Testosteron w cyklu ?

Z czym najlepiej łączyć Testosteron ?

Zacznijmy od tego że Testosteron to najważniejszy męski hormon , odpowiedzialny za wiele cech ważnych dla funkcjonowania naszego organizmu . Podając syntetyczny testosteron z zewnątrz możemy spodziewać się wielu efektów anabolicznych ale i androgennych. Niezaprzeczalnym faktem jest że jest to najpopularniejszy steryd świata który jest fundamentem każdego cyklu.

Testosteron to chyba najbardziej uniwersalny steryd anaboliczny , jeżeli już zamierzamy go zażywać to pierwszym środkiem który należy rozważyć dodając go do cyklu z testosteronem , będzie antyestrogen. Jeżeli chodzi o AI to jest ich sporo w ofercie zazwyczaj sięgamy po : aromasin, letrozol , arimidex i proviron. Ktoś zapyta ale po co ? Antyestrogen używany jest w celu kontroli estrogenu, abyśmy mogli uniknąć nadmiernego wzrostu tego hormonu. Estrogen zawsze będzie rosnąć wraz z podawaniem Testosteronu niestety to jego największa androgenna wada.

Jak dawkować aby było bezpiecznie?

Pamiętajmy gdy podajemy syntetyczny testosteron w umiarkowanych dawkach, a osoba stosująca ten hormon nie jest mocno wrażliwa na estrogen, to środki antyaromatazy można też stosować opcjonalnie , kontrolując poziom estrogenu można robić przerwy lub zmniejszyć dawki AI. Praktyka wykazała że spora liczba mężczyzn używała do 500mg testosteronu tygodniowo bez ryzyka wystąpienia np. ginekomastii. W niektórych przypadkach nawet 750mg długiego estru , nie powodowało wystąpienia ginekomastii. Pragnę zaznaczyć że ryzyko skutków androgennych – to sprawa bardzo indywidualna i może wystąpić nawet przy 250mg „teścia” tygodniowo. W związku z tym , gdy mamy wątpliwości co do tolerancji na ten steryd, powinniśmy mieć jeden z antyestrogenów pod ręką . Antyestrogen nie zapewnia nam odbloku (PCT) organizmu , kontroluje tylko hormony , dlatego po zakończeniu cyklu powinniśmy rozpocząć odpowiedni protokół.

Cykl z testosteronu solo czy z innym środkiem?

Syntetyczny testosteron jest stosowany w pojedynkę , jednak większość zawodowych kulturystów dobiera wiele innych sterydów anabolicznych w cyklu. Niektóre sterydy oprócz wzmacniania działania testosteronu , ochrony przed androgennymi skutkami (np. estrogen), to nie zapomnijmy o konwertowaniu do DHT, dlatego sporo osób wykorzystuje środki które ograniczają ten efekt poprzez ograniczenie stężenia testosteronu.

Z powodów typowo anabolicznych do testosteronu często dodaje się takie środki jak : primobolan lub masteron . Oba te środki są doskonałym dodatkiem do cyklu dlatego że nie aromatyzują. Świetne rezultaty dają już te środki przy około 2ml tygodniowo w cyklu opartym na testosteronie. Jednak np. 500mg masteronu nie pomoże gdy stężenie testosteronu jest bardzo wysokie.

Kolejnym środkiem niezwykle popularnym w cyklu z testosteronem jest trenbolon , to dobry dodatek nie aromatyzujący , niestety ma też negatywne efekty takie jak : pobudzenie, dla niektórych to pozytywna cecha, jednak ogromna większość odczuwa to jako negatywny skutek. Jeżeli liczymy na duże spalanie tkanki tłuszczowej to trenbolon jest bardzo dobrym wyborem , nie zaleca się stosowanie trenbolonu dłużej niż 10 tygodni.

W zależności od zaawansowania danej osoby , cykle jakie są wykorzystywane w kuracjach sterydowych są na poziomie 250-1000mg w tygodniu. W przypadku stosowania niskich dawek rzędu 250mg testosteronu na tydzień, z doświadczenia powiem że środki z grupy AI nie muszą być stosowane w cyklu , a jeżeli już są brane to cyklicznie je stosujemy.

Popularne połączenie Deka + Teść ?

Tak , faktycznie popularny Nandrolon jest bardzo fajnym dodatkiem do cyklu, na pewno gdy zależy nam na wzroście masy mięśniowej , regeneracji stawów , dla takich efektów sugeruje dekę w dawce nie większej niż 50-100mg tygodniowo, deka już nawet przy małych dawkach jest niezwykle skuteczna , jeżeli już decydujesz się na większe dawki to miej na uwadze że mogą ono silnie blokować HPTA, obniżać nastrój a nawet powodować depresję. Dlatego zaleca się stosowanie deki w umiarkowanych dawkach nie przekraczając 10 tygodni.

A co z metanabolem ?

Kto nie słyszał o takim połączeniu , dianabol czyli metanabol to najbardziej popularny steryd świata, jest tani, silny i niezwykle skuteczny. Dodając go do teścia zwykle wystarczą dawki od 20 do 50mg dziennie. Warto wiedzieć że Meta ma właściwości aromatyzujące, dlatego AI w takim cyklu jest niezbędne zwłaszcza że Testosteron też ma te właściwości ,dlatego warto stosować arimidex lub inny AI.

Oczywiście to co napisałem powyżej to tylko opis najbardziej popularnych cykli ale testosteron jest bazą każdego cyklu , a cykli tak naprawdę jest tak dużo jak osób stosujących i są zależne od preferencji. Pamiętajmy że w cyklu jest najważniejsze nasze bezpieczeństwo dlatego w kategorii PORADY przygotowaliśmy propozycje gotowych i bezpiecznych cykli złożonych z Cyklu i odpowiedniego PCT.

Wnioski:

Testosteron niezależnie od estru ( krótki czy długi) to BAZA każdego cyklu , a dodawanie inny środków do cyklu to sprawa indywidualna , zależna od dyscypliny jaką uprawiamy , stopnia zaawansowania itp. Cykl możemy poprzestać na testosteronie solo , ale jeżeli już dodajemy inne środki , stężenia sterydów są wysokie ,warto w czasie cyklu kontrolować swoje hormony ,w czasie kuracji stosować środki ochronne , a najlepiej cykl rozpisać przed zażywaniem.