Stazol 10mg/tab – Stanozolol Tablets

Stazol 10mg/tab – Stanozolol Tablets 50tabs

Subtancją czynną preparatu STAZOL jest Stanozolol– anaboliczny steryd  będący pochodną dihydrotestosteronu (DHT), który występować może w dwóch formach: doustnej (tabletki) oraz iniekcyjnej (zastrzyki domięśniowe). Początkowo, środek ten stosowany był w weterynarii jako preparat dla koni wyścigowych, dziś jednak jest jednym z najważniejszych środków dopingujących dostępnych na rynku.

Czym jest Stanozolol? 

Stanozolol (nazwy chemiczne: 17β-Hydroxy-17-methyl-5alpha-androstano [3,2-c] pyra zole) jest jednym z popularniejszych, powszechnie używanych sterydów. Stanozolol, czyli inaczej pochodna DHT, posiada dwie modyfikacje: pozycję 17 alfa w której występuje grupa metylowa, oraz pierścień A wzbogacony o grupę pyrazolową. Z jego zalet korzystają sportowcy (kulturyści, lekkoatleci, pływacy) znani na całym świecie. Najpopularniejszy jest przykład kanadyjskiego lekkoatlety Bena Johnsona, który dzięki pomocy stanozololu bił światowe rekordy w biegach sprinterskich. STAZOL, ze względu na swą popularność,  jest obecnie dostępny na całym świecie i bardzo łatwo kupić go drogą internetową. Problem polega jednak na tym, że nie każdy oferowany w sieci  lek jest bezpieczny i oryginalny. Bardzo ważnym jest więc, aby kupując ten produkt, korzystać tylko ze sprawdzonych  sklepów internetowych.

Działanie preparatu 

Okres półtrwania substancji w organizmie to przeciętnie około 9 godzin. Powoduje ona wzrost wydajności mięśni a także ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, stąd często stosowana jest w cyklach redukcyjnych np. w czasie przygotowań do zawodów. Stanazolol najczęściej używany jest w okresach redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż pomaga on zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym utrzymaniu masy mięśniowej na odpowiednim poziomie. Deficyt kalorii może prowadzić do stanu w którym jako źródło energii wykorzystywane są aminokwasy (mięśnie). Jest to zjawisko niepożądane, zwłaszcza w przypadku kulturystów przygotowujących się do zawodów. Przy stosowaniu stanozololu, zachowanie tkanki mięśniowej wynika z jego właściwości- zwiększa on retencję azotu i syntezę białek w mięśniach.

Często substancja ta stosowana jest z innymi popularnymi sterydami, gdyż wzmacnia ona działanie innych środków anabolicznych. Ponadto stanozolol  jako pochodna dihydrotestosteronu posiada zdolność do obniżania poziomu SHBG (wiązanie globuliny do hormonów płciowych). Zmniejszenie poziomu SHBG prowadzi do uwolnienia większej ilości wolnego testosteronu, który można wykorzystać do zwiększenia siły mięśni, libido oraz beztłuszczowej masy ciała. Powoduje również obniżenie poziomu estrogenu, ograniczając w ten sposób działania niepożądane. W związku z tym, nadmierny pobór wody w organizmie nie będzie stanowić problemu przy stosowaniu stanozololu, a gdy będzie on stosowany razem ze sterydami anabolicznymi stosowanymi do absorpcji wody, będzie aktywnie przyczyniał się do zmniejszenia tego efektu ubocznego.

Dawkowanie oraz bezpieczeństwo stosowania 

Sportowcy różnych dyscyplin sięgają po stanozolol, gdyż pozwala on w szybki sposób zwiększyć znacznie siłę mięśni oraz wydolność organizmu. W porównaniu do innych środków sterydowych, STAZOL powoduje także niewielkie efekty uboczne, które przy odpowiednim dawkowaniu preparatu są nieodczuwalne. Efektami ubocznymi które mogą pojawić się w trakcie stosowania preparatu są głównie: bóle głowy, zmiany poziomu HDL oraz LDL a także skurcze czy wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Podczas przyjmowania preparatu, należy pamiętać także o tym, iż nawet w niewielkich dawkach powodować on może przyrost mięśnia sercowego. Aby uniknąć występowania efektów ubocznych, ważne jest aby preparat stosować maksymalnie przez okres 12 tygodni, oraz nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Forma tabletek 

Stanazolol w formie tabletek jest wygodną alternatywą dla zastrzyków domięśniowych. Uwalnianie się formy iniekcyjnej w organizmie trwa dłużej, a będąca następstwem tego reakcja chemiczna powoduje uwalnianie kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za katabolizm. Proces ten prowadzi do zjawiska tzw. „wysuszenia stawów” co ma znaczny wpływ na ryzyko powstawania kontuzji przy zwiększonym wysiłku fizycznym.

Także dawka preparatu przyjmowana w tabletkach różni się od tej przyjmowanej w postaci zastrzyków: dla kobiet dawką zalecaną jest jedna tabletka (10 mg) dziennie, dla mężczyzn jest to dawka od 20 mg do 80 mg dziennie. W postaci iniekcji, w każdej dziennej dawce przyjmowana jest ilość od 50 mg do 100 mg. Mimo różnic w ilości przyjmowanego preparatu, obie formy posiadają w składzie tą samą substancję. Co ciekawe, Stanazolol stosowany w formie tabletek jest także krócej wykrywalny w organizmie: możliwość jego wykrycia sięga trzech tygodni, podczas gdy stanazolol w formie iniekcyjnej wykrywalny jest aż do dziewięciu tygodni.

Aby jeszcze lepiej wykorzystać działanie preparatu STAZOL, zaleca się stosowanie go z innymi substancjami: mieszaniną testosteronu, metandienonem, dekanianem nandrolonu i propionianem testosteronu.