Testosterone Enanthate ENABOL 250

Enanthat testosteronu jest obecnie (obok Cypionatu) najpopularniejszym estrem testosteronu dostępnym dla kulturystów.

Jest wytwarzany przez różne firmy na całym świecie, jego najczęstszą formą są ampułki. Stosowany podczas cyklów na masę, gdyż zapewnia duże przyrosty masy mięśniowej oraz siły. W medycynie preparat ten jest stosowany w leczeniu impotencji, zespołach pro kastracyjnego braku jąder oraz w leczeniu zaawansowanych form raka gruczołu piersiowego.

Enthanat jest formą testosteronu podobną do cyprionatu, przy czym jego forma działa znacznie dłużej. Daje bardzo silne efekty anaboliczne, jest stosowany przez kulturystów, którzy chcą osiągnąć szybki przyrost masy i siły. Ponieważ przyjmowany jest w formie domięśniowej, wskaźniki wątrobowe nie są tak podwyższone jak w przypadku form doustnych. Podany ulega prawie w całości metabolizowaniu w wątrobie, reszta wydalana jest z organizmu w połączeniu z innymi związkami. Spore przyrosty pojawiają się już po 3 tygodniach.

Warto zaznaczyć, iż Enanthat ma bardzo silne działanie anaboliczne, a w konsekwencji także silne efekty androgeniczne. Przyjmowanie go przez zdrowych mężczyzn w bardzo dużych dawkach może doprowadzić do zatrzymania dużych ilości wody w ustroju, jonów sodu, wapnia, magnezu, potasu. Inne nieprzyjemne działania to ginekomastia, obrzęki, trądzik, podwyższone ciśnienie, wypadanie włosów.

Dawkowanie Testosterone Enanthate ENABOL 250

Enthanat może być przyjmowany zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych kulturystów. Dla początkujących sugeruje się dawkę 200-250mg, średniozaawansowani – 300-500mg, natomiast zaawansowani 500-1000mg. Z założenia iniekcja powinna być wykonywana co 2 tygodnie, gdyż okres półtrwania tego środka wynosi 15 dni. Zaawansowani mogą przyjmować go częściej co 5-7dni, aby utrzymać wysokie stężenie cały czas.

Z czym łączyć ?

Do zrobienia solidnej masy mięśniowej i siły można połaczyć Enanthat z: nanodrolonem, stanazololem, oxymetholonem. Poniżej przykładowe połączenie dwóch najpopularniejszych środków: Enanthat 400-500mg tygodniowo + 30mg metandienonu dziennie. Z takim połączeniem istnieje możliwość przybrania nawet 10kg masy w ciągu jednego cyklu. Jeżeli chodzi o połączenie z oxymetholonem, trzeba pamiętać, iż retencja wody w organizmie jest bardzo duża, więc nie powinno się go stosować długo. Wolniejszy, ale bezpieczniejszy (bez ostrych skutków ubocznych) jest przyrost masy u kulturystów stosujących enanthat z stanazololem (jedna do kilku tabletek 2 bądź 5mg dziennie).

Na koniec dodamy, że wszystkie preparaty testosteronu do wstrzyknięć domięśniowych na podłożu olejowym powinny być przechowywane w temperaturze około 5 stopni C oraz chronione przed światłem. Średnio taka temperatura występuje na najniższej półce lodówki.

Testosterone Enanthate Enabol 250 to jeden z najpopularniejszych środków dla kulturystów dostępny w ampułkach. Zapewnia on duże przyrosty mięśniowe i jest powszechnie dostępny. Jednym słowem jest to specyfik który daje akuratne rezultaty, ma atrakcyjną cenę i jest powszechnie dostępny. No bo w jego przypadku nie istnieje tylko jeden producent, tylko jest ich wielu i są w różnych częściach świata. Dlatego Testosterone Enanthate Enabol 250 jest najczęściej branym przez sportowców i występuje też pod nieco różniącymi się nazwami, ale ludzie dobrze znający temat wiedzą o co chodzi. Rzecz jasna inne specyfiki tego typu mogą być bardziej bezpieczne lub dawać lepsze rezultaty, ale w tym przypadku kluczowe znaczenie ma stosunek ceny do pozytywnych efektów wynikających z brania tego specyfiku. Inne środki oparte na tej samej substancji czynnej pod tym względem wypadają gorzej, bo wiele z nich trzeba brać pod lekarskim nadzorem co rzecz jasna zwiększa koszt i dlatego Testosterone Enanthate Enabol 250 kupuje bardzo wielu doświadczonych kulturystów ze średnimi zarobkami.

Testosterone Enanthate Enabol 250 to też lek którym leczy się impotencje i zespół pro kastracyjny. No i jeśli chodzi o leczenie tych dolegliwości to też wygląda to dość tanio, bo w wielu procentach przypadków nie trzeba tego robić pod nadzorem lekarza. Wystarczy jedynie trzymać się instrukcji zawartych na kartce w opakowaniu lub tych które producent specyfiku opublikował na własnej stronie internetowej. No a jeśli chodzi o lekarskie konsultacje to trzeba z tej opcji skorzystać wtedy gdy chcemy zacząć brać jakieś inne leki wraz z Testosterone Enanthate Enabol 250 lub wtedy gdy mimo stosowanie się do instrukcji wystąpią pewne niepokojące efekty uboczne. Lecz wystąpienie efektów ubocznych wtedy gdy nie przekraczamy dawki bezpiecznej zalecanej przez producenta jest raczej mało prawdopodobne. No bo ten konkretny specyfik biorą miliony w przypadku tych dolegliwości, a jakieś niepokojące efekty uboczne pojawiają się jedynie w dość specyficznych przypadkach.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że Testosterone Enanthate Enabol 250 utrzymuje się w naszym ciele do piętnastu dni, ale jeśli chcemy utrzymać wysokie stężenie to powinniśmy brać go co pięć lub siedem dni w dawkach od 500 do 1000 miligramów. No ale to maksymalne dawkowanie zaleca się jedynie kulturystom oczytanym jeśli chodzi o efekty uboczne działania tego specyfiku. No bo to jest dawkowanie uwzględniające dość ciężki program ćwiczeń i przy nagłej zmianie intensywności ćwiczenia trzeba też zmienić dawkę Testosterone Enanthate Enabol 250. Chodzi tu o to, by nie wystąpiły u nas efekty uboczne. Bardzo ważnym jest też i to, że Testosterone Enanthate Enabol 250 trzeba dawkować ostrożnie w przypadku jeśli bierze się też inne dość mocne sterydy. No i najlepiej jest się wtedy konsultować z lekarzem, bo gdy bierze się dwa lub trzy rodzaje środków niemal jednocześnie to sporo się ryzykuje. Dlatego w niektórych przypadkach trzeba używać tego typu suplementów diety cyklicznie i odstawiać jeden z nich wtedy gdy bierze się inny. Po to by zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych.