Trenbolone Acetate 75mg/ml

Trenbolone acetate, czyli octan trenbolonu to według wielu kulturystów steryd o najbardziej wszechstronnym działaniu ze wszystkich dostępnych na rynku.

Jego stosowanie polepsza metabolizm poprzez hamowanie go, a więc wszystkie składniki odżywcze z pokarmów oraz zapasy pozostające w organizmie są lepiej wykorzystywane, oprócz tego blokuje aromatyzujące wiązania do androgenów (działanie enzymu aromatazy), co przyczynia się do tego, że masa budowana jest szybciej.

O tej zdolności krążą wręcz legendy. Podobno stosowanie trenbolonu u bydła przygotowywanego do uboju powodowało przyrost od 50 do nawet 80 kg czystego mięsa w dwa miesiące, a kulturyści lat 80-ych swoje zachwycające sylwetki budowali właśnie z pomocą Trenbolone Acetate.

Trenbolon jako sam hormon to zmodyfikowana wersja hormonu o nazwie nandrolon, oba mają więc podobne działanie, ale silniejszym jest trenbolon. Stworzono go w latach 60-ych XX wieku na potrzeby weterynaryjne. Dodanie estru octowego spowodowało powstanie octanu trenbolonu, co wydłużyło okres półtrwania hormonu do dwóch dni.

Jakie działanie ma Trenbolone Acetate?

Octan trenbolonu, podobnie jak inne sterydy anaboliczne, działa wzmacniająco dla zdolności syntezy białek przez organizm, co jest istotne zwłaszcza w trakcie deficytu kalorycznego. Wpływa też korzystnie na utrzymywanie większych ilości azotu w tkankach mięśniowych. Obie te cechy dają zwiększone zdolności anaboliczne organizmu. Istotnym działaniem jest promowanie insulinopodobnego czynnika wzrostu, czyli IGF-1. Jest to naturalnie występujący silny hormon wytwarzany na bazie białka, który ma znaczącą rolę w tkance więzadeł i ścięgien, chrząstkach, centralnym układzie nerwowym i oddechowym oraz oczywiście tkance mięśniowej. Wzrastanie liczby czerwonych krwinek z kolei, do którego również przyczynia się Trenbolone Acetate, poprawia transport tlenu do tkanek i dotlenienie krwi, dzięki czemu zwiększa się wytrzymałość mięśni. Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od innych sterydów nie wywołuje gromadzenia się wody, ponieważ nie przekształca się w estrogen. Zwiększona ilość androgenów oraz brak estrogenów podczas stosowania Trenbolone Acetate powoduje znaczne spalanie nagromadzonego tłuszczu, dzięki czemu dieta nie musi być tak restrykcyjna, a mięśnie są znakomicie separowane i cechują się dużą gęstością. Octan trenbolonu powoduje także hamowanie glikokortykosteroidów, określanych jako hormony stresu. Należy do nich między innymi kortyzol. Przyczyniają się one do niszczenia tkanki mięśniowej i budowanie tkanki tłuszczowej.

Efekty niepożądane

Poza korzystnymi działaniami trzeba mieć na uwadze możliwość wystąpienia efektów niepożądanych:

 • Mimo, że Trenbolone Acetate nie aromatyzuje to może mimo wszystko wywoływać ginekomastię, jednak kluczowe są tu indywidualne predyspozycje do niej i w przypadku osób zagrożonych zaleca się stosowanie antyestrogenów
 • Silne działanie androgenne powodować może szybsze wypadanie włosów na głowie, przyspieszone i zwiększone owłosienie na ciele oraz występowanie trądziku i tłustej cery
 • Może powodować wzrost poziomu złego cholesterolu LDL oraz obniżanie stężenia dobrego HDL
 • Zmniejsza naturalną produkcję testosteronu, ten stan utrzymuje się w trakcie stosowania oraz długo po jego zakończeniu, zaleca się łączenie z egzogennym testosteronem
 • Problemy z libido i sprawnością seksualną
 • Przerost prostaty
 • Bezsenność
 • Zwiększona potliwość
 • Wzrost tętna
 • Efekt „wysuszania” stawów i więzadeł
 • Zmiany zachowania, w szczególności wzrost agresji
 • Nieprawidłowe dawkowanie może prowadzić do hep atoksyczności i w efekcie uszkodzenia wątroby

Dawkowanie

Trzeba pamiętać, że oficjalnie Trenbolone Acetate nie został zatwierdzony do użytku dla ludzi, nie istnieją zatem żadne oficjalne wytyczne dotyczące ilości w jakich można go stosować. Większość kulturystów stosujących go do budowania masy mięśniowej wykonuje iniekcje w ilości 50-100 mg co drugi dzień. W fazie cięcia stosują podwyższone dawki, jednakże wciąż nie przekraczają 200 mg na iniekcję, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Nie powinno się go stosować przez okres dłuższy niż 6-8 tygodni z powodu jego toksyczności.

Nie dla amatorów

Trenbolone Acetate powoduje przyrosty masy mięśniowej nieporównywalnie większe i szybsze niż w przypadku innych sterydów. Silne właściwości przyczyniające się do szybkiego spalania tłuszczu sprawiają, że nie ma efektu „nalania”, a sylwetka wygląda imponująco, ponieważ mięśnie znakomicie się eksponują. Nie wymaga to wszystko mocno restrykcyjnej diety, ponieważ środek ten powoduje, że organizm potrafi zagospodarować do maksimum ilości składników odżywczych dostarczanych w pożywieniu. Wszystkie te cechy sprawiają, że popularność Trenbolone Acetate wzrasta. Warto pamiętać jednak o możliwości wystąpienia efektów niepożądanych i w związku z tym nie przesadzać z dawkowaniem. Niewątpliwie z powodu silnego działania, zarówno na plus jak i na minus, środek ten nie nadaje się do stosowania przez amatorów i początkujących, a jedynie przez kulturystów z wieloletnim doświadczeniem, tak treningowym jak suplementacyjnym oraz sterydowym. Nie powinien być to także pierwszy steryd, po jaki sięga zawodnik.