Pierwszy Cykl Sterydowy Powinien Zawierać Jedynie Testosteron i Nic Więcej

Powszechnie wiadomo, iż pierwszy cykl powinien zawierać Testosteron i żaden inny steryd.

Faktycznie można go powtórzyć wielokrotnie, przy odpowiednich cyklach odstawienia a wciąż da wielkie rezultaty. Wszystkie istoty ludzkie i niemal wszystkie zwierzęta produkują Testosteron i z tegoż powodu jest to główny steryd anaboliczny. Uważany jest także za najbezpieczniejszy ze wszystkich sterydów anabolicznych, gdyż organizm wytwarza już Testosteron, w wyniku czego jest do niego przyzwyczajony. Kiedy wstrzykniesz sobie Testosteron, daje ci okazję oszacować jak twe ciało zareaguje na egzogenne sterydy anaboliczne, w tym zaawansowane sterydy anaboliczne. Jeżeli wykażesz okropną reakcję na Testosteron, wykażesz o wiele gorszą reakcję na pozostałe sterydy anaboliczne, które w zasadzie są pochodnymi Testosteronu.

Mieszanie wielu różnych sterydów anabolicznych w cyklu jest niebezpieczną praktyką. Jeżeli nigdy nie stosowałeś sterydów anabolicznych przedtem, nie będziesz wiedział czego się spodziewać.Innym problemem z mieszaniem różnych sterydów anabolicznych podczas pierwszego cyklu jest to, iż nawet jeśli ciało wykaże niekorzystną reakcję na mieszankę, nie ma sposobu dowiedzieć się co wywołało reakcję. Warto odnotować, iż Testosteron musi zawsze być częścią twoich cykli także w przyszłości.

Zawsze Zachowuj Krótkie Cykle

Długie cykle sterydowe mogą wywołać mnóstwo powikłań. Z tegoż powodu cykl sterydowy nie powinien przekraczać 4 tygodni, przy zalecanym okresie 2 lub 3 tygodni. Najważniejszym powodem zachowywania krótkich cykli sterydowych są skutki uboczne towarzyszące długim cyklom. Przykładowo nastąpi drastyczna zmiana w profilu lipidowym. Twoje poziomy HDL (dobry cholesterol) spadną, podczas gdy poziom LDL (zły cholesterol) podniesie się. Może to zwiększyć ryzyko choroby serca.

Wraz z postępowaniem cyklu sterydowego, własna produkcja hormonów ciała, takich jak hormon folikulotropowy, lutropina i testosteron, spowalnia i ostatecznie zanika całkowicie. Lecz będzie też dość duży poziom Estrogenu (poprzez aromatyzację Testosteronu) oraz normalny poziom Kortyzonu. Istnieje enzym zwany aromatazą, którego głównym celem jest katalizowanie przemiany Testosteronu w Estrogen. Męskie ciało potrzebuje Estrogenu, który odgrywa ważną rolę w dojrzewaniu spermy, lecz zbyt wiele go może mieć negatywne skutki. Może doprowadzić do zaniku jąder, niskiego libido, powiększonych sutków, utraty masy mięśniowej a potencjalnie śmiertelnych problemów zdrowotnych jak udar, nowotwory hormonalne i atak serca. Kortyzon, hormon antystresowy, posiada kataboliczny efekt na masę mięśniową, lecz jest zazwyczaj tłumiony przez Testosteron. Przy braku odpowiednich ilości Testosteronu, Kortyzon ma wolną rękę i zaczyna lidwidować masę mięśniową, którą mógłbyś rozwinąć poprzez wykorzystanie syntetycznego sterydu anabolicznego.

Im dłużej trwa twój cykl sterydowy, tym dłużej zajmie twojemu ciału odnowienie produkcji naturalnego Testosteronu. Jednym z efektów ubocznych długoterminowego stosowania sterydów jest atrofikacja komórek Leydiga w jądrach. Kiedy cykl sterydowy zanika, komórki Leydiga nie są w stanie ponownie rozpocząć produkcji testosteronu natychmiastowo, gdyż na tym etapie są znieczulone do efektu gonadotrofin.

Ostatecznie odpowiedzą i ciało rozpocznie swoją własną produkcję testosteronu, lecz nie bez przejścia ogromnego dyskomfortu. Z tego właśnie powodu terapia post-cyklowa jest absolutnie konieczna po końcu cyklu.