T4-50mcg/tab 20tabs-40zł

Kolejnym produktem od euro-pharmacies dostępnym na sterydy.org.pl jest T4.

Jest to hormon tarczycy czyli tyroksyna (popularnie zwana T4) jest to hormon tyrozyny, wytwarza go gruczoł tarczycowy. T4 jest jego syntetyczną wersją , w medycynie stosuje się go w celu uzupełnienia naturalnie wytwarzanej tyroksyny oraz przyspieszenia tempa metabolizmu. Syntetyczny hormon T4 ma to do siebie że zmniejsza objawy niedoczynności tarczycy. Kolejnym oddziaływaniem T4 jest przyspieszenie przemiany materii u osób które cierpią na niedoczynność tarczycy. Tyroksyna jest również wykorzystywana w leczeniu przerostu gruczołu tarczycy oraz raka tarczycy.

Opis i charakterystyka :

W 1926 roku po raz pierwszy Tyroksyna została zsyntetyzowana , została sklasyfikowana jako lek dostępny na receptę. Dystrybuowana jest tylko pod postacią tabletek.

Działanie hormonu tarczycy polega na tym że kontroluje on szybkość metabolizmu. Zasada funkcjonowania naszego organizmu jest taka że gdy tarczyca jest czynna (aktywna), procesy w naszym ciele spowalniają , wtedy obserwujemy takie symptomy jak : zmęczenie , obniżenie temperatury ciała ,przyrost masy ciała. Dozując hormon tarczycy z zewnątrz zwiększamy przemianę materii.

Odpowiednia praca hormonów jest bardzo istotna dla prawidłowego działania jak i rozwoju wszystkich komórek. Hormony tarczycy powodują że nasz organizm staje się bardziej wrażliwy na pracę innych hormonów , co czyni je bardziej skutecznymi. Tyroksyna ma również wpływ a raczej regulację makroskładników czyli węglowodanów ,białek i tłuszczy. Hormon ten ma również olbrzymi wpływ na metabolizm, zwiększa syntezę białek co ostatecznie skutkuje wytwarzaniem energii. Dzięki T4 w naszym organizmie zachodzi zjawisko spalania większej ilości kalorii. Ta charakterystyczna cecha jest powodem dla którego Tyroksyna jest powszechnie stosowana jako lek na utratę tkanki tłuszczowej.

Efekty uboczne:

Przy rozsądnym i odpowiedzialnym dawkowaniu T4 nie posiada efektów ubocznych. Jednak jak przy większości sterydów czy hormonów pewnych efektów ubocznych nie unikniemy bądź mogą one wystąpić . Przy nieodpowiednim stosowaniu spodziewać się można : utraty masy mięśniowej , mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca. Kolejnym problemem na który musimy uważać to ujemne sprzężenie zwrotne w tarczycy. Efekt ten może spowodować zmniejszenie naturalnej produkcji hormony tarczycy , a niski poziom hormonu jak już wiemy może być przyczyną spadku metabolizmu.

Badania laboratoryjne wykazały że gdy liczba kalorii i węglowodanów w diecie jest ograniczona, to enzym który aktywuje produkcję hormonu tarczycy maleje.

Dawkowanie:

Moim zdaniem t4 jest nieco bezpieczniejsze niż t3 i łatwiej kontrolować dawkę , wolniej można wchodzić na dawkę docelową , jednak minus jest taki że T4 musi być dawkowany w znacznie wyższych dawkach niż T3. Badania jak i praktyka pokazała że stosując 300mcg T4 dziennie, osiągano te same efekty przy 50-100mcg Cytomel T3 .

Sportowcy wielu dyscyplin używają T4 w końcowym etapie przygotowań do zawodów , w praktyce przyjęto że końcowy okres cykli redukcyjnych lub tzw.”wycinki” jest właśnie z dodatkiem hormonu tarczycy i przeważnie T4.

Mimo że T4 jest znacznie słabsze niż T3, to zyskuje bardzo dużą popularność. Przyczyna tego leży w, że Tyroksyna jest nieco bardziej aktywna w oddziaływaniu na mięśnie oraz działa synergistycznie razem z hormonem wzrostu. Dlatego kiedy już stosujemy Hormon Wzrostu to naturalnie idealne jest łączenie go właśnie z T4, a dodając do tego odpowiednią dietę możemy spodziewać się rewelacyjnych efektów.

Ważne!!!

Nie powinniśmy przekraczać dawki 2 tabletek dziennie czyli 100mcg.

Maksymlany czas stosowania to do 5 tygodni.

Po zakończeniu , czas odstawienia to 2 miesiące.