Trenbolone Acetate-100mg/ml 10ml vial-170zł

Historia powstania Trenbolonu acetate sięga lat sześćdziesiątych i nie dotyczy wcale medycyny.

Został on bowiem stworzony, podobnie zresztą jak „deka”, do wykorzystania w weterynarii w celu wspomożenia rozrostu masy mięśniowej u zwierząt hodowlanych. Jednak anabolik ten jest z powodzeniem stosowany przez kulturystów na całym świecie od wielu dekad. Estymuje się, że jest on do pięciu razy bardziej skuteczny i silniejszy od testosteronu. Sam trenbolon to zmodyfikowana forma nandrolonu. Wszystko to sprawia, że jest obecnie jeden z najsilniejszych, ale i najwszechstronniej stosowanych anabolików.

Działanie i efekty

Trenbolone acetate występuje w formie iniekcyjnej. Przedstawiona tu fiolka zawiera 10 ml roztworu o stężeniu 100 mg/ml.

Produkt wykazuje bardzo silne działanie anaboliczne, co oznacza, że wspomaga on budowę wartościowej masy mięśniowej. Zwiększa on również syntezę białek oraz retencję azotu w tkankach. Przyczynia się również do polepszenia metabolizmu, a co za tym idzie, pozwala lepiej wykorzystać zapasy skumulowane w organizmie zawodnika.

Jednocześnie cechuje się słabym działaniem androgennym oraz nie wykazuje działania estrogennego, co jest bardzo ważne dla użytkownika ze względu na to, że nie skutkuje tym samym konwersją androgenów do estrogenów, co objawia się nieprzyjemnymi efektami ubocznymi, jak na przykład: wzrost tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy, niechciane rozmieszczenie tkanki tluszczowej (biodra, uda, ramiona) czy zmniejszenie metabolizmu.

Anabolik ten jest tak zwanym sterydem krótkim. Oznacza to, że charakteryzuje się szybką wchłanialnością oraz krótkim okresem półtrwania, który wynosi około dwóch dni. Skutkuje to potrzebą dosyć częstych iniekcji.

Trenbolon prowadzi także do wzmożenia wydzielania IGF-1 – insulinopodobnego hormonu wzrostu, który jest produkowany w wątrobie. Jego zmniejszone stężenie jest związane z zaburzeniami lipidowymi, mięśniowymi, takimi jak zmniejszenie masy mięśniowej oraz kostnymi, w postaci zmniejszenia gęstości kości.

Trenbolon acetate zapewnia również polepszenie metabolizmu. To skutkuje lepszą przyswajalnością wszystkich składników odżywczych, których dostarczamy sobie z pożywienia. To przyczyna, dla której był on stosowany również w weterynarii.

Choć produkt tez nie aromatyzuje (nie konwersuje testosteronu w estrogen, to zawsze należy pamiętać o możliwych działaniach ubocznych, takich jak na przykład ginekomastię. Warto więc uzupełnić go o substancje temu zapobiegające, które będę antagonizować skutki obecności estrogenów.

Zalety stosowania

Trenbolon Acetate zdobył rozgłos dzięki kulturystom z lat osiemdziesiątych, którzy wspomagali się tą substancją w drodze do wymarzonej sylwetki i wciąż przyciąga nowych entuzjastów. Wersja octanowa hormonu została wprowadzona na rynek i była sprzedawana pod nazwami Finajet i Finaject.

Trenbolon, jak już tutaj wspomniano, to zmodyfikowana wersja nandrolonu. Jednak choć ich działania są podobne, to jednak trenbolon jest silniejszym, jeśli nie najsilniejszym z anabolików. Do jego zalet należy dodać fakt, że dzięki wprowadzeniu estru octowego wydłużono okres półtrwania hormonu do dwóch dni, co jest ważne ze względów praktycznych.

Kolejną zaletą jest niewątpliwie fakt, że przy niebywale wszechstronnym działaniu, prosukt ten jest również niebywale większą moc i skuteczność niż wiekszość innych substancji na rynku.

Bardzo ważną cechą, którą się chakteryzuje jest to, że pomaga on w poprawie wydajności dostarczanego pożywienia, dzięki czemu czas budowania masy pozwala na wykorzystanie ze spożywanej żywności to, co najlepiej posłuży za budulec mięśnia. Pod wpływem tej substancji organizm jest w związku z tym wykorzystać to, co dostaje na co dzień jako pożywienie optymalnie.

Możliwe działania niepożądane

Jak każda aktywna substancja wprowadzona do organizmu octan trenbolonu może przynosić ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Oto lista niektórych z nich:

  • trądzik;
  • przyspieszenie wypadania włosów lub ich wzrost występowania na ciele;
  • ryzyko ginekomastii (choć niewielkie);
  • może obniżać poziom cholesterolu dobrego (HDL), a zwiększać stężenie złego (LDL);
  • potrzeba przeprowadzenia odblokowania układu hormonalnego produkującego naturalnie testosteron;
  • hepatoksyczność – przy przekraczaniu dozwolonych dawek;
  • negatywny wpływ na zachowanie, na przykład w formie agresji.

Dawkowanie

Jeśli chodzi o dawkowanie, należy pamiętać o kilku faktach. Po pierwsze, produkt ten nie został oficjalnie zatwierdzony jako substancja przeznaczona dla ludzi. Po drugie, przyjmowanie dawek większych niż 200 mg na dzień może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, w tym uszkodzenie wątroby. Należy więc starannie zaplanować dawkowanie i dostosować je do potrzeb i możliwości organizmu.

Jednakże wielu kulturystów stosuje dawkę od 50 mg do 100 mg co drugi dzień – choć wydaje się to niewiele, to ze względu na naprawdę silną moc anaboliku dawka taka przynosi rezultaty. Większe dawki przyjmuje się zazwyczaj w przypadku w fazie cięcia (cutting phase).