Stazol 50mg/ml – Stanozolol Depot

Winstrol to handlowa nazwa stanozololu.

Jest sterydem anabolicznym, bardzo popularnym wśród kulturystów, gdzie jest określany „narzędziem”, które przyspiesza przyrost tkanki mięśniowej i siły. Winstrol jak każdy steryd, może wywoływać skutki uboczne, które są niezdrowe dla organizmu. Jeśli kiedykolwiek ktoś z was marzył o szybkim przyroście masy mięśniowej, czy poprawie wyników w innych sportach, takich jak pływanie, bieganie czy jazda na rowerze – to Winstrol jest środkiem, który z pewnością może znacząco ułatwić zadanie. Winstrol to jeden z najpopularniejszych środków tego typu, obok Nandrolonu. Korzysta z niego wielu sportowców z dyscyplin takich jak pływanie, lekkoatletyka, narciarstwo biegowe czy podnoszenie ciężarów. Sięga po niego tak wielu adeptów sportu, ponieważ pozwala osiągać lepsze wyniki i kształtować sylwetkę przypominającą Bogów Starożytnego Rzymu. Początkowo Stanozolol był środkiem dla koni wyścigowych, a dopiero później zaczął go stosować człowiek. Winstrol produkowany początkowo przez hiszpańską firmę farmaceutyczną, zyskał sławę na całym świecie, a jego nazwa stała się bardzo rozpoznawalna. W sprzedaży znajduje się obecnie winstrol chociażby firmy Desma, która wykupiła prawa do produkcji preparatu depot, do którego produkuje wersję oralną winstrolu.

Czym jest Winstrol (stanozolol)?

Winstrol jest sterydem wysoko anabolicznym, co jest jego wielką zaletą. Ma słabe działanie androgenne, dzięki czemu możemy obejść wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych takich jak retencja wody i tym samym ginekomastia. Sterydy anaboliczne posiadają właściwości, przyspieszające cały proces budowania masy mięśniowej. Podobnie jak metanabol zwiększa syntezę białek, co jest podstawą w szybkim budowaniu tkanek mięśniowych. Winstrol oferuje wysokiej jakości masę mięśniową, a jej pozytywnym skutkiem ubocznym jest oczywiście zwiększona siła. Wspomaganie winstrolem przyczynia się do powstawania suchego mięśnia, który jest wolny od wody i tłuszczów. Winstrol świetnie rzeźbi ciało, więc często jest stosowany przez kulturystów do ubicia masy, która nie prezentuje się jeszcze najlepiej. Winstrol to pochodna dihydrotestosteronu, który wspiera syntezę białek mięśniowych, co daje organizmowi bodziec do szybkiego rozwoju mięśni. W przypadku Winstrolu nie zachodzi aromatyzacja, która powoduje przemianę androgenów w estrogeny. Estrogeny pełnią ważną role w organizmie mężczyzny – regulują wzrost, gęstość kości, chronią układ krążenia i mają wpływ na poziom hormonu wzrostu. Tak czy inaczej Winstrol jest słabo androgenny, więc nie musimy obawiać się o nadmierne działanie estrogenów.

Zastosowanie Winstrolu w medycynie

Winstrol służy najczęściej do leczenia obrzęku naczynioruchowego – powoduje on obrzęk twarzy, gardła, genitaliów czy kończyn. Stanozozol jest często stosowany do zmniejszenia częstotliwości ataków związanych z obrzękiem.

Przyjmowanie winstrolu – przeciwwskazania

Stanozozol nie jest wskazany w następujących przypadkach

 • choroby serca
 • nadciśnienie
 • przebyty zawał lub udar
 • cukrzyca
 • wyleczony rak piersi lub prostaty
 • wysoki poziom złego cholesterolu we krwi
 • problemy z krzepnięciem krwi

Winstrol stosowany zgodnie z zaleceniami zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Najczęściej jednak gdy zatrujemy się winstrolem, dochodzi do zaburzeń wątroby, co objawia się bólem brzucha, zmęczeniem, wymiotami, ciemnym zabarwieniem oczu.

Jak dawkować Stanonozol?

Winstrol przyjmuje się wykonując zastrzyki. Dostępny jest w formie tabletek i ampułek. Zalecana dawka dzienna tabletek to 20-50 mg. Steryd w takiej ilości działa do około 9 godzin. Zastrzyki są stosowane w dawce 50 mg co 2-3 dni. Kuracja winstrolem powinna wynosić od 4 do 6 tygodni.

Skutki uboczne

Winstrolem jak każdym sterydem możemy się zatruć. Do zatrucia dochodzi wtedy, gdy przekraczamy zalecane dawki. Jakie skutki uboczne mogą wystąpić?

 • obrzęki rąk i nóg
 • problemy z oddychaniem
 • wypadanie włosów
 • bezsenność
 • trądzik
 • zachrypnięty głos

Jako, że Winstrol jest silnie anaboliczny, jest nisko androgenny. Może się jednak zdarzyć, że u kobiet zaczną występować nasilone cechy męskie drugiego rzędu.

Winstrol w sporcie zawodowym

Najpopularniejsza wpadka z użyciem Winstrolu to z pewnością przypadek Bena Johnsona, który stosował winstrol na Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku. Bardzo często środki takie jak Winstrol stosują zawodnicy MMA, przykładem może tutaj być Kimo Leopoldo, Phil Baroni czy Tim Sylvia. Raport Stanowej Komisji ds. Sportu Stanu Kalifornia jasno głosi, że w ciągu 3 miesięcy w 2007 roku, aż 28 zawodników zostało przyłapanych na stosowaniu nielegalnego dopingu jakim był Winstrol.

Winstrol bardzo często jest sterydem wykorzystywanym w cyklu na redukcję. Użycie winstrolu do cykli typowo masowych to raczej rzadkość. Małe dawki stanonzolu podczas cyklu masy, powodują obniżenie poziomu SHBG. Winstrol hamuje wytwarzanie SHBG – wytwarzaniem SHBG zajmuje się wątroba. Według badań skuteczniejsza w blokowaniu produkcji SHBG jest wersja oralna. Bardzo ważne jest to, aby nie przekraczać zalecanych dawek, które mogą powodować uszkodzenie wątroby i zatrucie organizmu.