Testoteron Cypionate CYPIOBOL 200

Cypionat testosteronu należy do testosteronu o przedłużonym działaniu, produkowany jest w postaci sterylnych iniekcji domięśniowych.

Wykazuje efekty biologiczne nawet do 2-4 tygodniach od wstrzyknięcia. Cypionat znalazł zastosowanie w medycynie do leczeniu zespołów, które cechują się zmniejszeniem lub brakiem wydzielania endogennego testosteronu. W kulturystyce wykorzystywany do szybkiego i znacznego przyrostu masy mięśniowej i siły.

Dawkowanie Testoteronu Cypionate

Dawkowanie: 90% dostarczanego testosteronu jest usuwane z organizmu ludzkiego wraz z moczem, w przypadku Cypionatu okres jego półtrwania w organizmie wynosi około 8 dni, stąd zaleca się wykonywanie zastrzyku raz tygodniowo. Początkujący wstrzykują 200-250mg/tydzień, w zależności od celu można podnieść dawkę do 400-500mg/tydzień (sportowcy). Cała kuracja powinna obejmować co najmniej 16tyg., kuracje krótkotrwałe (6-8tyg.) kończą się zazwyczaj nadmiernym gromadzeniem wody, a osiągnięcia po dostawieniu zostają utracone.

Skutki uboczne

W dużych dawkach Cypionat ulega łatwej konwersji do estrogenów, zatrzymując dużo wody w organizmie. Odpowiedzialny może być za powstawanie ginekomastii, za obrzęki twarzy i łydek, zmiany zapalne w mieszkach włosowych, powstawanie trądziku, przerost prostaty oraz zaburzenia elektrolitowe.

Zaleca się stosowanie Cyrionatu na zmianę z innym anabolikiem, jako, że masa mięśniowa powstała pod wpływem cypionatu ma tendecję do zmiejszania się zaraz po odstawieniu. Często po 4-6 tygodniach przechodzi się na clenbuterol, aby utrzymać uzyskaną masę (2-4tygodnie) i wraca się do Cypionatu.

Przeciwwskazania: mężczyźni z rakiem sutka, rakiem prostaty, u kobiet w ciąży, u pacjentów z poważnymi chorobami serca, wątroby, nerek. Ogólnie kobietom odradza się stosowania cypionatu, ze względu na przedłużone działanie testosteronu, zaleca się im wypróbowanie łagodniejszej wersji np. propionatu.

Testosteron Cypionate Cypiobol 200 jest też jednym z przewidywalnie działających medykamentów. Środek ten jest lekiem dla tych których organizm wydziela niewiele endogennego testosteronu. Ten konkretny specyfik jest produkowany w postaci sterylnych iniekcji domięśniowych i oddziałuje na organizm od dwóch do nawet czterech tygodni po zastosowaniu. Z tej właśnie przyczyny raczej nie zastosują go zawodowi sportowcy występujący na tych większych imprezach sportowych. No bo na tego typu imprezach są badani i dlatego właśnie branie Testosteron Cypionate Cypiobol 200 na kilka dni przed zawodami to raczej zły pomysł. Lecz poza sezonem gdy chce się poczynić znaczne postępy, to można brać ten konkretny specyfik, bo daje on przewidywalne rezultaty i co najistotniejsze w jego przypadku dość łatwo można przewidzieć ewentualne efekty uboczne, czyli specyfik ten można brać wedle instrukcji jeśli nie łączy się go z innymi silnymi lekami. Kluczowe znaczenie w przypadku brania tego środka ma też ograniczenie spożycia alkoholu i innych używek.

Testosteron Cypionate Cypiobol 200 wstrzykuje się raz na tydzień w dawce od 200 do 250 mililitrów, choć bardziej doświadczeni kulturyści mogą sięgać po dawki dwukrotnie większe. Niezwykle istotnym jest też i to, że pełna kuracja tym specyfikiem trwa szesnaście tygodni, a z organizmu znika osiem dni po ostatnim użyciu. Kuracja ta jest rzecz jasna powiązana z ograniczeniem spożycia piwa i innych wyrobów alkoholowych, bo wtedy tego typu kuracja jest bezpieczniejszą dla wątroby. Istotnym jest też i to, że w przypadku Testosteron Cypionate Cypiobol 200 nie powinno się eksperymentować z ewentualnym zwiększeniem częstotliwości dawkowania, bo wtedy mogą pojawić się dość niepokojące efekty uboczne. No a gdy osoba o większej masie ciała niż typowy mężczyzna chce zwiększyć nieco dawkę, to rzecz jasna musi skonsultować to z lekarzem, bo zwiększanie jej wedle uznania raczej nie wchodzi w grę, nawet jeśli jest się mężczyzną wyższym od większości. No bo w tego typu przypadkach dosłownie wymagane są konsultacje z lekarzami.

Testosteron Cypionate Cypiobol 200 nieumiejętnie dawkowany wywołuje też dość niepokojące efekty uboczne takie jak ginekomastia. Lecz mogą też wystąpić obrzęki twarzy, łydek i zmiany zapalne w mieszkach włosowych. Te efekty uboczne mogą też wystąpić gdy dobrze dawkuje się Testosteron Cypionate Cypiobol 200, ale nie trafia się to często, bo te efekty uboczne wystąpią raczej wtedy gdy zażywa się dodatkowo jakiś inny silny lek. No bo gdy dawkuje się ten specyfik zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest niewielkie. Lecz trzeba też pamiętać o tym, że Testosteron Cypionate Cypiobol 200 trzeba brać na zmianę z innymi podobnymi specyfikami, bo efekty brania tego konkretnego specyfiku znikają już po czterech tygodniach. Dlatego środek ten musi być stosowany wraz z innymi i najlepiej by były to środki o podobnej mocy. No bo jeśli wraz z nim będzie się brać coś znacznie droższego, to niezbędnymi staną się też konsultacje z lekarzem i lepsze planowanie dawkowania, co w przypadku amatora kulturystki nie jest sprawą prostą.