Primobolan Depot-100mg/ml 1 ml , 10 amp -180zł

Primobolan Depot (100mg/ml 1 ml) jest środkiem należącym do grupy sterydów anabolicznych, którego substancją czynną jest enantan metenolonu.

Jest to iniekcyjna forma preparatu (podawana w zastrzykach), która w przeciwieństwie do formy doustnej działa łagodniej i zapewnia zrównoważone działanie w organizmie. Jest to bezpieczny, popularny środek dopingujący pozwalający na osiągnięcie dobrych rezultatów, zwłaszcza w okresie pracy nad definicją w okresie przed zawodami.

Czym jest Primobolan Depot?

Primobolan Depot jest stosunkowo łagodnym dla organizmu sterydem anabolicznym, który ze względu na bezpieczeństwo stosowania zyskał wielką popularność wśród kulturystów. W latach swojej świetności w zawodach kulturystycznych stosował go sam Arnold Schwarzenegger. Primobolan Depot został zsyntezowany i opisany w roku 1960 przez Wiecherta i Kaspara, a do sprzedaży na rynku w Stanach Zjednoczonych, dopuszczony został dwa lata później. Wśród użytkowników jest niekiedy nazywany najbezpieczniejszym i najłagodniejszym ze sterydów anabolicznych. Istnieją dwie jego odmiany chemiczne: gdzie cząsteczka jest przyłączona do długiego estra (enanthate), oraz wersja o szybszej kinetyce (acetate). Na rynku, preparat występuje zarówno w postaci iniekcyjnej jak i doustnej, z czego ta pierwsza wykazuje większą łagodność w działaniu oraz jest łatwiej dostępna. Jego główny składnik- enantan metenolonu, charakteryzuje się długim okresem półtrwania i co bardzo ważne, praktycznie nie przejawia właściwości androgennych. W związku z tym, jest często stosowany jako pierwszy steryd przez osoby które obawiały się skutków ubocznych wynikających ze stosowania dopingu. Ze względu na swoje nieinwazyjne działanie, jest także środkiem bezpiecznym dla kobiet i osób starszych. Czas jego aktywności w organizmie jest podobny jak w przypadku testosteronu enantanu, i wynosi od 10 do 14 dni. W związku z tym, jego działanie na przyrost tkanki mięśniowej jest rozłożone w czasie, ale skuteczne- środek ten sprawdza się zwłaszcza przy pracy nad definicją mięśni, którą łatwo utrzymać także po zaprzestaniu przyjmowania preparatu. Zaletą Primobolanu Depot jest także fakt, że nie powoduje on niekorzystnej retencji (zatrzymania) wody w organizmie oraz nie konwertuje do estrogenów. Korzyścią przy stosowaniu formy iniekcyjnej preparatu jest także duże bezpieczeństwo dla wątroby. Popularność Primobolanu Depot wynika także z faktu, że jest to jedyny steryd który wydaje się dobrze działać przy diecie niskokalorycznej. Co ciekawe, badania wykazują, że ma on pozytywny wpływ na układ odpornościowy (stąd jego popularne zastosowanie u pacjentów z AIDS), a fakt, że powoduje przyrost przede wszystkim masy beztłuszczowej, prowadzi do wzmocnienia całego organizmu.

Działanie Primobolanu Depot

Substancja aktywna zawarta w preparacie, jest jedną z bezpieczniejszych dostępnych na rynku substancji dopingujących. Steryd ten posiada znikome właściwości anaboliczne, a także niemalże nie wykazuje działania androgennego. W związku z tymi właściwościami, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych w czasie przyjmowania preparatu jest znacznie zmniejszone: nie powoduje on wzrostu agresji oraz typowych objawów androgennych takich jak wypadanie włosów czy problemy trądzikowe. Metenelon wykazuje się także niską hepatotoksycznością, nie wpływa znacząco na wzrost ciśnienia krwi, a także nie powoduje spadków libido. Jako pochodna DHT, nie ulega aromatyzacji (przekształcenie w estrogeny), a zatem nie ma skłonności do wywoływania estrogennych efektów ubocznych takich jak ginekomastia. Chociaż na efekty przy rzeźbieniu sylwetki z pomocą Primobolanu Depot należy zaczekać, bezpieczeństwo jego stosowania przy jednoczesnej skuteczności  w pełni to rekompensują. Z tego też powodu, najczęściej stosowany jest w okresie ostatnich szlifów linii mięśni przed zawodami. Wielu kulturystów używa Primobolan pomiędzy cyklami steroidowymi podczas ich tzw. „czasu wolnego”, aby utrzymać na odpowiednim poziomie siłę i wzrosty mięśniowe. Składnik aktywny preparatu zapobiega dodatkowo spadkom wypracowanej masy mięśniowej, co powoduje że możliwe jest utrzymanie jej także po odstawieniu środka. Najczęściej, Primobolan Depot stosuje się w towarzystwie innych środków w tym: drostanolonu, stanozololu oraz trenbolonu. W przypadku gdzie celem użytkownika jest lekki, bezpieczny doping przy budowaniu masy mięśniowej,  wykazuje on także skuteczne działanie przyjmowany pojedynczo. W niektórych przypadkach,  Primobolan Depot stosowany jest także celem zmniejszenia skutków ubocznych działania innych środków dopingujących.

Dawkowanie preparatu

Mimo iż preparat wykazuje stosunkowo łagodne działanie i trudno o jego przedawkowanie, przy przyjmowaniu należy uwzględnić zalecane dawki. Dla osób początkujących, optymalną ilością preparatu będzie: dla mężczyzn 100-200 mg tygodniowo, natomiast dla kobiet 50-100 mg. Wraz z dalszym przyjmowaniem preparatu, wzrasta tolerancja organizmu na działanie metenolonu. W związku z tym dawki przyjmowane przez osoby zaawansowane wahają się w zakresie od 400 do nawet 800 mg tygodniowo. Ze względu na łagodność działania, preparat w wyjątkowych przypadkach nadaje się do stosowania stałego, jednak nie zaleca się stosować go dłużej niż 12 tygodni, ze względów zdrowotnych.