Testop 100mg/ml – Testosterone Propionate

Ogólnie testosteron jest męskim hormonem płciowym.

Idzie za tym fakt, że odpowiada specyficzne cechy mężczyzn: seksulane czy fizyczne. Wysoki poziom testosteronu we krwi powoduje zwiększone libido, a co za tym idzie znakomite samopoczucie oraz zdrowie. Ponadto testosteron zapobiega wystąpieniu w przyszłości osteoporozy  lub różnych problemów kardiologicznych. Sam testosteron jest zaliczany do najsilniejszych substancji dopingujących.

Jeśli chodzi o Testosterone Propinate, jest on najsłabszym rodzajem testosteronu. Bardzo szeroko jest stosowany. Jego uniwersalność polega na możliwości łączenia go z innymi substancjami oraz zastosowaniu zarówno przy budowaniu i redukcji masy mięśniowej.

Opis i działanie.

Testosterone Propionate, czyli w języku polskim propian testosteronu, jest produkowany jako roztwór tej substancji w oleju. Olej w tym przypadku został zastosowany ze względu na fakt rozpuszczalności w nim estrów, do których zaliczamy te substancję. Ogólnie steryd jest zaliczany do gruby anaboliczno – androgennych. Jednocześnie jego atutem oraz wada jest krótki okres rozpadu, który trwa jeden dzień. Powoduje to szybkie działanie, ale także przymus częstej iniekcji, która powinna mieć częstotliwość co jeden lub co dwa dni. Jeśli chodzi o okres wykrywalności tej substancji w organizmie, wynosi on trzy tygodnie. Warto dodać, że jest jedynym estrem, który dozwolony jest do stosowania obojgu płci. To właśnie krótki okres rozpadu umożliwia stosunkowo bezpieczne przyjmowanie tej substancji przez kobiety. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych, które niestety dla kobiet są o wiele bardziej niszczące niż dla mężczyzn, substancja szybko rozpada się i nie trzeba długo czekać aż usunie się z organizmu. W porównaniu do innych rodzajów estrów, jego stężenie we krwi szybko ulega redukcji.

Substancja ta wykazuje także właściwości antykataboliczne, co oznacza, że minimalizuje ona samoistną redukcję masy mięśniowej. Katabolizm jest zjawiskiem występującym naturalnie po ciężkim treningu lub niskokalorycznej diecie. Jest on szczególnie szkodliwy dla estetyki sylwetki, dlatego propian testosteronu zalecany jest stosować osobom, dla których ważny jest wygląd.

Ponadto preparat ten jest dobry dla każdego. Nie tylko doświadczonych kulturystów, ale i stawiających pierwsze kroki. Idealnie nadaje się na substancję, która ma rozpocząć prace nad budową masy i sylwetki. Często jest to także pomoc przy zakończeniu cyklu przyjmowania sterydów. Sprawia on, że zejście jest łagodniejsze.

Dawkowanie.

Dawki Testosterone Propionate są niewielkie. Jest to spowodowane wymogiem częstej iniekcji. Jednakże, podsumowując nie powinny one przekroczyć od 300 do 700 miligramów tygodniowo jak w przypadku innych rodzajów testosteronu.

W przypadku początkujących kulturystów dawka powinna mieścić się między 50 a 75 miligramami. Dla osób, które pierwsze kroki mają za sobą, dawka optymalna wynosi od 75 do 100 miligramów. W przypadku doświadczonych liczba ta przyjmuje wartości od 100 do 200 miligramów. Jeśli chodzi o stężenie produkowanych przez koncerny produktów, najczęściej wynosi ono 100 mg/ml. Istnieją producenci, którzy oferują substancje o stężeniu nawet 250 mg/ml. Jest to jednak produkt przeznaczony dla bardzo doświadczonych kulturystów, a jego stosowanie wiąże się z odpowiednio zwiększonym odczuwaniem skutków ubocznych.

Najczęściej cykl przyjmowania testosteronu tego typu wynosi 6/8 tygodni lub 12/16 tygodni. Jednak jeśli chcesz stosować go przez cały rok, nie ma ma w tym przypadku żadnych przeciwwskazań.

Skutki uboczne.

Testosterone Propinate uznaje się za najsłabszy z rodziny testosteronu. Nie mniej, nie zmienia to faktu, że mniejsze lub większe skutki uboczne zawsze występują. Także w tym przypadku, substancja dopingująca nie pozostaje neutralna dla organizmu. Jedną z cech niepożądanych tej substancji, jest jej androgenność. W przypadku mężczyzn skutki uboczne są mniejsze, ponieważ androgeny występują naturalnie w organizmach mężczyzn w o wiele mniejszym stężeniu, niż u kobiet. Stosowanie substancji androgennych może powodować takie objawy jak: zmiany skórne, zwiększone pojawianie się owłosienia na ciele, przerost prostaty, zmożona agresywność, zwiększone łysienie o męskim charakterze. Ponadto u mężczyzn może wystąpić tak zwana ginekomastia, czyli nienaturalne powiększenie się sutków. W przypadku kobiet istnieje ryzyko wystąpienia muskulinizacji. Jest to zmiana budowy ciała na taką, która przypomina męską. Dodatkowo kobiety mogą doświadczyć wystąpienia męskiego typu włosienia oraz charakterystycznego dla mężczyzn sposobu łysienia. Jeśli kobieta, która stosuje propian testosteronu, zauważy występowanie tego typu poważnych skutków ubocznych, należy natychmiast zaprzestać stosowania tej substancji dopingującej.Stosowanie syntetycznego testosteronu ponadto powoduje hamowanie wytwarzania przez organizm tej substancji naturalnego pochodzenia. Z tego powodu po zakończeniu cyklu zaleca się odblokowanie PTC po zakończeniu cyklu. Oczywiście wszystkie te skutki uboczne można maksymalnie zminimalizować, poprzez stosowanie różnego rodzaju leków je łagodzących