, dodatkowo buduje wytrzymałość i ma mniej skutków ubocznych od Metanabolu, jest często stosowany w sportach związanych z siłą. Mięśnie zbudowane na tym leku są bardzo dobrze ukształtowane, wyraziste i pełne wdzięku.