TURANABOL

TURANABOL (Chlorodehydromethyltestosterone) –w rzeczywistości jest to pochodna testosteronu.

Jego najważniejszą właściwością, którą uzyskano w wyniku zmiany struktury chemicznej testosteronu jest to, iż posiada bardzo niski poziom androgenny. Na tyle niski, że wykorzystywano go w latach 70 XXw. nawet u kobiet i dzieci. W celach leczniczych był stosowany jako substancja wysoko anaboliczna, czyli do budowania i zachowania masy mięśniowej oraz masy kostnej. Pierwotnie powstał w celu złagodzenia wyniszczających organizm procesów chorobowych AIDS.

Turanabol to idealny środek, dla osób które chciałyby zbudować beztłuszczową masę mięśniową w kilka tygodni, ale bez nadmiaru wody. Co prawda, nie działa on równie szybko i widocznie jak Metanabol, jego mocniejszy kuzyn, jednak ma znacznie mniejsze działanie androgenne. Ponadto przy kuracji turanabolem wzrasta wytrzymałość mięśni. Z tego powodu jest on szczególnie popularny wśród sportowców, którzy przywiązują dużą wagę do siły.

Turanabol jest sterydem doustnym. Ze względu na budowę i właściwości podobny do metanabolu, jednak jest dużo łagodniejszy, mniej anaboliczny. Dzięki temu wytwarza znacznie mniej androgennych skutków ubocznych od niego.

Zadebiutował w latach 60 XX wieku, był szeroko stosowany przez pacjentów obu płci, którzy chcieli szybko zbudować czystą, beztłuszczową masę mięśniowa.

Turanabol, w skrócie, jest zmodyfikowaną wersją testosteronu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich modyfikacji zablokowano aromatyzację sterydu i osłabiono skutki uboczne, dzięki czemu takie efekty jak np. ginekomastia zostały osłabione do minimum.

Na turanabolu buduje się suchą masę mięśniową. Z tego powodu, że nie występuje efekt retencji wody, bardzo często jest używany przez kulturystów na etapie „docinania”.

Początkowo turanabol został opracowany z myślą o leczeniu organizmu zniszczonego przez AIDS. To właśnie dzięki temu jest sterydem niearomatyzującym. Nie jest to środek, dzięki któremu uzyskuje się bajecznie szybkie przyrosty. Głównym celem stosowania go jest wypracowanie tkanki mięśniowej bez nadmiaru wody.

Historia

Pierwsza informacja o turanabolu została opublikowana w 1962 roku. Stworzony przez wschodnio-niemieckich naukowców stosowany był początkowo przez sportowców wytrzymałościowych. Nigdy jednak nie zdobył uznania na całym świecie. Ze względu na swoje właściwości stosowany był w celach medycznych wśród mężczyzn, kobiet, a nawet dzieci. Stosowano go głównie przy takich dolegliwościach jak desygnacja masy mięśniowej i zwiększaniu wytrzymałości kości.

W 1990 roku wyszło na jaw, że Turanabol był głównym sterydem stosowanym w NRD w programie dopingu sponsorowanego przez państwo. Zawodnikom wmawiano, że spożywają witaminy, tymczasem był to steryd. Z tego powodu w 1994 zablokowano jego produkcję.

Obecnie powrócił na rynek i jest z powodzeniem stosowany jako środek na przyrost masy mięśniowej bez niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Stosowany jest głównie przez osoby chcące poprawić swoją wydolność i kondycję fizyczną. Używanie preparatu musi być połączone z odpowiednią dietą, dopiero wtedy można docenić działanie sterydu. Jego dużym minusem jest bardzo wysoka cena, mimo to jest często stosowany właśnie przez brak wyraźnych skutków ubocznych.

Turanabol dziś

Jak wiemy od debiutu popularnego Turinabolu mija już 57 lat,  to jednak cieszy się on nie słabnącą popularnością , śmiem nawet twierdzić że jest coraz bardziej popularny , o czym może świadczyć fakt podwójnej recydywy złapania na dopingu pana na zdjęciu poniżej 🙂

Tak , tak to Jon Jones , od pewnego czasu kiedy szukasz informacji o tym wybitnym zawodniku MMA , nierozłącznie pojawia się obok napis Turinabol / Turanabol.  Za moich czasów kiedy zaczynałem przygodę z dopingiem niestety nie mieliśmy tak dużego wyboru środków , w dzisiejszych czasach w dobie internetu i przesytu rynku praktycznie każdy sklep online , posiada Turanabol w swojej ofercie. Wielu sportowców ceni go za efekty jakie możemy na nim osiągnąć , szczególnie jeśli zależy ci na dobrej jakościowo masie mięśniowej. Często popularna „tura” porównywana jest do Metanabolu( Dianabol) choć jest to dla niej bardzo krzywdzące ponieważ nie jest tak toksyczna , owszem przyrosty nie są tak spektakularne jak na Mecie , jednak jakość i wzrost siły rekompensują wszystko.

Z czym najlepiej łączyć Turinabol

Co do gotowych kuracji sterydowych zapraszam tutaj .

Turanabol często podawany jest solo , jednak większość kulturystów stosuje go w początkowym etapie budowania solidnej masy mięśniowej z innymi środkami wśród których prym wiodą Testosteron Enanthate , Nandrolone Decanoate , Boldenone Undecylenate , HGH , Insulina itd. Oczywiście takie kuracje stosują doświadczeni kulturyści , lecz ogólnie panuje zasada że podawany jest w pierwszych tygodniach cyklu przez okres do 5 tygodni. Z ciekawostek dodam że bardzo polubiła ten środek olimpijka Tatiana Łysenko , także nie jest on obcy również kobietą oczywiście w mniejszych dawkach.

Przeciwwskazania

Turanabol, jak każdy steryd, ma wpływ na organizm człowieka. Z tego powodu nie wolno przekraczać zalecanej ilości przyjmowanego preparatu oraz trzymać się odpowiedniej diety. Nie powinny z niego korzystać osoby mające problemy z wątrobą i nerkami. Nie powinny go używać osoby młode, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie jest to także odpowiedni środek na początek przygody z sportem. Przed użyciem go warto wpierw skonsultować się z lekarzem, bądź trenerem, gdyż przy samodzielnym stosowaniu go, bardzo łatwo sobie zaszkodzić.

Zalety stosowania Turanabolu

Dzięki stosowaniu Turanabolu bardzo łatwo osiągnąć tkankę mięśniową bez nadmiaru wody. Dodatkowo znacznie poprawia ogólną wytrzymałość organizmu i nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych w takim natężeniu jak inne sterydy o podobnym działaniu. Stąd tak duża popularność tego środka w dyscyplinach siłowych , jak i typowo wytrzymałościowych. Obecnie to jeden z najpopularniejszych sterydów w postaci tabletek na rynku.

Skutki uboczne Turanabolu

Stosowanie: zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Możliwe skutki uboczne są uzależnione od poziomu dawki, która waha się od 20 do 50mg/dziennie. Pomimo tego, iż właściwości androgenne turanabolu są stosunkowo niskie, zawsze istnieje ryzyko powikłań ze strony gospodarki hormonalnej. Może pojawić się trądzik, łojotok skórny, szybsze przetłuszczanie się włosów, nadmierne owłosienie skóry lub łysienie typu męskiego. Panie powinny być ostrożne z dobieraniem dawki, ponieważ może pojawić się problem z nieregularną menstruacją, zmiany skórne bądź pogłębienie głosu.

Kolejną ważną kwestią jest toksyczność turanabolu dla wątroby- zaleca się nie zażywanie tego środka dłużej niż 6-8tyg. ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby. Co więcej zdarza się, iż podczas kuracji wyraźnie wzrasta poziom LDL-„złego” cholesterolu we krwi, powinny mieć to na względzie szczególnie osoby z wysokim poziomem LDL, i ryzykiem zmian miażdżycowych w naczyniach tętniczych.

Dawkowanie Turanabolu

Dawkowanie: zadowalające efekty daje dawka już od 15mg, która daje optymalny przyrost masy mięśniowej i siły. Natomiast przyjmuje się, że może to być nawet 50mg/dziennie, przez 6-8tyg. Zaleca stosować się w zależności od wielkości dawek do 4-5 tygodni. Warto podzielić dawkę na dwie mniejsze i przyjmować środek dwa razy dziennie, ponieważ okres aktywnego półtrwania turanabolu to 14-16h.

Podsumowanie

Najważniejsze o czym należy pamiętać to o bezpiecznym dawkowaniu jak i czasie stosowania , ważne jest aby nie przekraczać dawki 50mg dziennie ( doświadczenie sportowcy) jak i czasu maksymalnie do 6 tygodni , jednak przy takich dawkach jak 50mg dziennie większość kończy w 4 tyg. Podczas stosowania Turanabolu jak i innych sterydów oralnych ( tabletki) powinno stosować się osłonki na wątrobę szczególnie gdy w cyklu stosowane są inne sterydy w postaci doustnej. Kolejne jest ważne aby dawki dzielić na dwie mniej więcej rano i po południu. Często jestem pytany czy sterydy są szkodliwe? Tak głębiej się nad tym zastanawiając odpowiem że często są źle przyjmowane , ponieważ umiarkowane stosowania w dawce jak i czasowo jest o wiele bezpieczniejsze i przynosi trwalsze efekty.