Testosteron Enanthat – 250mg/ml 10ml- 120zł

Testosteron Enanthate

Enan czyli Testosteron Enanthate, popularny steryd w Sklepie z dopingiem online, kup w dobrej cenie!

Sport i kulturystyka to dziedziny, które wymagają ciągłego samorozwoju, do którego niekiedy niezbędne są odpowiednie środki. Testosteron Enanthate jest jednym z najstarszych i najczęściej stosowanych sterydów anabolicznych, po który sięgają zarówno początkujący zawodnicy, jak i osoby, które mają już za plecami spore doświadczenie. Przeszedł do legendy i wciąż jeszcze wzbudza niemałe emocje. Jaka jest jego historia i co powinniśmy wiedzieć o tym specyfiku? 

Testosteron enanthate – charakterystyka

Samo wynalezienie syntetycznego testosteronu miało miejsce w latach trzydziestych dwudziestego wieku, jednak dopiero dwie dekady później na rynku pojawił się testosteron enanthate. Po raz pierwszy wprowadzono ten lek do dystrybucji w 1952 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory występował pod takimi nazwami markowymi jak Delatestryl lub Xyosted oraz wiele, wiele innych.

Testosteron Enanthate to tak zwany „długi testosteron„, czyli mówiąc inaczej długa estrowa forma testosteronu. Specyfik ten jest androgenem i bardzo silnym sterydem anabolicznym, który najczęściej stosowany jest w leczeniu zaburzeń hormonalnych u mężczyzn, szczególnie w przypadkach obniżenia poziomu tego hormonu w organizmie. Czasami stosuje się go także w terapiach hormonalnych podczas procesu zmiany płci oraz, oczywiście w takich dziedzinach jak sport kulturystyka przez zawodników, którzy szukają sposobu na sprawdzony i szybki przyrost anaboliczny. Niezależnie od powodu jego przyjmowania testosteron enanthate najczęściej podawany jest pod postacią domięśniowego zastrzyku, który wykonuje się zwykle raz na kilka tygodni. 

Działanie testosteronu Enanthate

Testosteron Enanthate wpływa na wiele procesów, które zaczynają zachodzić w naszym ciele. Przede wszystkim poprawia on syntezę białek, które stanowią podstawowy budulec tkanki mięśniowej. Suplementacja testosteronem Enanthate zwiększa szybkość produkcji białka przez komórki co przekłada się bezpośrednio na wzrost poziomu aktywności anabolicznej.

Wpływa na nią również zwiększenie zatrzymywania się azotu w mięśniach. Warto wiedzieć, że to właśnie spadek ilości tego pierwiastka ma przełożenie na zmniejszenie się masy mięśniowej.

testosteron-enanthat-sklep
Enan czyli długi estr testosteronu

Dodatkowo testosteron enanthate wpływa na zwiększenie się liczby czerwonych krwinek co sprawia, że wzrasta nasza wytrzymałość mięśniowa. Czerwone krwinki spełniają w organizmie rolę transportera tlenu, a większe dotlenienie skutkuje wzmożoną wydajnością i wytrzymałością organizmu. 

Testosteron Enanthate – jakie korzyści przynosi sportowcom?

Testosteron Enanthate jest bardzo silnym sterydem anabolicznym, który przynosi jednak doskonałe, niekiedy wręcz spektakularne efekty. Właśnie dlatego, pomimo bardzo długiej obecności na rynku, jest wciąż jednym z najczęściej stosowanych specyfików tego typu. Poza niezrównaną pomocą, jakiej dostarcza osobom cierpiącym na niedobór testosteronu, przynosi on także ogromne korzyści zażywającym go sportowcom. Jakie dokładnie?

Jedną z najważniejszych pozytywnych kwestii, jakie przynosi ze sobą zażywanie tego rodzaju sterydu jest oczywiście duży przyrost masy ciała oraz znaczący wzrost siły. Wynika to w dużej mierze z jego naturalnych możliwości, ale także z dużej zdolności do magazynowania wody, która wynika z wyjątkowo silnej aromatyzacji do estrogenu. Dodatkową korzyścią, o której na pewno warto wspomnieć jest znacząca poprawa samopoczucia, która często występuje w towarzystwie znaczącego wzrostu jakości życia seksualnego. 

Anaboliczny wzrost masy mięśniowej, wytrzymałości organizmu oraz ogromny zastrzyk siły i energii do dalszych ćwiczeń i poprawiania swoich wyników – to efekty, których możemy spodziewać się po zażywaniu opisywanego tutaj sterydu. To silny i bardzo skuteczny środek, który przynosi naszemu organizmowi i nam samym wiele istotnych korzyści. 

Skutki uboczne przyjmowania sterydu

Tak jak niemal każdy środek przyjmowany z zewnątrz do organizmu, testosteron Enanthate także wykazuje pewnego rodzaju skutki uboczne. Pomimo niewątpliwych korzyści, które może przynieść nam jego zażywanie, powinniśmy mieć świadomość tego, że może on wywołać w naszym ciele kilka istotnych zmian, które mają niekoniecznie dobre konsekwencje – zarówno fizyczne, jak i społeczne. 

Czego więc możemy się spodziewać? Przede wszystkim należy zauważyć, że przy rozsądnym stosowaniu oraz zażywaniu umiarkowanych dawek skutki uboczne, które mogą się pojawić nie powinny być specjalnie uciążliwe dla naszego organizmu oraz dla nas samych. Na pewno warto wspomnieć o tym, że obok zauważalnego podwyższenia się popędu seksualnego (który zwykle używany jest za konsekwencję raczej pozytywną), mogą pojawić się także problemy z agresją i kontrolowaniem złości. Jest to kwestia, która może znacząco skomplikować nasze relacje z innymi ludźmi, dlatego podczas stosowania sterydu warto być szczególnie czujnym na własne zachowania oraz uprzedzić bliskie nam osoby o ewentualnych problemach. Kolejnym istotnym problemem może być konwertowanie do DHT oraz wspomniana już aromatyzacja do estrogenu. Kwestie te powinno rozwiązać przyjmowanie finasterydu

Pozostałe skutki uboczne, które mogą pojawić się podczas przyjmowania testosteronu enanthate to:

– nadmierne owłosienie ciała

– ginekomastia

– trądzik i problem z przetłuszczaniem się skóry

– podwyższone ciśnienie krwi

– nadmierne magazynowanie się wody w tkankach

– nadmierne magazynowanie tłuszczu

Testosteron Enanthate – dawkowanie

Jak już zostało napisane, aby przeciwdziałać ewentualnym skutkom ubocznym, powinniśmy mieć pełną wiedzę na temat dawkowania testosteronu Enanthate. Ono samo zaś ma bezpośredni związek z charakterem oraz działaniem tego sterydu anabolicznego.

Częstotliwość przyjmowania

Przede wszystkim należy pamiętać, że czas działania testosteronu Enanthate wynosi w przybliżeniu od pięciu do siedmiu dni. Właśnie dlatego nie powinien być on wprowadzany do organizmu częściej niż właśnie taki okres.

Forma przyjmowania

Testosteron Enanthate dostarczany jest do naszego organizmu w formie iniekcji. Zastrzyki wykonywane są domięśniowo. 

Odpowiednia dawka

Określenie odpowiedniej dawki zależy w dużej mierze od doświadczenia, jakie posiadamy. Początkujący powinni zaczynać swoją przygodę z tym sterydem anabolicznym od dawki 200-250 mg – powinna być ona odpowiednia i bezpieczna na początek. W przypadkach średniozaawansowanych zawodników można już sięgać po dawkę 300-500 mg, natomiast osoby, które mają już za sobą duże doświadczenie powinny skoncentrować się na średniej dawce  500-1000 mg. Niekiedy rekomenduje się przyjmowanie tego sterydu w postaci podwójnej dawki tygodniowej. Wówczas możemy uzyskać przyspieszony efekt końcowy. 

Oczywiście niekiedy słyszy się o dawkach testosteronu Enanthate, które przekraczają tysiąc miligramów  lub dochodzą nawet do dwóch tysięcy w skali tygodnia. Stosowanie ich jest jednak ograniczone dla sportowców i kulturystów z najwyższej światowej czołówki, którzy są pod ciągłą opieką dietetyków i trenerów. W żadnym wypadku nie warto sięgać po taką dawkę na własną rękę, ponieważ możemy wówczas narazić się na bardzo szeroką gamę, wspomnianych już wyżej, skutków ubocznych.

Okres przyjmowania

To jak długo będziemy stosować testosteron Enanthate zależy przede wszystkim od naszych własnych celów i aspiracji oraz od naszego zaawansowania i skali doświadczenia, jakie posiadamy. Okres stosowania kształtuje się jednak zazwyczaj od ośmiu do nawet szesnastu tygodni. 

Testosteron Enanthate – klasyczny i skuteczny steryd

Pomimo bardzo długiej obecności na rynku testosteron Enanthate wciąż uważany jest za jeden z bardziej skutecznych sterydów anabolicznych, dzięki którym możemy znacznie wzmocnić naszą motywację, energię oraz  – co istotne – masę mięśniową. Stosowany w rozsądnych dawkach wraz z odpowiednią dietą i ćwiczeniami pozwoli nam w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć bardzo zadowalające efekty. Chociaż lista skutków ubocznych wydaje się niepokojąco długa, nie powinniśmy za bardzo zawracać sobie nimi głowy, jeżeli planujemy stosować testosteron Enanthate w dawkach zalecanych przez ekspertów.