Testosterone Propionate-100mg/ml 10ml vial-80zł

Testosteron – na nazwa mówi sama za siebie.

To chyba najpopularniejszy na świecie steryd. Każdy kto ma do czynienia ze sportami wyczynowymi lub kulturystyką sporo o nim już wie. Poniższy tekst poświęcony jest tzw. krótkiemu testosteronowi, czyli tej odmianie, która działa najszybciej. Krótki testosteron – lub inaczej: krótki ester – jest o tyle charakterystyczny, że zaczyna działać niemal natychmiastowo, okres półtrwania – czyli utrzymywania się w organizmie – sięga 48 godzin. Inną zaletą propionatu jest fakt, że charakteryzuje się on mniejszą retencją wody niż inne testosterony. Właściwie jedyną wadą tej odmiany testosteronu jest konieczność częstego wprowadzania go do organizmu, czyli tzw. iniekcji, by utrzymać odpowiedni jego poziom we krwi. Jest szczególnie uciążliwe dla początkujących użytkowników, dla których często wkłuwanie się nie rzadko jest prawdziwą męką. Zaleca się, by dawkować go mniej więcej co dwa dni, chyba że przygotowujemy się do zawodów lub zależy nam na bardzo szybkim przyroście masy mięśniowej – wtedy preparat możemy stosować nawet codziennie.

Testosteron Propionat dla wielu sportowców i kulturystów jest wręcz niezastąpioną pomocą podczas budowania masy mięśniowej – zresztą podobnie jak inne rodzaje testosteronu. Jednak niewątpliwą korzyścią oferowanego tutaj produktu jest fakt, że jest on stosunkowo szybko wydalany z organizmu, dzięki czemu minimalizujemy praktycznie do zera ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak nagromadzenie w mięśniach dużych ilości wody. Dlatego też to właśnie propionat polecany jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem gromadzenia. Preparat ten nie dereguluje pracy nerek, nie wpływa w żaden sposób na gospodarkę hormonalną, dzięki czemu nie trzeba się martwić ani o odpowiednie nawodnienie, ani tym bardziej o regularne pozbywanie się płynów z organizmu. Środek ten znajduje zastosowanie tak w kulturystyce, jak i w innych dziedzinach sportu, a dzięki swojemu szybkiemu działaniu i niskiemu ryzyku przedawkowania, polecany jest zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom.

Ten rodzaj testosteronu należy do grupy hormonów rozpuszczalnych w olejach, a do ich przyjęcia niezbędne jest wstrzyknięcie. Pomimo faktu, że ten rodzaj testosteronu jest stosunkowo szybko usuwany z organizmu człowieka, w niektórych przypadkach istnieje ryzyko zatrzymania sporych ilości wody. Sytuacja taka może mieć miejsce w przypadku osób, u których występują zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Nagromadzenie wody w organizmie nie jest pożądana sytuacja dla żadnego człowieka, ale na szczęście można tę sytuacja stosunkowo szybko i prosto uregulować. Problem zniknie choćby po rozpoczęciu zażywania cynku w odpowiednich dawkach i wielu sportowców właśnie w ten sposób sobie z nim radzi.

Dla każdego sportowca, który na poważnie myśli o rozwoju swojego ciała, najważniejszy jest okres zawodów. To właśnie wtedy nasz organizm – a zwłaszcza mięśnie – wykazuje największe zapotrzebowanie na substancje, które pomogą mu się wzmocnić i rozwinąć. Należy jednak pamiętać, by w okresie intensywnych ćwiczeń i przygotować zadbać także o ochronę mięśni. Prawdą jest, że mięśnie człowieka skonstruowane są tak, by wytrzymać naprawdę spore obciążenie, ale nie można dać się zwieść pozorom, że nie będzie to miało żadnych negatywnych dla nas skutków. Właśnie dlatego sportowcy i kulturyści w okresie przygotowań do zawodów, tak bardzo dbają o swoje ciało stosując razem z testosteronem środki ochronne, takie jak choćby Tanozolol czy Trenobolon. Zdarza się także stosowanie hormonu wzrostu, co daje najlepsze efekty w zakresie ochrony i rozbudowany tkanki mięśniowej. Koniecznie trzeba też pamiętam o odpowiedniej, najczęściej bardzo rygorystycznej diecie, połączonej z intensywnymi treningami. Dobrej jakości preparaty, umiar w ich stosowaniu i dbałość o własne zdrowie, pozwoli zapobiec przeciążeniom i kontuzjom, dzięki czemu efektami naszej ciężkiej pracy będzie się cieszyć dłużej.

Testosteron Propionat może być łączony praktycznie z każdym innym środkiem. Wybór dodatkowych produktów zależy jedynie od doświadczenia i zakresu wiedzy sportowca czy kulturysty. Idealnie sprawdza się także jako tzw. kick-starter, czy też środek na zakończenie cyklu. Stosuje się go w różnych dawkach, a ich wielkość uzależniona jest od celu jaki przyświeca nam przy cyklu treningowym i – rzecz jasna – zaawansowania osoby, która stosuje ten preparat wzmacniający. Początkujący stosują go zazwyczaj w dawkach od 50 do 75 mg/e2d, średniozaawansowani zwiększają dawkę do 75-100 mg/e2d, a zaawansowani użytkownicy w dawkach od minimum 100 do 200 mh/e2d. Zazwyczaj stosowany jest przez okres od 6 do 8 tygodni, ale zakres ten można zwiększyć nawet do 12-16 tygodni.

Co prawda testosteron propionate uznawany jest za najłagodniejszy spośród wszystkich dostępnych na rynku estrów, to stwierdzenie że jest on obojętny dla organizmu jest głęboce nieprawdziwe. Zbyt duże dawki mogą doprowadzić do ginekomastii, trądziku, zmian, łysienia a nawet zwiększonego owłosienia na ciele. Zarówno w przypadku tego propionatu, jak i innych sterydów zawsze zalecany jest umiar i obserwacja reakcji własnego organizmu.