Testosterone Propinate PROPIOBOL 100

Propionat testosteronu to jeden z najpopularniejszych, łatwo dostępnych estrów testosteronu.

Produkowany jest w formie iniekcji domięśniowych. Przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, niezależnie od tego, czy celem jest wzrost siły, przyrost masy mięśniowej bądź przygotowanie do zawodów. Zdobył miano środka „uniwersalnego”, ze względu na wielorakie zastosowanie oraz krótki okres półtrwania (2-3dni), dzięki czemu rzadko dochodzi do jego kumulacji w organizmie i negatywnych skutków ubocznych.

Propionat jest bardzo skuteczny jeżeli chodzi o szybki przyrost masy mięśniowej i siły. Masa zrobiona na propionacie jest tzw. „sucha”, a mięśnie wyraźnie zaznaczone. Polecany nie tylko zawodowym kulturystom, lecz także nowicjuszom i hobbystom, jako środek, od którego można zacząć przygodę z testosteronem.

Skutki uboczne stosowania Propionatu

Warto pamiętać, iż niezależnie od wielu zalet tego produktu, zawsze istnieje ryzyko androgennych skutków ubocznych zażywania testosteronu. Należą do nich: retencja wody w organizmie, tłusta cera, trądzik, wypadanie włosów, powiększenie prostaty, zmiany głosu. Istotną kwestią jest też sposób aplikacji – zastrzyki. Częste wkłucia mogą narazić nas na zakażenie, ropień, uszkodzenie nerwu kulszowego, bolesne zrosty. Konieczność częstego podawania powoduje, iż kulturyści nie stosują go tak chętnie, jak mogłoby się wydawać.

Testosterone Propinate – Dawkowanie

Dawkowanie: Początkujący zaczynają od dawki 50mg(1zastrzyk) dziennie. Kuracja powinna trwać minimum 12tyg, w razie potrzeby można przedłużyć do 6 miesięcy. Przy tej kuracji nie ma potrzeby by włączać inne sterydy, zaś możliwe skutki uboczne zdarzają się rzadko. Zaawansowani i hobbyści iniekują codziennie dawkę 100mg, kuracja również powinna trwać minimum 12 tyg., z możliwością wydłużenia do roku. W razie potrzeby można łączyć propionat z innymi anabolikami np. enanthat testosteron, metadienon. Ambitni kulturyści i zawodowcy dochodzą do dawek 200mg dziennie. Na potrzeby wsparcia diety przed zawodami wystarczy 50mg dziennie, przez 6-8 tygodni (można włączyć dodatkowo stanozolol). Panie iniekują dawkę 25mg/dziennie, co dwa dni. Zaawansowane kulturystki mogą pozwolić sobie na dawkę 50mg co dwa dni, ale z obserwacją ciała, czy nie pojawiają się objawy maskulinizacji.

Sam propionat już nawet po jednorazowym zażyciu może dawać zauważalny wzrost siły i wytrzymałości na treningu oraz większą motywację do wysiłku i lepsze samopoczucie.

Testosterone Priopinate Propiobol 100 to jeden z najpopularniejszych estrów testosteronu najczęściej dostępny w przypadku iniekcji domięśniowych. Preparat ten stosują i kobiety i mężczyźni. No bo jest to środek powszechnie dostępny, w miarę bezpieczny i tani. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w organizmie utrzymuje się przez dwa lub trzy dni w zależności od przyjętej dawki. Dlatego wielu kulturystów z wielu krajów świata stosuje ten specyfik, który rzecz jasna nie jest opcją najlepszą jeśli chodzi o bezpieczeństwo stosowania, ale jeśli mamy przyrównywać bezpieczeństwo, cenę i pozytywne skutki działania, to Testosterone Priopinate Propiobol 100 zajmie jedno z czołowych miejsc w wielu rankingach, bo nawet osoba ćwicząca o niezbyt dużych przychodach może sobie pozwolić na ten środek, dzięki któremu rozwinie masę mięśniową i to przy niewielkim ryzyku wystąpienia efektów ubocznych, które w przypadku stosowania sterydów będą rzecz jasna znacznie wyraźniejsze, bo silniejsze sterydy, to też większe ryzyko wystąpienia efektów ubocznych i konieczność konsultowania się z lekarzem specjalistą w kwestii zmiany dawki.

No a w przypadku Testosterone Priopinate Propiobol 100 dawkę dobiera się samemu, choć trzeba pamiętać o instrukcji, bo dawka ta musi być z nią zgodna. Lecz jeśli już ktoś zaczął przyjmować więcej niż przewiduje instrukcja to mogą go dopaść efekty uboczne, które zazwyczaj są bardzo podobne do tych towarzyszących nadmiernemu braniu innych środków opartych dokładnie na tej samej substancji czynnej. Jednym słowem u mężczyzn głos staje się niższy, zaczynają łysieć i pojawiają się nieestetyczne zmiany na skórze. W przypadku kobiet efekty uboczne to też kilka mało estetycznych zmian. Dlatego w przypadku preparatów opartych na tej konkretnej substancji czynnej nie należy kombinować, tylko przyjmować dawkę określaną jako bezpieczną. No bo gdy przyjmujemy nadmierną ilość Testosterone Priopinate Propiobol 100 to może mieć to też wpływa na naszą psychikę. Ten wpływ jest rzecz jasna bardziej zauważalnym w przypadku znacznie mocniejszych preparatów tego typu.