Ovigil 5000iu – Human Chorionic Gonadotropin (HCG)

HCG OVIGIL 5000j

Szukasz informacji o HCG ? Co to ? Po co ?

HCG (Gonadropina Kosmówka -Gonadotrophinum chorionicum) jest to środek imitujący wytwarzane przez przysadkę i podwzgórze, hormony gonadotropowe które odpowiedzialne są za stymulacje jąder do produkcji męskiego hormonu a mianowicie testosteronu . HCG jest bardzo popularnym środkiem wykorzystywanym w medycynie.

Natomiast w sporcie , dopingu gonadtropina kosmówka ma zastosowanie przede wszystkim podczas długich kuracji sterydowych tzw. cykli, kiedy wysoki poziom androgenów stopuje pracę jąder, co często doprowadza do ich skurczenia bądź zmniejszenia. Podczas długich cykli sterydowych kiedy w trakcie nie zażywamy HCG może dojść do atrofia jąder , a skutek może być ostatecznie taki że możemy być bezpłodni .

HCG szybko staje się aktywne w naszym organizmie , nawet już po paru godzinach stymuluje prace jąder ,a ogólny czas działania (stymulacji ) to okres do pięciu dni przy jednej dawce .Badania wykazały że w tym czasie poziom naturalnego testosteronu zwiększa się o 200-300%.

Skutki uboczne podczas zażywania HCG – najbardziej możliwe skutki ubocze to przede wszystkim ginekomastia, podwyższone ciśnienie krwi , obrzęki. W czasie brania HCG mężczyźni mogą doświadczyć częstych erekcji, podwyższonego popędu seksualnego , nudności , częstych zmiany nastrojów, bóli głowy , wymiotów, trądziku( choć niezwykle rzadko), rozdrażnienia.

HCG występujące w sprzedaży jest w postaci krystalicznego proszku, w zestawie znajduję się najczęściej woda do iniekcji. Oba pojemniki należy zmieszać i tak gotowy roztwór jest wykorzystywany do iniekcji. Pamiętajmy że proszek jest bardzo wrażliwy na zmiany temperatury, dlatego nie powinien być trzymany w wysokich temperaturach , najlepiej przechowywać w lodówce.

Kiedy Hcg jest zmieszane musi być przechowywane tylko w lodówce przez okres kilku dni po czym jesteśmy zmuszeni je wykorzystać. Jeżeli chodzi o przyjmowanie to możemy je stosować domięśniowo jak i również podskórnie.

Jak brać hcg ? Dawki ?

W praktyce istnieje wiele metod stosowania HCG, i wszystkie tak naprawdę są dobre. Jedni stosują go w dawce 500 I.U dziennie , inni 1000-3000 I.U. co trzy dni, jeszcze inni w dawce 5000 I.U. co 5-7 dni. Hcg powinno być stosowane w czasie kuracji jak i po w tzw . Odbloku.

Podczas cykli z silnie blokującymi sterydami , nasze jądra najczęściej przestają pracować między czwartym a piątym tygodniem kuracji, dlatego warto właśnie wtedy zastosować HCG i jeżeli cykl jest długi powtórzyć to po podobnym okresie.

Popularne też jest stosowanie HCG na 2-3 tygodnie przed końcem cyklu w celu przywracania pracy jąder. Pamiętajmy że nadużywanie HCG zamiast pomóc może zaszkodzić , częste stosowanie zdestabilizuje pracę jąder.

Jeżeli chodzi o czas odstawienia , to nie praktykuje się jakiegoś schodzenia z dawek itp. , pamiętajmy tylko o jednej ważnej zasadzie :

to 3 tygodniowy okres stosowania, zbyt długie stosowanie hcg może wywołać skutek odwrotny do zamierzonego celu.

Po więcej informacji dokładnego dawkowania itp. , zapraszamy do naszego specjalisty na e-sterydy.pl , lub po prostu napisz na sterydyorg@tutanota.com