Tamoxifen-20mg/tab 20 tabs-40 zł

Opis

Nolvadex to jedna z nazw handlowych Tamoxifenu . Jest to jeden z najpopularniejszych  leków stosowanych w medycynie, ma on za zadanie wesprzeć nasz organizm w walce z nowotworem piersi. W dopingu znalazł on zastosowanie jako lek hamujący produkcję estrogenu.  Zanim sięgniemy po Tamoxifen warto przebadać się czy nie mamy żadnych problemów z wątrobą, zwróćmy uwagę na poziom cholesterolu we krwi, zaćmę, nadczynność tarczycy. Kobiety w ciąży ,planujące zajście w ciąże czy karmiące piersią powinny zrezygnować ze stosowania Nolvadexu. Gdy występuje nadwrażliwość na tamoksifen, czy inną substancję  zawartą w leku , oczywistym jest że należy odstawić produkt. Osoby z problemami wątrobowymi lub chorobami nerek nie powinny stosować Nolvadexu. Kolejnym przeciw wskazaniem jest zakrzepica. Jeżeli podczas dozowania tego leku pogorszy ci się samopoczucie , powinien zostać odstawiony , to samo w przypadku zwiększania dawkowania .

Tamoxifen powinien być stosowany zgodnie z zaleceniem lekarza/producenta . Jeżeli chodzi o świat dopingu , na samym początku był cenionym antyestrogenem , jednak w obecnych czasach w czasie Cyklu z użyciem sterydów wykorzystuje się inne AI ( arimidex, proviron, aromasin itp).

Tamoxifen natomiast został przesunięty do PCT czyli popularnego odbloku.

Dawkowanie:

Dawka Tamoxifenu używanego podczas odbloku to sprawa indywidualna i jest zależna od środków użytych w czasie cyklu , przeważnie rozpoczyna się od 20mg do 40 mg na dobę. W zależności od  potrzeby , dawka może być zwiększana jednak bez przesady , czas stosowania nie powinien przekraczać 30 dni. Tamoxifen często podczas PCT jest łączony z Clomidem, a przed użyciem tych środków , aplikowane jest HCG. Stosując taki środek jak Nolvadex , miejmy  na uwadze również skutki uboczne.

Tamoxifen czy jest toksyczny?

Badania wykazały że Nolvadex może mieć toksyczny wpływ na wątrobę oraz nerki. Warto stosując ten lek równocześnie zakupić dowolne osłonki w aptece , ale najważniejsze jest  ostrożne układanie dawek , nie przekraczanie 60mg dziennie ( w przypadku walki z ginekomastią) , przy czasie kuracji do 30 dni.

Jakie mogą wystąpić skutki ubocze?

Skutki uboczne jakie mogą wystąpić to od bólu głowy po : choroby wątroby ,zaćma,  zaburzenia pracy żołądka,zakrzepica, zatory płucne,  bezsenność, zaburzenia nerwowe, łysienie, zaburzenia widzenia, zmiany hormonalne czy nawet rak błony śluzowej macicy.

Podsumowanie:

Główną cechą za którą cenią sportowcy Tamoxifen to blokowanie estrogenu , dobre właściwości podczas kuracji PCT , cena .

Pamiętajmy o dawkowaniu do 60mg dziennie i optymalnym okresie stosowania od 2 do 4 tygodni.

Jeżeli artykuł ten nie zaspokoił twojej wiedzy na temat tego środka zapraszamy do kategorii BLOG i PORADY  , lub na nasz adres @ sterydyorg@tutanota.com