Primobolan Depot-100mg/ml 10ml vial-170zł

Czym jest Primobolan Depot?

Primobolan Depot to steryd o stężeniu 100mg/ml we flakonie o pojemności 10ml. Do jego cech charakterystycznych należy pięciodniowy okres półtrwania oraz brak aromatyzacji. Primobolan Depot jest sterydem najczęściej podawanym za pomocą zastrzyków, choć występuje także pod postacią tabletek. Za odpowiednie działanie formy iniekcyjnej odpowiada tu ten sam związek, który występuje w tabletkach, mianowicie – acetat metenolonu. Głównym powodem większej popularności, którą cieszy się wersja iniekcyjna, jest zdecydowanie przewaga jej zalet. Steryd przyjmowany w tej postaci jest mniej szkodliwy dla organizmu i bardziej sprzyja właściwościom anabolicznym. Primobolan Depot charakteryzuje się przede wszystkim wolnym i równomiernym działaniem, co sprawia, że należy do najdelikatniejszych sterydów dostępnych na rynku.

Jak działa Primobolan Depot?

Wcześniej wspomniany metenolon to substancja aktywna. To właśnie dzięki niej steryd jest w stanie odpowiednio zadziałać na ciało użytkującego. Primobolan Depot należy do grupy sterydów redukcyjnych, więc świetnie sprawdza się w kształtowaniu sylwetki i w okresie pracy nad definicją mięśni, ponieważ jego anaboliczne działanie przeciwdziała zbędnej retencji wody w organizmie. Steryd ten uznawany jest za jeden z delikatniejszych, dzięki czemu może być stosowany przez sportowców na różnych poziomach zaawansowania. Ze względu na swoje łagodne działanie polecany jest głównie początkującym, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z treningami, ale również kobietom, użytkownikom starszym czy bardziej wrażliwym na przyjmowanie sterydów.

Większość zawodowców łączy steryd z innymi, chcąc nasilić jego efekt anaboliczny. Kulturyści najczęściej łączą Primobolan Depot z innymi środkami, zwłaszcza tymi, które szybko zwiększają masę mięśniową (np. testosteron, dianabol, anadrol). Połączenia te zwiększają jednak ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Inne połączenia, na przykład z takimi sterydami jak trenbolon czy halotesin sprawiają, że w czasie pracy nad definicją, ta staje się „twarda” i charakteryzuje ją wysoka jakość. Zdecydowana większość zawodowców stawia jednak na sterydy o mocniejszym działaniu. Przez to, że Primobolan Depot nie jest sterydem odpowiedzialnym za widoczny wzrost masy, profesjonaliści często chcą w ten sposób uczynić cykl intensywniejszym.

Jak dawkować Primobolan Depot?

Dawkowanie sterydu zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania stosującego. Dla amatorów i początkujących użytkowników dawki optymalne, tolerowane przez organizm, wynoszą zazwyczaj 100-300 mg tygodniowo. Zawodowcy, którzy przebyli już kilka cyklów sterydów mogą bezpiecznie zwiększyć dawkę do 500-800 mg tygodniowo. Jest to korzystne rozwiązanie dla kulturystów, ale zwiększenie dawki może wiązać się także ze skutkami ubocznymi, których ryzyko jest znikome przy dawkach niskich. Standardowa dawka dla kobiet, które dążą do poprawienia definicji oraz oczekują  widocznych przyrostów masy mięśniowej, wynosi zazwyczaj 50-100 mg. Kobietom zaczynającym swoją przygodę z Primobolanem zaleca się jednak początkowe przyjmowanie go pod postacią tabletek, a dopiero w dalszym etapie przejście na formę iniekcyjną. Cały cykl przyjmowania sterydu, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, może trwać łącznie od 8 do 12 tygodni.

Możliwe skutki uboczne

Primobolan Depot słynie ze swojej łagodnej natury. Jest to delikatny steryd, który nie powoduje niekorzystnych dla organizmu zmian. Jeśli jest przyjmowany według zaleconych, tygodniowych dawek (100-300 mg dla mężczyzn i 50-100 mg dla kobiet) nie wywołuje blokady dla naturalnie pojawiającej się produkcji testosteronu. Zdecydowanie ułatwia to użytkowanie, ponieważ nie wymaga odblokowywania PCT po zakończeniu cyklu. Taka potrzeba może natomiast pojawić się przy stosowaniu zwiększonych dawek. Primobolan Depot jest sterydem, który nie konwertuje do estrogenów, dlatego też przy jego stosowaniu nie pojawiają się typowe dla nich sutki uboczne. Masa mięśniowa zdobywana przy pomocy sterydu cechuje się wysoką jakością, a zdobywanie jej odbywa się bez zbędnej retencji wody. Dzięki temu do bardzo rzadkich skutków ubocznych należy podwyższone ciśnienie krwi, które powiązane jest generalnie z estrogenami i retencją. Ważną informacją, która zdecydowanie przemawia na korzyść Primobolanu, jest fakt, że umiarkowane stosowanie sterydu nie powinno negatywnie wpływać na narządy układu podwzgórzowo-przysadkowego. W porównaniu do innych sterydów iniekcyjnych, takich jak testosteron czy nandrolony, czynności osi podwzgórze-przysadka-jądra nie powinny zostać narażone na zaburzenia. Jeżeli jednak kulturysta decyduje się na większe dawki, musi liczyć się z tym, że po zakończeniu cyklu konieczne będą odpowiednie zabiegi. Stosowanie podwyższonych dawek może wiązać się także z innymi, charakterystycznymi dla sterydów anaboliczno-androgennych, skutkami niepożądanymi. Należą do nich, przede wszystkim, zmiany skórne takie jak trądzik czy oleista skóra, ale również łysienie czy nadmierne owłosienie na ciele.