RAD140 60tabs -5mg/tab –170zł

Wstęp

 • najskuteczniejszy SARM
 • indukuje procesy anaboliczne skuteczniej niż testosteron
 • idealnie sprawdza się w roli mostka pomiędzy cyklami SAA
 • dzięki dodatkowej zawartości NAC wykazuje działanie hepatoprotekcyjne
 • gwarantowane bezpieczeństwo stosowania
 • nie wpływa na oś HPTA
 • intensyfikuje tempo powstawania nowych włókien mięśniowych
 • maksymalizuje tempo regeneracji potreningowej
 • wzmacnia wytrzymałość mechaniczną tkanki kostnej
 • zwiększa wytrzymałość w czasie intensywnych treningów siłowych
 • działa neuroprotekcyjnie

Opis

RAD to stosunkowo nowy, bo pierwsze doniesienia na jego temat pojawiły się dopiero w 2010 roku, suplement diety należący do grupy związków SARM, czyli Selektywnych Modulatorów Receptorów Androgenowych. Zbudowany z 2-Chloro-4-(((1R,2S)-1-[5-(4=cyanophenyl)-1,3,4-oxadiazol-2-yl]-2-hydroxypropylamino)-3-methylbenzonitrile, który wykazuje zaskakująco wysoką efektywność działania. Promuje i maksymalizuje procesy anaboliczne zachodzące naturalnie w organizmie. Wykazuje bardzo silne powinowactwo do receptorów androgenowych (AR), o sile przeważającej testosteron. Docelowo został zsyntetyzowany jako zamiennik testosteronu, aby zniwelować efekt uboczny jakim jest rozrost gruczołu krokowego. Jest agonistą AR zlokalizowanych w tkance kostnej, tkance mięśniowej i układzie nerwowym, dzięki czemu może wywierać realny wpływ na modulację aktywności receptorów androgenowych.

Suplementacja RAD140 to gwarancja bezpieczeństwa, ze względu na bardzo wysoką selektywność względem SAA a także innych SARMów, pozwala na cieszenie się pełnią efektów charakterystycznych dla tej grupy związków. Cechuje się wysoką aktywnością w ściśle określonych obszarach a uzyskane efekty pozwalają cieszyć się zwiększoną siłą i masą mięśniową, co znacząco wpływa na zachowanie estetyki ciała. Marginalna hepatoksycznośc to cecha, która wyróżnia RAD140 spośród pozostałych SARMów dostępnych na rynku. W przeciwieństwie do wciąż popularnej kreatyny, czyli białka a działaniu anabolicznym, nie powoduje wzrostu masy ciała. Modulacja procesów metabolicznych lipidów, pozwala na obniżenie poziomu trójglicerydów mając pozytywny wpływ na zdrowie oraz na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Istotną informacją, zwłaszcza dla sportowców, których treningi są bardzo intensywne, może okazać się fakt, że RAD140 wykazuje marginalny wpływ na oś podwzgórze – przysadka – jądra (oś HPTA). Oznacza to, że suplementacja tym środkiem nie ogranicza syntezy endogennego testosteronu po zaprzestaniu suplementacji. Korzyści z tego płynące to przede wszystkim fakt, że można stosować RAD140 jako mostek między cyklami SAA w celu utrzymania osiągniętych efektów a także nie ma potrzeby stosowania PCT (Post Cycle Therapy).

RAD140 wykazuje prozdrowotne właściwości jeśli chodzi o wzmocnienie tkanki kostnej poprzez zwiększenie mineralizacji kośćca, co przekłada się na wzrost odporności mechanicznej. W stosunkowo krótkim czasie pozwala na istotne zwiększenie tkanki mięśniowej poprzez intensyfikację procesów anabolicznych. Działanie neuroprotekcyjne przejawia się w ograniczeniu apoptozy komórek neuronalnych.

Sumplement został dodatkowo wzbogacony o N-acetylocysteinę (NAC). Związek ten wykazuje działanie mukolityczne i popularnie stosowany jest w środkach farmaceutycznych ułatwiających odksztuszanie zalegającej wydzieliny. Wykazuje działanie hepaprotekcyjne, stymuluje syntezę glutationu oraz wspiera detoksykację organizmu. Znacząco przyspiesza również regenerację potreningową.

Jak w przypadku każdego suplementu należy jeść je zachowując zdrowy rozsądek. W związku z tym, że RAD140 jest stosunkowo nowym suplementem w trakcie dotychczas prowadzonych testów klinicznych brak jakichkolwiek doniesień na temat szkodliwych skutków ubocznych.

Dawkowani

Optymalny okres półtrwania RAD140, gwarantuje bardzo wysoką skuteczność suplementu. Dzienna dawka zapewniająca zadowalający efekt anaboliczny wynosi 12-20 mg. Bezpieczny cykl stosowania RAD140 to 10-14 tygodni, przy czym można go swobodnie wydłużać, bądź modyfikować poprzez łączenie RAD140 z innymi środkami.