Tcypion 250mg/ml – Testosterone Cypionate

  1. Co to jest?

Tcypion czyli nazwa handlowa dla Cypionatu testosteronu. Jest to silnie i długo działający steryd iniekcyjny o wydłużonym działaniu, który posiada właściwości anaboliczno- androgenne. Wśród sportowców największą popularność zdobył w Stanach Zjednoczonych i jest on wytwarzany jedynie w tym kraju. Środek ten w działaniu i budowie jest bardzo podobny do Testosteronu Enanthat. Ze względu na to, że Testosteron Cypionat jest w swej strukturze dłuższy o jeden atom węgla ma on lekko zwiększoną tendencję do retencji wody w organizmie. Różnica ta jest bardzo niewielka, za to w USA często spotyka się przekonanie, że Cypionat ma silniejsze działanie dając większego tzn. „kopa”. Jednak patrząc obiektywnie, oba środki mają zbliżone do siebie cechy, zatem mogą być traktowane jako zamienniki. Jako ester testosteronu w mieszaninie olejowej, zapewnia podtrzymanie wysokiego stężenia testosteronu w organizmie przez okres trwający około dwa tygodnie. Powoduje on wyraźny przyrost siły oraz masy mięśniowej i jest on podstawowym środkiem wykorzystywanym w fazie anabolicznej. Najlepiej działa razem z preparatami wysoce anabolicznymi takimi jak Metanabol i Nandrolon. Testosteron mimo to, że jest najstarszym sterydem wciąż uznawany jest za środek numer jeden do budowania lub utrzymywania masy mięśniowej. Ze względu na swoją uniwersalność i bardzo zadowalającą skuteczność jest on polecany zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących zawodników. Zaledwie jedna dawka umożliwia istotne zwiększenie się stężenia testosteronu we krwi, przez co zwiększenie masy oraz siły mięśni można osiągnąć w bardzo krótkim czasie.

Cypionat Testosteronu bardzo łatwo konwertuje się do estrogenów, więc wypracowywana na nim masa mięśniowa, ze względu na retencję wody może nie być najlepszej jakości. Z powodu jego skłonności do magazynowania wody w organizmie, nie powinien być stosowany przed zawodami, w okresie pracy nad definicją, gdyż może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Osoby, które zastosują Tcypion staną się bardziej pewne siebie, otrzymają dodatkowy zastrzyk energii, dzięki czemu mają większe chęci i motywację, aby systematycznie i ciężko trenować, co przekłada się na lepsze wyniki. Ponadto środek ten bardzo dobrze nasila popęd seksualny. W związku z jego dużą androgenicznością, nie jest zalecany kobietom, gdyż jego zażywanie może istotnie wzmocnić męskie cechy w ciele kobiecym.

  1. Dawkowanie

Aby utrzymać stabilne stężenie Cypionatu Testosteronu we krwi, mimo to, że pozostaje on aktywny w organizmie przez 14 dni, iniekcji należy dokonywać raz bądź dwa razy w tygodniu ( co 5 do 7 dni). Dawkowanie wynosi 200-1000 mg tygodniowo. Dawki dobiera się indywidualnie biorąc pod uwagę stopień zaawansowania sportowca.

  • 200-250 dla początkujących
  • 300-500 dla średnio-zaawansowanych
  • 500-1000 dla zaawansowanych

Jeśli chodzi o sportowców profesjonalnych, bardziej zaawansowanych, aby uzyskać oczekiwane efekty powinno się zwiększyć częstotliwość oraz ilość przyjmowanych dawek. Należy wówczas dokonywać iniekcji 500-1000 mg Cypionatu Testosteronu w 5 dniowych odstępach. Przyjmując tak spore dawki, zalecane jest stosowanie środka zmniejszającego, bądź całkowicie blokującego aromatyzajce testosteronu, wywoływaną przez Cypionat.

Odradza się stosowania dawek powyżej 1000mg tygodniowo, gdyż może to skutkować całkowitą utratą definicji mięśniowej w związku z wyraźną retencją wody. Zwiększa to również prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Przyjmowanie tak wysokich dawek jest nieopłacalne w związku ze stosunkiem ceny do efektywności.

Cykl powinien trwać minimum 4 miesiące, najlepiej gdy jest to 6 miesięcy z uwagi na to, że krótszy czas przyjmowania Cypionatu Testosteronu nie umożliwia uzyskania dobrych wyników, lecz najczęściej kończy się jedynie na retencji wody. Efektem zbyt krótkiej sterydoterapii jest szybki spadek masy. Aby mieć możliwość zmniejszenia dawki, należy połączyć Cypionat Testosteronu z innymi anabolikami. Połączenie z dobrze dobranymi sterydami przede wszystkim zwiększającymi definicję mięśni, a nie ich masę umożliwia lepsze wyniki pod względem jakościowym i estetycznym. Działanie Cypionatu uwidacznia się w około trzecim tygodniu jego stosowania.

3. Skutki uboczne

Przy stosowaniu Cypionatu Testosteronu oprócz licznych korzyści, mogą występować również skutki uboczne. Osoba podczas sterydoterapii może stać się agresywna i wybuchowa. Ponadto może pojawić się trądzik i przetłuszczająca się skóra, co związane jest z wzmożonym wydzielaniem się łoju. Spotykane jest też nadmierne owłosienie ciała, jak i łysienie na głowie. Wystąpić może podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, zwiększenie wagi ciała spowodowane nadmiernym magazynowaniem wody i tłuszczu. Nadmiar estrogenów może prowadzić do rozwinięcia się ginekomastii czyli powiększenia się sutka w związku z rozrostem tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej. Zazwyczaj pojawia się też powiększenie prostaty. Sztucznie wywołany, zbyt duży poziom testosteronu we krwi, w trakcie sterydoterapii z użyciem Cypioniatu Testosteronu może spowodować zaprzestanie produkcji tego hormonu przez organizm. By po cyklu przywrócić naturalny stan gospodarki hormonalnej zaleca się stosowanie środków takich jak Nolvadex, HCG czy Clomid. Dodatkowo dzięki nim zapobiegnąć można też spadkom masy mięśniowej po odstawieniu sterydu.

Przy zastosowaniu rozsądnych dawek Cypioniatu Testosteronu niepożądane skutki są praktycznie niezauważalne.