Rolon 200mg/ml – Nandrolone Decanoate

Rolon 200mg/ml – Nandrolone Decanoate

Substancją czynną środka Rolon jest dekanian nandrolonu, sterydu silnie anabolicznego przy umiarkowanym działaniu androgennym. Przeznaczony jest dla kulturystów nieuczestniczących w zawodach sportowych (doping). Opakowanie zawiera 5 ampułek po 2 ml iniektora w każdej (400 mg). Środek nie jest toksyczny dla organizmu człowieka.

Działanie Rolonu (Nandrolone Decanoate)

Nandrolon jest pochodną testosteronu i powstał poprzez manipulację jego 19 cząstki, co oznacza, że jest bliźniaczym sterydem dla Trenbolonu. Te dwa sterydy nie powinny być więc stosowane razem. Badania kliniczne potwierdzają wpływ Nandrolonu na przemianę wapnia i może on być stosowany przy osteoporozie. U kulturystów będzie wzmacniał tkankę kostną. Ponadto istnieją doniesienia o jego wpływie na rozsianego raka piersi u kobiet, w którym daje widoczne efekty, cofając objawy choroby na okres wielu miesięcy.

Działa pozytywnie oszczędnie na gospodarkę azotową organizmu, co również zostało wykazane badaniami przy syntezie białek i co wykorzystano w leczeniach niedoboru białek, a także w rekonwalescencji po operacjach i wycieńczeniu organizmu po przebyciu ciężkich chorób. W takich przypadkach Nandrolon bywa stosowny jako pozajelitowe uzupełnianie diety. Dla ćwiczących oznacza to zwiększoną syntezę protein, co jest bardzo pożądanym efektem podczas budowania masy mięśniowej.

Dekanian nandrolonu uwalnia się po wstrzyknięciu z miejsca iniekcji powoli do krwi, przy półokresie trwania sześciu dni. We krwi dochodzi do szybkiej hydrolizy estru, do powstania nandrolonu, którego okres półtrwania wynosi z kolei ok. godziny. W wątrobie część nandrolonu przekształca się w trzy inne swoje pochodne metabolity, niebiorące udziału w procesach metabolicznych. Przy używaniu nandrolonu bardzo ważna jest odpowiednio dopasowana dieta, z dużą zawartością białka, witamin i mikroelementów, gdyż tylko wówczas nandrolon będzie miał „podstawy” do skutecznego działania, polegającego na wzmocnieniu syntezy składników odżywczych. Trzeba również pamiętać o tym, że nandrolon jest przy tym skuteczny wyłącznie w iniekcjach, przyjmowanie go doustnie wraz z pożywieniem nie przynosi żadnych efektów, steryd zostaje zneutralizowany przez kwasy żołądkowe.

Decanian nandrolonu wykazuje silne właściwości przeciwbólowe i jest to widoczne i pożyteczne również dla ćwiczących w siłowniach. Zwiększając siłę, podnosi również znacznie próg wytrzymałości na ból, odczuwalny podczas oraz pomiędzy ćwiczeniami. Polega to na tym, że nandrolon podnosi retencję wody, szczególnie w stawach, zapobiegając tym samym ich uszkodzeniom i wzmacniając je przy narażeniu na duże obciążenia.

Nandrolon, poprzez wzmacnianie syntezy białek z uzyskiwanego pokarmu ma również inną właściwość, a mianowicie wzmacnia i zwiększa łaknienie, dzięki czemu kulturysta nie musi zmuszać się do spożywania posiłków, ale dostarcza składników odżywczych, niezbędnych do podnoszenia zawartości protein bez problemów i w dostatecznej ilości.

Dzięki temu, że jego działanie androgenne jest niewielkie przy zalecanych dawkach, nie uszkadza wątroby i nie powoduje zastoju żółci. Jest to jednak środek dopingujący, steryd anaboliczny i jako taki również wykazuje działania niepożądane, szczególnie u tych, którzy nie znając umiaru i nazbyt szybko chcących podnieść wydajność swoich treningów, podnoszą nierozważnie jego dawki.

Działania niepożądane Rolonu (Nandrolone Decanoate)

Decanian nandrolonu nie może być stosowany przez wszystkich, albowiem przy niektórych schorzeniach może on je potęgować i być w związku z tym środkiem toksycznym. Dlatego nie należy przyjmować nandrolonu przy chorobach nowotworowych, przy niewydolności serca, zaburzeniach już istniejących pracy wątroby, przy cukrzycy w każdym stadium. Nie mogą go również używać kobiety karmiące piersią, czy będące w ciąży, a także młode dziewczyny, ponieważ nandrolon może zaburzać cykl rozwojowy ich organizmów (dotyczy to również nastolatków płci męskiej – nandrolon jest jednym z hormonów).

Natomiast już przy przyjmowaniu zastrzyków z Rolonem, szczególnie wówczas, gdy stosowane są duże dawki sterydu, mogą się pojawić działania niepożądane, typowe dla wszystkich środków tego rodzaju.
Kobietom może przeszkadzać pojawienie się nadmiernego owłosienia (wyłącznie przy bardzo dużych dawkach), a także trądzik (u wszystkich) i inne dolegliwości skórne. Ponadto nandrolon zaburza krzepnięcie krwi i podnosi znacznie jej ciśnienie, należy więc bardzo uważać na zranienia. Przy dużych dawkach zaburza pracę wątroby. Hamuje owulację u kobiet i zaburza ich cykl miesiączkowania, a u mężczyzn zatrzymuje produkcję spermy. Ma to związek ze spadkiem libido u obu płci, powiązany z zaburzeniem erekcji u mężczyzn.

Nandrolon wyklucza ze sportu wyczynowego. Jeżeli więc ktoś myśli o startowaniu w zawodach, środek ten musi uznać za zakazany.

Dawkowanie:

Iniekcję stosować nie częściej niż raz w tygodniu, w dawce 200-400 mg. Kobiety nie powinny przyjmować więcej aniżeli 100 mg na tydzień.

Jeden cykl 8-10 tygodni.