Anastrazol 1mg/tab 28tabs

Anastrazol ( arimidex)

Anastrazol to prekursor selektywnych inhibitorów aromatazy stosowanych w sportach sylwetkowych. Występuję również pod inną nazwą handlową Arimidex ,i jest najpopularniejszym kontrolerem estrogenu na świecie . Występuje w dwóch postaciach : płynnej i tabletek . Dawkowanie arimidexu zaczyna się od 0,25 – 0,5, do 1,0 mg na dobę , z częstotliwością raz dziennie lub co dwa dni , w zależności od androgenów wykorzystywanych w cyklu .
Najsilniejszą formą estrogenu jest Estradiol , to hormon wytwarzany w naszym organizmie, w czasie procesu aromatyzacji testosteronu. Jest to następstwo pośrednictwa enzymu aromatazy. Należy pamiętać jednak że estrogen musi być na pewnym poziomie u mężczyzny , wymagany jest pewien cykl konwersji testosteronu do estradiolu. Jednak w obu przypadkach , hamowanie aromatazy daje nam znaczące korzyści.

Będąc na cyklu sterydy anaboliczne powodują zwiększenie aromatyzacji ,poziom estrogenu idzie znacznie w górę . Wysoki poziom estrogenu może powodować ginekomastie, depresje , retencje wody, depresje, a nawet utratę libido. Jest to również przyczyna że trudno jest utrzymać zdobytą podczas cyklu masę mięśniową.

Arimidex czy tez anastrazol idealnie nadaje się do rozwiązania problemów z wysokim estrogenem. Przy prawidłowym dawkowaniu, poziom wolnego estrogenu może być dość dokładnie uregulowany w pożądanym przez nas zakresie. Jeżeli jesteś „naturalem” to poziom estrogenu dla większości mężczyzn zalecany jest około 20-29 pg /ml , na takim poziomie ma on korzystny wpływ na nasz nastrój, libido , wydajność i długoterminowego zdrowia. Estrogen na takim poziomie zapewnia również wysoki naturalny poziom testosteronu. Gdy jesteśmy na tzw. cyklu możemy sobie pozwolić na nieco wyższy poziom estradiolu , ponieważ wysoki poziom androgenów działa w kierunku zwalczania negatywnych skutków estrogenu. Często nawet zaleca się aby poziom był celowo wyższy, ponieważ może poprawić wydajność naszego cyklu . Zalecam jednak aby podczas silnych cykli sterydowych , poziom estradiolu , powinien wynosić nieco więcej niż około 40 pg /ml.

Najbardziej aromatyzujące są takie sterydy jak : oczywiście Testosteron, methyltestosteron i Metanabol, Deca (nandrolon) . Boldenon również aromatyzuje , ale w nieco mniejszym stopniu niż te powyżej opisane.

Badania medyczne wykazały że efekt Arimidex na mężczyzn , którzy zażywali go w dawce 1 mg dziennie, cyklicznie w czasie cyklu , mogli liczyć na optymalny poziom estrogenu. Jednak badania , badaniami a w rzeczywistości w sporcie korzysta się dla cyklu sterydowego czy optymalizacji poziomu hormonu na ogół przy dawkach od 0,25 mg co drugi dzień do około 0,5 mg / dziennie lub co drugi dzień. I ta dawka 0,5 mg co drugi dzień , jest takim punktem wyjścia dla osób będących na cyklu.

A co jeśli będziemy brać za dużo anastrazolu ? Przedawkowanie prowadzi do zbicia estriadiolu do bardzo niskiego poziomu , a przy niskim estrogenie możemy spodziewać się takich objaw jak : obniżenie libido , bóle stawów, i niewydolność przewodu pokarmowego. Pierwsze dwie objawy to bezpośrednie przyczyny niskiego estrogenu . W przypadku wystąpienia tych objawów, należy odstawić antyestrogen lub zmniejszyć dawkę. Natomiast wpływ na przewód pokarmowy to efekt uboczny samego Arimidexu , jeżeli już się pojawił to zalecam zmienić antyestrogen na : letrozol lub inny alternatywny inhibitor aromatazy .

Arimidex ma okres półtrwania około dwóch dni. Dlatego pamiętajmy że gdy stosowany jest systematycznie w czasie trwania kuracji sterydowej,to biorąc odpowiednie dawki AI, użytkownik będzie miał w swoim organizmie nie tylko dawkę, którą po prostu teraz wziął, ale tą sprzed dwóch dni , ponieważ arimidex jest jeszcze w jego organizmie.

Masz pytania odnośnie estrogenu ? Szukasz sprawdzonego antyestrogenu , dobrze trafiłeś , doradca e-sterydy.pl jest tu dla ciebie ,zapraszamy do kontaktu.