Oxadrol – Oxandrolone 10mg/tab

Oxandrolone z roku na rok jest coraz bardziej popularnym sterydem w Polsce.

Produkt przyjmowany jest przez osoby uprawiające różne dyscypliny sportowe.

Oxadrol jest stosowany nie tylko w sporcie, ale również w medycynie i chirurgii. Steryd ten podawany jest przez lekarzy przy chemioterapii. Z kolei kulturyści uważają, że środek ma właściwości anaboliczne i androgenne. Należy również wiedzieć, że preparat nie jest toksyczny, dlatego stosowany jest przez pacjentów zmagających się z uszkodzeniami wątroby. Środek wpływa również na poprawę wytrzymałości oraz regeneracji. Okres półtrwana sterydu wynosi 12 godzin. Dawkowanie Oxandrolonu to przeważnie od 20 do 50 mg, co daje od 2 do 5 tabletek dziennie.

Pierwsze rezultaty przyjmowania sterydu będą zauważalne już po 14 dniach. Oczywiście preparat może być mieszany z innymi sterydami w zależności od planowanych efektów. W niektórych kręgach środek zyskał miano kultowego produktu ze względu na swoje anaboliczno-androgenne działanie. Popularność Oxandrolonu rośnie ze względu na szybkie działanie, bardzo małe ryzyko wystąpienia nieporządanych działań. a także prosty sposób przyjmowania.

Dla kogo przeznaczony jest Oxandrolon?

Oxandrolon przede wszystkim nie należy do silnych sterydów, dlatego nie występują znaczące przeciwskazania do jego przyjmowania. Środek poza tym, że jest bezpieczny cechuje się wysoką skutecznością. Produkt bardzo dobrze sprawdzi się także, gdy zostanie połączony z innymi sterydami. Steryd rekomendowany jest osobom, których celem jest szybkie zbudowanie masy mięśniowej, efekty nie będą bardzo duże, jednak trwałe.

Działanie

Jak zostało wspomniane wcześniej produkt charakteryzuje się bardzo łagodnym działaniem. Nie tylko nie wpływa na zatrzymanie wody w organizmie, ale dodatkowo oddziałuje na przyrost siły oraz wzrost masy mięśniowej. Środek stosuje się przeważnie w medycynie, szczególnie przy leczeniu objawów zespołu Turnera, przy wzmocnieniu kości, po urazach. a także przy zaburzeniach wzrostu.

Oxandrolon jest co zaliczany do sterydów anaboliczno – androgennych, jednak jego działanie anaboliczne jest zdecydowanie silniejsze w porównaniu do androgennego. Środek ten ponadto ma zdolność do syntezowania fosfokreatyny w komórkach mięśniowych, przez co jest możliwość wytwarzania znacznie więcej ATP, które jest odpowiedzialne za siłę mięśni. Przyjmowanie sterydu wpływa również na szybszą regenerację mięśni. Osoby, których celem jest duży oraz szybki przyrost masy mięśniowej mogą stosować Oxadrol  w połączeniu ze sterydami charakteryzującymi się bardzo silnym działaniem androgennym.

Kolejną korzyścią Oxandrolonu jest nietoksyczność. Produkt ponadto nie uzależni osoby stosującej, a także w żaden sposób nie zaburzy pracy układu podwzgórze – przysadka – jądra. Stosowanie tego sterydu nawet przez dłuższy czas nie wpłynie negatywnie na zdrowie. Z kolei przyjmowanie środka na redukcji przyczyni się do efektywnego i szybkiego spalania tkanki tłuszczowej.

Produkt wpływa również na zwiększenie się siły oraz twardości mięśni, natomiast efekty będą się utrzymywały bardzo długo po odstawieniu tego sterydu. Preparat coraz częściej stosowany jest przez kobiety, ponieważ nie spowoduje nadmiernego rozrostu mięśni.

Dawkowanie

Preparat można kupić w postaci tabletek, które będą zawierały 2,5 mg, 5 mg albo 10 mg czynnej substancji. Osobom dorosłym rekomenduje się przyjmowanie od 2,5 do 20 mg na dobę, oczywiście młodzież powinna stosować mniejsze dawki. Warto pamiętać, aby dawka była dobierana indywidualnie, ponieważ każdy organizm jest inny. Dawki lecznicze, których celem jest zwiększenie siły, a także przyrost mięśni mogą być wyższe, przeważnie będą wynosiły od 40 do 100 mg w przypadku mężczyzn oraz 10 – 25 mg na dobę jeżeli chodzi o kobiety.

Zawsze należy zacząć od przyjmowania mniejszych dawek, by ewentualnie móc je zwiększyć. Produkt może być przyjmowany w godzinach porannych, dzięki temu przez cały dzień poziom androgenów w organizmie będzie utrzymywał się na właściwym poziomie.

Skutki uboczne

Oxandrolone ma bardzo małe działania niepożądane. Badania dowiodły, że preparat ten jest nie tylko bezpieczny, ale również nie powoduje uzależnienia. Warto jednak mieć świadomość, że każdy organizm jest inny, dlatego nie da się nigdy przewidzieć jak Oxadrol zareaguje na daną osobą. Konieczne jest zatem zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w przypadku stosowania dużych dawek.

Osobom, które przyjmują większe dawki na badaniach mogą wyjść podwyższone wątrobowe wskaźniki ALAT/ASPAT, mimo że jak zostało wspomniane wcześniej produkt nie jest toksyczny dla wątroby. Trzeba również uważać na urazy i kontuzje stawów, ponieważ przyjmowanie tego środka zwiększa prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Oczywiście przyczyną może być wzrost siły mięśni, przez co część osób będzie chciała wykonywać ćwiczenia na zdecydowanie większych obciążeniach. U kobiet, które długo przyjmują Oxandrolone może wystąpić skutek uboczny polegający na obniżeniu się głosu. Jakiekolwiek niepokojące objawy i niepożądane działania, które zostały dostrzeżone przy stosowaniu sterydu należy zgłosić lekarzowi.