Sarm: Andaryna S-4

Kolejny artykuł piszę niejako pod przymusem , ponieważ skrzynka zasypywana jest mailami na temat Sarmów.

Dużo osób prosi mnie abym opisał najpopularniejsze Sarmy dostępne w sprzedaży.

I tak powoli sam zacząłem zagłębiać się w ten temat , chociaż mam za sobą już parę słoiczków Ostaryny w praktyce 🙂 to na rozkład wziąłem sobie Andaryne S-4.

Co to jest ta Andaryna ?

Na starcie opiszę trochę historię Sarmów ,od zawsze były one reklamowane jako alternatywa dla sterydów anabolicznych, zwłaszcza że przedstawiane są one jako bezpieczniejsze. Jednak wśród kulturystów zaobserwowano wiele sceptycyzmu, zwłaszcza ekip starej szkoły, którzy jako pierwsze mówią że jest za mało badań na temat sarmów.

Muszę się z tym zgodzić , jak wiadomo wszystko co nowe , nie jest do końca przebadane , ale nie jestem sceptykiem jeśli chodzi o przyszłość. Jednak w przypadku niektórych sarmów , jest na tyle dostępnych badań , że już powoli wypierają z rynku one część sterydów anabolicznych , chodzi mianowicie o : Ostaryne , Ligandrol i BMS-564.

Wcześniej w tym gronie był również S4 , jednak ostatnimi czasy jest coraz mniej popularny , postaram się wyjaśnić dlaczego ?

Czytając fora internetowe z przed paru lat , widzę że S4 było bardzo popularne , praktycznie jak ktoś zaczynał przygodę z Sarmami to właśnie od tego środka . Porównując go do sterydów to chyba najbliżej Andarynie do Stanozolu (winstrol).

Czym jest Andaryna ?

Sarm S-4 powstał jako preparat terapeutyczny w wielu stanach np: utraty mięśni , ponadto wykazał bardzo dobre właściwości w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego.  Tak jak inne Sarmy  S-4 również jest środkiem doustnym , jest po części agonistą dla receptorów androgennych . Stosując Andarynę można spodziewać się szybkich przyrostów masy mięśniowej i utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Tak na chłopski rozum Andaryna porównując do sterydów , moim zdaniem najbliżej ma do Testosteronu , jednak ma o wiele mniej efektów androgennych. Jednak pamiętajmy że Andaryna również ma efekty uboczne , odpowiednie dawki ograniczają je do minimum , jednak kiedy przesadzamy można się spodziewać takich efektów ubocznych jak supresja ( proces osłabiający mutację) , może wywołać przyrost prostaty , mogą wystąpić problemy ze wzrokiem. Jednak większość efektów jest odwracalna za sprawą odpowiednich dawek i protokołu PCT ( odblok).

Dawkowanie :

Jak internet długi i szeroki tak dużo jest praktyk i teorii stosowania Andaryny. Osobiście , ale tak jak i większość ekspertów zalecam stosowań ten Sarm od minimalnej dawki 20mg dziennie. Zaleca się stopniowe wejście na dawkę docelową która nie powinna przekraczać 50mg na dobę.  Przy maksymalnej dawce zaleca się stosować od poniedziałku do piątku , weekend off.   Praktyka pokazuje że lepiej stosować niższe dawki przez cały czas , daje to lepsze efekty , dodatkowo S-4 ma krótki okres półtrwania , dlatego dawkę można podzielić na 3 porcje w ciągu doby. Kuracja może trwać maksymalnie do 6 tygodni ( przy umiarkowanych dawkach) , przy wyższych dawkach zaleca się zakończenie po 4 tyg i zastosowanie PCT.

Efekty po S-4 ?

Wciąż mówi się o tym że S-4 to taki winstrol , świata Sarmów. Jest to na tyle uniwersalny preparat który możemy dodać do praktycznie każdego rodzaju cyklu. Pierwsze badania laboratoryjne wykazały przyrost masy mięśniowej na poziomie 5-6 kg w przeciągu 3 miesięcy w umiarkowanych i bezpiecznych dawkach. Należy zaznaczyć że mięsień zdobyty na tej kuracji był bardzo dobrej jakości. S-4 pomaga również w dotlenieniu mięśni co ma wpływ na wydolność i chroni nasze mięśnie przed urazami. Jednym z najcenniejszych efektów jest niesamowity wzrost siły na S-4.

Dodatkowe informacje:

Z ważnych informacji to S-4 ma działanie selektywnie androgenne czyli nie ma wpływu na mięśnie sercowe ,cholesterol nie jest podwyższony , a wątroba nie jest narażona na toksyczne działanie. Badania pokazują ze Andaryna skutecznie zapobiega ginekomastii , także niektórzy kulturyści wykorzystują ją jako antyestrogen w cyklu sterydowym.

Czy jest bezpieczny ?

Stosując Andaryne w dawce 50mg dziennie , jest to preparat stosunkowo bezpieczny , jeżeli już mogą pojawić się efekty uboczne , to nie są one długotrwałe : mogą wystąpić takie objawy jak żółtawy odcień widzenia ( występuje w dawkach 50mg). Kolejnym efektem ubocznym mogą wystąpić problemy z widzeniem w nocy .  Oba te efekty są krótkotrwałe i ustępują po zaprzestaniu stosowania S-4.

Wnioski :

Zaleca się stosowania Andaryny w umiarkowanych dawkach aby zminimalizować efekty uboczne. Jest to dobry środek wykorzystywany praktycznie w każdym rodzaju cyklu , a jeśli chcesz kupić go od sprawdzonego dostawcy zapraszamy na e-sterydy.pl