Testosterone Undecanoate-250mg/ml 10ml vial-125zł

TESTOSTERONE UNDECANOATE

Testosterone Undecanote to środek, który uważany jest za jeden z podstawowych preparatów przyjmowanych przez mężczyzn uprawiających sporty wyczynowe, gdzie najważniejsza jest wytrzymałość i siła. Ponadto można stosować go również w kulturystyce. Testosterone Undecanote to środek androgenny, który pozwala na zwiększenie wytrzymałości i siły fizycznej. Może być zażywany także przez początkujących sportowców. W medycynie używany jest jako środek do zastępczej terapii hormonalnej w przypadku mężczyzn. Podawanie niewielkich jego dawek otyłym mężczyznom może być niezwykle istotne dla ich stanu zdrowia. Testosterone Undecanote obniża bowiem ciśnienie krwi i przy tym powoduje także spadek wagi. Dzięki stosowaniu powyższego środka możliwe jest zmniejszenie obwodu w pasie nawet o 10 cm.

Sposób działania

Testosterone Undecanote razem z Methytestosteronem stanowi jedyny dostępny na rynku aktywny preparat testosteronowy. Niemniej jednak potrafi on omijać wątrobę, gdyż zostaje wcześniej wchłonięty poprzez układ limfatyczny. W medycynie stosuje się go w przypadku impotencji, obniżonego libido, czy niepłodności.

Undecanote nie aromatyzuje do estrogenów w tak silny sposób jak ma to miejsce w przypadku innych preparatów testosteronowych. Ponadto nie jest zatrzymywana przy tym woda w organizmie. Nie występuje także ryzyko wystąpienia ginekomastii.

Lek ten nie działa praktycznie na układ podwzgórze-przysadka-jądra. Dzięki temu nie zmniejsza wytwarzania androgenów pochodzenia endogennego.

Środek ten należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu ( maksymalnie 8 stopni Celsjusza). Nie wolno wystawiać go na działanie promieni słonecznych.

Dawkowanie preparatu

Na rynku dostępne są dawki w wysokości 240-400mg. Testosterone Undecanote należy przyjmować 3 razy dziennie razem z posiłkami. Testosterone Undecanote można nabyć zarówno w zastrzykach, jak i w formie tabletek. Środek ten wchłania się poprzez układ limfatyczny, dzięki czemu jak wspomniano powyżej omija wątrobę, co stanowi jego dużą zaletę. Nie dochodzi zatem do uszkodzenia wątroby. Testosterone Undecanote można stosować 4 do maksymalnie 8 tygodni. Nie zaleca się przedłużania okresu przyjmowania i nadmiernego zwiększania dawek, gdyż środek ten może spowodować niekontrolowane przyrosty masy. Warto również najpierw przetestować reakcje naszego organizmu na Testosterone Undecanote, zażywając przez jakiś czas tylko małe jego dawki. Preparat może być przyjmowany także w formie zastrzyków. Niemniej jednak należy dostosować rozmiar igły do wielkości posiadanych bicepsów. Pomimo niskiego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, w przypadku niewłaściwego przyjmowania mogą one jak najbardziej się pojawić.

Jak każdy lek, również i Testosterone Undecanote może wywołać różne skutki uboczne. Pośród nich warto wymienić między innymi zatrzymywanie soli i wody w organizmie, łysienie, podwyższone ciśnienie krwi, jak i trądzik. Ponadto u osób w średnim wieku może wystąpić także aromatyzacja, albo całkowite zahamowanie produkcji testosteronu w jądrach. Poza tym należy liczyć się z bezpłodnością czasową, albo trwałą. Należy zauważyć, że skutki uboczne mogą pojawić się zwykle w przypadku złego stosowania preparatu, jak chociażby nadmierne jego spożywanie, czy zbyt długie stosowanie.

Testosteron w wysiłku fizycznym

Jak pokazały wielokrotnie przeprowadzane badania, intensywny wysiłek fizyczny nie jest sprzymierzeńcem testoteronu, gdyż podczas dużej aktywności fizycznej znacznie maleje jego poziom. Oczywiście taka sytuacja dotyczy tylko i wyłącznie wysiłku fizycznego opartego głównie na treningu siłowym. W takiej sytuacji należy jednocześnie zażywać suplementy, jak również praktykować robienie przerw. Testosterone Undecanote stanowi uzupełnienie naturalnego poziomu testosteronu w organizmie. Niemniej jednak zażywanie zbyt dużych jego dawek może spowodować ginekomastię i nadwagę. Dawki Testosterone Undecanote powinny być dostosowane do ilości wykonywanych treningów, których efektem ma być zwiększenie rzeczywistej masy mięśniowej.

Testosterone Undecanote to preparat, który stosuje się nie tylko w sportach siłowych, czy w kulturystyce, ale i również w medycynie. Jako lek stosowany jest na ogół przez mężczyzn podczas zastępczej terapii hormonalnej. Dzięki przyjmowaniu jego niewielkich dawek możliwe jest zwiększenie poziomu testosteronu i zmniejszenie masy ciała. W kulturystyce stosuje się go celem zwiększenia masy ciała, dlatego dawki spożywane przez mężczyzn powinny być większe. Nie powinno się przekraczać zalecanych ilości Testosterone Undecanote, ponieważ organizm może nie nadążyć z właściwym kształtowaniem sylwetki. Ponadto wystąpić może nadmierny przyrost masy ciała.

Odstawianie Testosterone Undecanote

Pomimo słabego oddziaływania na układ podwzgórze-przysadka-jądra powinno się wprowadzić Clomid, albo Nolvadex po upływie 8-12 godzin od ostatniej dawki. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych skutków ubocznych w wyżej podanym zakresie.

Dostępność Testosterone Undecanote

Dostępność Testosterone Undecanote na rynku można określić jako średnią, bowiem są to umiarkowane ilości (ze względu na niewielki popyt na ten środek).