Stanozolol Depot-50mg/ml 1 ml , 10 amp -130zł

Stanozolol występuje nie tylko w formie tabletek, ale również w iniekcji.

W przypadku iniekcji bardzo ciekawy jest fakt, że steryd  rozpuszczalny jest w wodzie, a nie w oleju, podlega również tak samo jak w formie tabletek alkilowaniu 17 alfa, co powoduje, że jest  on potencjalnie szkodliwy dla wątroby.

Działanie Stanozololu

Należy mieć świadomość, że Stanozolol nie tylko działa słabo pod względem androgennym, ale również nie rewelacyjnie pod względem anabolicznym. Muskulatura, która została zbudowana przy pomocy tego sterydu jest zarówno solidna jak i wysokiej jakości. Warto dodać, że mięśnie zostają zachowane nawet po odstawieniu tego środka. Z kolei przyrost siły będzie systematyczny, nie dojdzie do gwałtownych wzrostów. Można jednak przez 3-4 miesiące systematycznie notować postępy. Stanozolol nie będzie zatem najlepszym wyborem dla osób, których celem jest szybki przyrost masy mięśniowej.

Środek zarówno nie przekształca się w estrogen jak i nie doprowadza do zdecydowanego gromadzenia się wody. Posiada także słaby charakter androgenny. Steryd nie jest zatem przyjmowany w fazach związanych z przyrostem masy mięśniowej. Do tego celu służą Nandrolon Decanoat, Metendienon i Boldenon Undecylenat. Dodawanie Stanozololu do wymienionych środków nie będzie jednak miało większego sensu, ponieważ sterydy, które mają osmotyczne działanie będą tylko osłabiały jego działanie.

Stanozolol używany jest w kulturystyce przede wszystkim w fazach przed zawodami, a także w fazach związanych z dietą. Środek jest bowiem wstanie spowodować wyraźne różnice u sportowców między „twardą” a „suchą” muskulaturą, szczególnie sprawdzi się w przypadku osób posiadających niewielki udział tkanki tłuszczowej w organizmie, które są już blisko upragnionej formy do zawodów. Warto jednak wiedzieć, że Stanozolol automatycznie nie zredukuje tkanki tłuszczowej, a także nie utwardzi muskulatury. Kosmetyczne efekty będą jednak zauważalne u osób przestrzegających właściwej diety, u których poziom tkanki tłuszczowej będzie oscylował w granicach 6%. Wspomniany rezultat w ogóle nie będzie widoczny w przypadku zupełnych amatorów, którzy mają przeciętną zawartość tłuszczu. Zauważalny będzie jednak wpływ środka na skórę, która nie tylko szybciej się zregeneruje, ale również uwolni wodę podskórną. W trakcie ostrej oraz w zdecydowanej większości przypadkach dłuższej fazy diety przed zawodami, Stanozolol tak jak większość sterydów zapobiegnie utracie siły i masy. Ogromnymi korzyściami stosowania tego środka będą również: nie doprowadzanie do zbierania się wody w organizmie, a także fakt, że steryd nie przekształci się w estrogen. Steryd jest także popularny wśród kobiet. Panie w fazie przyrostu mogą osiągnąć bardzo dobrej jakości masę mięśniową, środek wesprze również dietę przed zawodami. Kobiety powinny stosować iniekcję w wysokości 50 mg 1-2 razy dziennie lub 10-25 mg dziennie w przypadku tabletek.

Dawkowanie

Efektywne dawki Stanozololu oscylują od 50 mg, co 2 dni do codziennych iniekcji po 100 mg. Najbardziej odpowiednią dawką przy przygotowaniach się do zawodów jest 50 mg dziennie. Steryd ten jest bardzo popularny wśród amatorów, których celem uzyskanie określonej masy mięśniowej z wyraźnym podkreśleniem mięśni brzucha. Wspomaga również przyrost dobrej jakości masy mięśniowej, nie powodując przy tym dużego przyrostu masy ciała. Minimalna dawka tego środka wynosi 50 mg, co drugi dzień. Zdecydowanie częściej rekomendowanym rozwiązaniem jest jednak 50 mg dziennie lub 100 mg co drugi dzień. Środek można przyjmować pojedynczo albo w kombinacji.

Osoby, które zdecydują się na łagodniejszą kombinację mogą przyjmować dodatkowo 200-300 mg Metenolonu Entatat na tydzień. W przypadku silniejszej kombinacji trzeba połączyć Stanozolol z Testosteronem Propionat (50 mg, co 1- 2 dni) albo z Testosteronem Enantat. Dwie wymienione kombinacje są popularne wśród początkujących osób. Część kulturystów podejmuje nawet decyzję o przyjmowaniu Stanozololu aż do końca kuracji, by zachować uzyskaną masę.

Skutki uboczne

Do skutków ubocznych tego środka należy przede wszystkim zaliczyć bardzo negatywny wpływ na wartości krwi. Nie tylko wzrasta zły cholesterol (LDL), ale również dobry cholesterol (HDL) spada. Przyjmowanie nawet umiarkowanych dawek na poziomie 50 mg, co drugi dzień może spowodować spadek wartości HDL od 30 do 99 %. Warto wiedzieć, że niski poziom tego cholesterolu może w późniejszym czasie przyczynić się do zawału. Środek w wersji tabletkowej bardzo obciąża wątrobę. Rekomendowana jest zdecydowanie bezpieczniejsza wersja w iniekcji. Przyjmowanie Stanozololu w tabletkach powinno się ograniczyć do 4-6 tygodni, jeżeli chodzi o iniekcję maksymalny czas wynosi 6-8 tygodni.

Stanozolol należy do sterydów, które można stosować stosunkowo długo. Dla tego środka bardzo typowe jest wysuszanie się stawów i mięśni, co może być niebezpieczne w przypadku treningów ciężkimi hantlami. Ryzyko będzie jednak większe, gdy steryd ten będzie przyjmowany jako jedyny lub kombinacji z innymi nieosmotycznymi substancjami, do których trzeba zaliczyć: Trenbolon, Oxandrolon drostanolon propionat.