Testosterone Propionate 100mg/ml

Testosteron jest męskim hormonem płciowym, który odpowiada za jego szczególne cechy fizyczne i seksualne.

Powoduje dobre samopoczucie i zdrowie za sprawą podwyższonego libido. Zapobiega ostereoporozie i chroni przed chorobami serca. Testosteron jest zaliczany do jednych z najsilniejszych sterydów przeznaczonych do budowania masy mięśniowej w historii. W 1930 r. został pierwszym syntetycznie otrzymanym sterydem anabolicznym.

Testosterone Propionate jest sterydem iniekcyjnym, którego charakteryzuje bardzo szerokie zastosowanie.Uważany jest za jeden z najsłabszych testosteronów. Na czym polega jego uniwersalność? Można go efektownie łączyć z różnorodnymi innymi środkami dopingującymi. Dowiedz się czym dokładnie jest, jakie jest jego działanie oraz zalecane dawkowanie.

Jak działa i czym jest Testosterone Propionate?

Testosterone Propionate bazuje na propianie testosteronu w roztworze olejowym. Ten rodzaj testosteronu zaliczany jest do estrów, a sam środek do sterydów anaboliczno – androgennych. Cechuje się okresem rozpadu trwającym jeden dzień oraz okresem wykrywalności trwającym trzy tygodnie. Wśród kulturystów propian jest zaliczany do jednych z najłagodniejszych rodzajów testosteronu. Z tego powodu często jest także stosowany w okresach pracy nad definicją. Jest on jedynym estrem, który także mogą stosować nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Jest to możliwe z powodu krótkiego okresu rozpadu tej substancji. W przypadku wystąpienia efektów ubocznych, szczególnie szkodliwych dla kobiet, jego stężenie we krwi stosunkowo szybko opada.

Estry o szybkim działaniu, takie jak propian testosteronu, cechuje z jednej strony szybka aktywacja w organizmie, ale z drugiej strony także w krótkim czasie zostają uwolnione. Z tego powodu konieczne jest przeprowadzenie iniekcji codziennie lub co dwa dni. Niestety dla niektórych kulturystów jest to przeszkodą nie do przeskoczenia, ale wytrwali mogą liczyć na zasłużone skutki. Wiąże się to ze skutecznym budowaniem lub kształtowaniem masy mięśniowej, zarówno podczas jej budowy jak i redukcji.

Jeśli skupiasz dużą uwagę na estetykę i wygląd sylwetki, dodatkowym atutem omawianej substancji jest jej antykataboliczne działanie. Oznacza to, że zatrzymuje samoczynne redukowanie się tkanki mięśniowej związane z mniej kaloryczną dietą, wysiłkiem aerobowym czy samym treningiem. Jest to preparat świetny dla wszystkich: zarówno początkujących kulturystów jak i starych weteranów tej dziedziny. Ponadto idealnie nadaje się jako pierwszy steryd, który ma rozpocząć przygodę z dopingiem.

Dawkowanie.

Ze względu na częste iniekcje dawki tego typu testosteronu są stosunkowo małe. Początkującym w tej dziedzinie zaleca się od 50 do 75 mg dziennie lub co dwa dni. Dawka dla kulturystów średnio zaawansowanych powinna wynosić od 75 do 100 mg. Natomiast zawodowcom zaleca się od 100 do 200 mg. Tak samo jak w przypadku innych estrów tygodniowa dawka powinna wynosić od 300 do 700 mg.  W przypadku kobiet stosuje się dawkowanie od 25 do 50 mg, przy podkreśleniu, że w przypadku iniekcji powinny zachowane odstępy dwudniowe. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego sterydu przez cały rok. Jednak zazwyczaj stosuje się go w cyklach od 6 do 8 tygodni a nawet od 12 do 16 tygodni.  Powszechne jest także łączenie go z innymi substancjami anabolicznymi: metanabolem, oxandrolonem, stanazololem i trenbolonem. Doskonale sprawdza się jako tak zwany „kick – starter” oraz środek na zakończenie cyklu w celu łagodnego zejścia.

Niektóre koncerny produkują propian o stężeniu 250 mg/ml. Jest to jednak produkt przeznaczony dla bardzo zaawansowanych kulturystów i ciężarowców. Popularnie stosuje się propian o stężeniu 100 mg/ml.

Ewentualne skutki uboczne.

Choć uznaje się go za najłagodniejszy ester spośród tych dostępnych na rynku, niestety nie pozostaje on neutralny dla organizmu człowieka. Jedną z jego niekorzystnych cech jest wysoka androgenność. Do skutków ubocznych związanych z tą właściwością, które często się pojawiają,  zaliczamy takie jak: przetłuszczanie się skóry, trądzik, nadmierne owłosienie na ciele, zwiększone łysienie, wzrost agresji i przerost prostaty. Efekty te można zminimalizować za pomocą ograniczenia testosteronu do DHT. Robi się to poprzez przyjmowania leków, na przykład I5AR. Stosowanie tego sterydu może także doprowadzić do ginekomastii, czyli zwiększenia się sutka u mężczyzn. Ponadto blokuje on wytwarzanie naturalnego testosteronu przez organizm, co powoduje przymus odblokowania PTC po zaprzestaniu stosowania sterydów.

Podsumowując, Testosterone Propionate jest dobrze dostępnym sterydem anabolicznym. Idealnie nadaje się do budowy lub redukcji masy mięśniowej. Jest najłagodniejszym rodzajem testosteronu, przez co skutki uboczne związane z jego stosowaniem są także niższe. Jest to środek o krótkim czasie rozpadu. Idzie za tym fakt, że działa szybko, ale także wymaga częstych iniekcji. Powinny one charakteryzować się częstotliwością co jeden lub dwa dni. Ten typ testosteronu jest jedynym, który mogą stosować kobiety. Nie zmienia to faktu, że powinny być one szczególnie uważne na wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.