Proviron Bayer 25mg/tab 20tabs

Po sprawdzone produkty zapraszamy na sterydy.org.pl tu znajdziesz np.Proviron.

Co to jest Proviron ?

Substancją aktywną jest Mesterolon. I tak jak w DHT, jest to środek silnie androgenny, który jednak nie aromatyzuje do estrogenów. W medycynie Proviron jest stosowany do leczenia różnych zaburzeń czynności seksualnych, które na przykład występują z powodu niskiego poziomu testosteronu ( endrogennego). Również lekarze stosują go w celu zwiększenia liczby plemników. Należy pamiętać że Proviron nie stymuluje organizmu do wytwarzania własnego testosteronu, jest on tylko doustnym substytutem androgenów.

Proviron mimo że jest to steryd silnie androgenny, to jednak jego anabolizm do budowania masy mięśniowej jest słaby. Wynika to z faktu, że mesterolone szybko zmienia się w nieaktywny metabolit. Przyczyną jest to że proviron ma bardzo wysokie zdolności do wiązania się białek osocza, takich jak SHBG, ale ze względu na to Mesterolone podnosi aktywność innych sterydów używanych w tym samym czasie. Osoby stosujące Proviron służy przede wszystkim jako antyestrogenw kuracjach sterydowych. Mówi się że działa on w organizmie anty aromatyzująco, zapobiega lub spowalnia konwersję do estrogenu. Proviron jeżeli chodzi o efekty to często porównywany jest do Arimidexu , chociaż to zależy od zwolenników jednego i drugiego. Sam Proviron daje korzystny efekt anty aromatyzacji, ponieważ jest on bezpośredni i niezwykle skuteczny przy problemach ze skutkami wysokiego estrogenu.

Mesterolone jest wykorzystywany podczas zawodów, kiedy raczej chcemy niski poziom estrogenu i wysoki poziom androgenów. Jest to szczególnie korzystne, gdy anaboliki takie jak np. anavar czy stanozol są stosowane osobno jako androgenne. Zawartość tych sterydów jest wtedy stosunkowo niska, natomiast Proviron uzupełnia androgen , co skutkuje do wzrostu twardości i gęstości mięśni. Co ciekawe natomiast u kobiet jedna tabletka Provironu dziennie może zmienić stosunek androgenu do estrogenu , co ma wpływ na zmianę budowy ciała. Pamiętajmy że musimy zachować szczególną ostrożność ponieważ jest to mocny androgen a zbyt wysokie dawki mogą wywołać objawy wirylizacji. Dlatego kobiety nie mogą przekraczać dawki – 25mg dziennie , maksymalnie 4 do 5 tygodni.

Optymalna dawka dla mężczyzn to też 25 mg dziennie. Jest to ilość wystarczająca do zapobiegnięcia ginekomastii. Proviron często stosowany jest przez cały okres trwania mocnych cykli. . Jak już wcześniej pisaliśmy androgenna natura Provioronu jest bardzo pożądana w szczególności w okresie przygotowań do zawodów. Proviron przynosi ogromne korzyści jeżeli chodzi o gęstość jak i twardość mięśni przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Mesterolone jest zazwyczaj dobrze tolerowany przez nasz organizm a niepożądane działania przy nieprzekraczaniu dawki 100mg dziennie , praktycznie nie występują. Jednak miejmy na uwadze że androgeniczność tego związku może powodować problemy , takie jak: tłustość skóry, , owłosienie ciała oraz łysienie typu męskiego , trądzik . Przy dużym działaniu DTH na męski układ rozrodczy, mogą wystąpić również takie objawy jak wysokie libido. Pisaliśmy wcześniej, że kobiety powinny uważać na Proviron bo jako androgen może wywołać objawy wirylizacji takie jak: nieregularne miesiączkowanie ,pogłębienie głosu, rozrost łechtaczki czy zamiany struktury skóry .

Popularność tego leku wśród sportowców wzrasta w ostatniej dekadzie. Spora część tych bardziej doświadczonych kulturystów często sięga po Proviron w cyklach mocno estrogenowych.

Po Proviron i nie tylko zapraszamy na e-sterydy.pl