MK2866 Ostaryna 180tabs – 5mg/tab-130zł

Wstęp

 • pozytywnie wpływa na gęstość włókien mięśniowych
 • nasila waskularyzację
 • zwiększa mineralizację i gęstość tkanki kostnej
 • zwiększa masę i siłę mięśni
 • promuje procesy anaboliczne
 • wspiera regulację metabolizmu lipidów
 • reguluje poziom glukozy we krwi
 • uwrażliwia tkanki na działanie insuliny
 • nie aromatyzuje do estrogenów i DHT
 • obniża poziom SHBG
 • wysoka bioprzyswajalność

MK2866 Ostaryna, inaczej Enobosarn to związek (2S)-3-(4-cyanophenoxy)-N-[4-cyano-3-(trifluoromethyl)phenyl]-2-hydroxy-2-methylpropanamide należacy do grupy SARM (Selektywne Modulatory Receptorów Androgenowych). SARMy to niesteroidowe związki wykazujące duże powinowactwo do receptorów androgenowych (AR). Dzięki temu są wstanie łączyć się z domeną wiążącą hormon (LBD) co przejawia się w ukierunkowanym działaniu w rozbudowie konkretnych struktur. Receptory andorgenowe (AR) to grupa receptorów jądrowych znajdujących się w cytozolu, które wraz z białkami opiekuńczymi (chaperonami) oczekuje na pojawienie się odpowiedniego ligandu. Naturalnie ednogennymi ligandami dla AR są m. in. testosteron czy dihydrotestosteron (DHT). Jednakże zbyt duże stężenie tych hormonów może doprowadzić do wystąpienia negatywnych skutków ubocznych. Efekt jaki można uzyskać dzięki suplementacji MK2866 zależny jest od lokalizacji receptorów androgenowych. Modulacja aktywności AR znajdujących się w tkance mięśniowej umożliwia promowanie procesów anabolicznych, i nasila waskularyzację. W tkance kostnej dochodzi do zwiększenia mineralizacji i gęstości kości.

Ostaryna dzięki temu, że nie ulega przekształceniom przez reduktazy i aromatazy, pozwala minimalizować skutki uboczne takie jak konwersja do estrogenów i DHT, podniesiony poziom prolaktyny czy wirylizacja. Wykazuje silne działanie anaboliczne przy jednoczesnym znacząco obniżonym działaniu androgennym. Daje to ogromną przewagę nad pozostałymi substancjami steroidowymi czy innymi formami dopingu. MK2866 obniża poziom SHBG czyli substancji wiążących hormony płciowe. Nie obniża stężenia wolnego testosteronu, co pozytywnie wpływa na utrzymanie libido. Promuje wzrost nowych włókien mięśniowych, dzięki czemu w zauważalny sposób poprawia siłę i wydolności organizmu podczas zwiększonego wysiłku fizycznego np. w sportach siłowych. Jest jednym z najlepiej przebadanych SARMów dzięki czemu mamy pewność działania suplementacji. W medycynie MK2866 stosowana jest jako lek mający na celu odbudowę masy mięśniowej utraconej w przebiegu takich chorób jak: choroba Parkinsona, ostoporoza czy niektóre ze stadiów chorób nowotworowych.

Suplementacja Ostaryną reguluje poziom glukozy we krwi a także uwrażliwia tkanki na działanie insuliny, a więc pomaga w walce z insulino odpornością. Duża bio przyswajalność daje znaczący wpływ na metabolizm lipidów co przejawia się możliwością zredukowania zbędnej tkanki tłuszczowej i uzyskania gęstych, zbitych i pozbawionych zbędnego tłuszczu nowych włókien mięśniowych.

Jak przy każdej substancji dostarczanej egzogennie do organizmu należy pamiętać o możliwości wystąpienie negatywnych skutków ubocznych. Po przyjmowaniu zwiększonej dawki Ostaryny pojawiają się doniesienia o występowaniu ginekomastii czyli powiększenie gruczołu piersiowego. Z tego powodu należy dokładnie przemyśleć cykl suplementacji by uniknąć działań niepożądanych. MK2866 nie wykazuje wpływu na poziom hormonów płciowych. Bezpieczeństwo gwarantuje przeprowadzenie suplementacji w cyklach 28-30 dniowych nie przekraczających zalecanej dawki dobowej.

Najlepsze efekty można uzyskać dzięki dobraniu odpowiedniej dawki suplementu. Rekomendowana dzienna dawka Ostaryny zależy od celu i chęci uzyskania efektu:

10 mg w przypadku jeśli zależy nam na poprawie wydajności organizmu i wzroście produkcji włókien kolagenowych
15-20 mg jeśli chcemy uzyskać wzrost gęstych, zbitych i beztłuszczowych nowych włókien mięśniowych
25-35 mg jeśli zależy nam na spektakularnym wzroście siły i przyroście masy mięśniowej.
Dzięki długiemu okresowi półtrwania, który wynosi 24 godziny, możliwe jest wygodne przyjmowanie suplementu w jednej dziennej dawce.