Tamoxifen Citrate-Tamilong 20mg/tab 10tabs

Powoli myślisz o zakończeniu cyklu , czas na tzw. odblok ?

Pewnie słyszałeś o Nolvadexie lub Tamoxifenie , to ten sam środek , tylko inna nazwa handlowa , a jest dostępny na sterydy.org.pl

Tamoxifen ( nolvadex) w medycynie wykorzystywany jest w leczeniu raka piersi u kobiet. Jest on antagonistą estrogenu, lecz nie blokuje aromatyzacji a tylko i wyłącznie blokuje receptory estrogenowe , dlatego w kulturystyce ale i wśród innych sportowców wykorzystywany jest  jako środek blokujący receptory estrogenowe , a prościej  chroni nas przed ginekomastią i retencją wody.

Osoby które biorą sterydy aromatyzujące dosyć często łączą go w czasie trwania kuracji dla podniesienia bezpieczeństwa, równie popularne jest jak osoby stosujące sterydy , sięgają po nalvadex wyłącznie wtedy gdy  pojawią się niepokojące objawy ginekomastii czy odczują wysoki poziom estrogenu :). Pamiętajmy że nie można całkowicie zbić estrogenu, ponieważ jest on bardzo ważny dla odpowiedniego poziomu cholesterolu, układu kostnego , i produkcji naszego własnego hormonu IGF-1.

Kolejną zaletą tamoxifenu jest to że  stymuluje pracę jąder do produkcji jakże interesującego nas hormonu jakim jest  testosteron, podczas PCT dodawany jest do clomidu,  co korzystnie wpływa na produkcję androgenów jak inaszego libido.

Jak dawkować Tamoxifen ?

 To tak naprawdę temat bardzo złożony zależny od tego jaki cykl był robiony , od tendencji do gino itp. Popularne jest stosowanie od 10 do 20mg dziennie w czasie trwania cyklu , jeżeli zamierzamy stosować go tylko w PCT to od 20- 40mg dziennie. Czas stosowania zależny jest od objawów , ale zazwyczaj do 4 tygodni.

Produkt sprzedawany na e-sterydy.pl  ma 20mg/tab i jest sprawdzonych producentów .

Czy są jakieś skutki uboczne ?
Jeżeli chodzi o nie pożądane objawy to występują one niezmiernie rzadko. Jeżeli już się pojawiały to należy wymienić takie jak

– u kobiet można zaobserwować  objawy naczynioruchowe, wynikają one  z niedoborów estrogenów. U kobiet występowały również  uderzenia gorąca,zawroty głowy, nudności, wymioty.
– u mężczyzn  Tamoxifen  wywoływał :

wymioty , wysypką skórną, leukopenię, zawroty głowy, depresje ,  małopłytkowością,   zaćmę, uszkodzenia wątroby ,a nawet wystąpiło ryzyko nowotworu. Wystąpienie takich objawów może być większe, jeżeli nolvadex  będzie stosowany codziennie również w cyklu sterydowym. Dlatego obecny sport odchodzi od tamoxifenu jako kontrolera estrogenu w czasie cyklu , bardziej stosowany już jest na koniec w czasie odbloku .

Ciągłe stosowanie wysokich dawek może okazać się niebezpieczne.

Po więcej informacji zapraszamy na naszego maila sterydyorg@tutanota.com