Sustanon 500-500mg/ml 10ml vial-250zł

Sustanon

Sustanon to preparat, którego najważniejszym zadaniem jest znacznie szybszy przyrost mięśni. Mężczyźni, którzy chcąc w szybkim  tempie rozbudować swoje mięśnie i znacznie je uwydatnić są grupą docelową Sustanonu. Nie jest to jednak jedyne jego możliwe zastosowanie. Poza tym, jak każdy inny środek tego typu może wywoływać skutki uboczne.

Skład Sustanonu

Sustanon jest preparatem, którego podstawowymi składnikami są cztery estry testosteronu w roztworze oleju. Są to kolejno : 60 mg fenylopropionianu, 60 mg izokapronianu testosteronu, 100 mg dekanianu i 30 mg propionianu. Najszybciej spośród czterech wymienionych uwalnia się propionan i fenylopropionian. Pozostałe estry działają dużo bardziej długofalowo, dzięki czemu ich aktywność trwa od 2 do nawet 3 tygodni.

Zalety Sustanonu

Dlaczego Sustanon jest tak bardzo efektywny ? Jest to możliwe dzięki zawartemu w nim testosteronowi, który wykazuje silny anabolizm i jest mocno androgenny. Co najbardziej istotne, hormon ten ułatwia retencję azotu, która zachodzi bezpośrednio w mięśniach. Organizm ma dzięki temu znacznie więcej tego pierwiastka do dyspozycji, co znacznie poprawia budowanie masy.

Testosteron pozwala nie tylko na sam wzrost mięśni, ale przy tym przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej. Testosteron jest przy tym protekcją dla mięśni, bowiem chroni je przed katabolizmem, z którego znane są kortykosteroidy. Poza przyczynianiem się do rozrastania włókien mięśniowych, powoduje również zmianę ich ilości. Ponadto składniki zawarte w Sustanonie zwiększają znacznie produkcję EPO, która zachodzi w nerkach. Dzięki temu pojawia się więcej erytrocytów, co pozwala na osiągnięcie znacznie lepszej wydolności całego organizmu. Dzięki zawartemu w preparacie testosteronowi relacja pomiędzy układem nerwowym i mięśniowym ulega korekcji, a syntetyzowanie glikogenu odbywa się na najwyższym możliwym poziomie.

Wady Sustanonu

Zawarty w Sustanonie testosteron ma silne działanie, co może być przyczyną skutków ubocznych. Najwięcej spośród nich związanych jest ze skłonnością tego hormonu do zwiększania syntezy estrogenu. Gdy do tego dojdzie, w organizmie zatrzymywane są znaczne ilości wody, a tłuszcz gromadzony jest w bardzo dużych ilościach.

Skutkiem ubocznym może być również ginekomastia (przerost męskich sutków). Taki skutek uboczny nie będzie zdecydowanie sprzyjał wymarzonej sylwetce.

Biorąc pod uwagę powyższe skutki uboczne, warto podczas stosowania Sustanonu, przyjmować równolegle środki przeciwdziałające estrogenom, których na rynku jest całkiem sporo. Najbardziej efektywne są inhibitory aromatazy, które zapobiegają również ginekomastii.

Sustanon to środek mocno androgenny, dlatego też bardzo prawdopodobne są charakterystyczne dla androgenów skutki uboczne. Pośród nich warto wymienić przetłuszczającą się cerę, występowanie trądziku, obfite owłosienie na powierzchni całego ciała, a także spotęgowany proces łysienia u mężczyzn. Niemniej jednak mamy szansę zapobiec takim problemom. Wystarczy korzystać ze środków, które będą redukowały takie właśnie efekty uboczne poprzez znaczne zmniejszanie konwersji testosteronu do DHT.

Należy dodać również, że Sustanon potrafi skutecznie hamować produkowanie testosteronu endogennego (organizm wydziela go całkowicie samodzielnie). Zażywanie właściwych środków, które polecone będą przez specjalistę pozwoli na uniknięcie problemów hormonalnych. Nie można przy tym zapominać, że Sustanon zachowuje swoje działanie nawet miesiąc po zaprzestaniu jego stosowania.

Dawkowanie Sustanonu

Chociaż Sustanon potrafi utrzymywać swoje działanie w organizmie nawet do trzech, czterech tygodni, jego iniekcję przeprowadza się przynajmniej raz w tygodniu. Najbardziej efektywną dawką będzie 250 mg na dobę, czyli jedna ampułka. Maksymalną ilością, jaką można zaaplikować w przeciągu tygodnia są cztery ampułki, zatem 1000 mg. W praktyce natrafić możemy na jeszcze bardziej intensywne dawkowanie Sustanonu, niemniej jednak mija się ono z celem. Jeżeli bowiem dawka przewyższy 1 gram testosteronu w przeciągu tygodnia, na pewno pojawią się bardzo wyraziste skutki uboczne. Dzięki ich wystąpieniu bilans zysków i strat podczas stosowania Sustanonu będzie zdecydowanie ujemny. Ciągłe zwiększanie dawek Sustanonu jest bezmyślne, bowiem zwiększenie efektywności tegoż preparatu jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku uzupełnienia go innymi związkami, jak chociażby Anadrol. Takich możliwych duetów na rynku jest zdecydowanie więcej.

Zatem prawidłowe dawkowanie Sustanonu, bez przekraczania maksymalnych dawek nie powinno skutkować wystąpieniem jakichkolwiek skutków ubocznych. Niemniej jednak niektóre osoby decydują się na znaczne zwiększenie ilości spożywanego Sustanonu. Nie jest to wadą tego środka, a jedynie świadczy o nieroztropności osób trenujących. Ze wszystkimi tego typu środkami można przesadzić i Sustanon nie stanowi w tym wypadku żadnego wyjątku. Od powyższej prawidłowości nie odbiega także zawarty w Sustanonie testosteron. Zalecane jest zatem zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania, a więc i z rekomendowanymi przez producenta dawkami.