Podążaj za najmniejszą efektywną dawką sterydów anabolicznych

Obniżaj dawkę przyjmowanych sterydów anabolicznych, obniż swoją szansę na rozwinięcie skutków ubocznych.

Lecz nie chciałbyś dawki tak mało, iż nie zauważyłbyś rezultatów, które chcesz. W tym miejscu wkracza minimalna dawka efektywna. Minimalna efektywna dawka może zostać zdefiniowana jako najmniejsza możliwa dawka, która da ci pożądany efekt.

Kiedy są w trakcie cyklu, większość osób intensyfikuje swój trening. Ich częstotliwość treningu także zwiększa w porównaniu do okresu poza cyklem. Także częściej stosują dobrą diet. Wszystkie te czynniki są także odpowiedzialne za przyrost masy.

Anaboliczne sterydy odgrywają szczególną rolę, lecz ćwiczenia i odpowiednia dieta są także ważne. Niedoświadczeni użytkownicy anabolicznych sterydów błędnie przyjmą, iż to sterydy są głównie odpowiedzialne za ich przyrosty i zwiększą ich dawkę by polepszyć rezultaty. Tak to nie działa.

Pierw zacznij od małej dawki, dojrzej do niej i wtedy ją zwiększaj malutkimi dawkami by polepszać rezultaty. Możesz chcieć przyjmować minimalną dawkę przez przynajmniej kilka cykli. Wielu początkujących użytkowników anabolistycznych sterydów od razu zaczyna z dawką 500mg na tydzień, zwiększa ją do 700mg drugiego tygodnia, do 1000mg trzeciego i tak dalej. Nie jest to konieczne i jest bardzo szkodliwe.

Warto wiedzieć, iż przeciętna produkcja testosteronu w ciele standardowego mężczyzny wynosi 50-70 mg na tydzień. Dawka 500mg będzie zatem 10-krotnością wartości normalnej. Niektórzy profesjonalni kulturyści stali się tak niewrażliwi na efekty testosteronu, iż są w stanie przyjmować więcej niż 4000mg testosteronu każdego tygodnia (kiedy przygotowują się na zawody), bez wykazywania większych skutków ubocznych. Nawet 300mg na tydzień nie jest złym startem dla początkującego użytkownika anabolicznych sterydów.

Nie mieszaj więcej niż dwóch anabolicznych sterydów w danym czasie, jeżeli to niekoniecznie

O ile nie jesteś profesjonalnym kulturystą czy atletą, nie ma tak naprawdę powodu mieszać więcej niż dwa anaboliczne sterydy w cyklu. Kiedy ilość przyjmowanych sterydów wzrasta, napięcie twoich organów także wzrasta. Skutki uboczne będą także o wiele dotkliwsze.

Jeszcze trochę środków bezpieczeństwa do rozważenia zanim zaczniesz cykl sterydowy

Jeżeli dopiero zacząłeś kulturystykę, nie przyjmuj sterydów. Powinieneś ćwiczyć przez co najmniej kilka lat zanim choćby pomyślisz o przyjmowaniu sterydów. Zanim zaczniesz cykl sterydowy, przejść pełne badanie ciała, w tym badanie krwi. Powie ci to czy jesteś w pełni zdrowia i czy masz jakieś zasadnicze stany, które mogą się pogorszyć poprzez stosowanie sterydów. Jeżeli masz stan, który może się pogorszyć poprzez stosowanie sterydów, podejmij świadomą decyzję by trzymać się od nich z daleka.
Trzymaj się z dala od silnych anabolicznych sterydów jak Trenbolon czy Anadrol póki nie przejdziesz kilku cykli ze słabszymi sterydami. Jeżeli przyjmiesz je bez przewodnictwa i bez uwarunkowania pierw swego ciała, mogą zdewastować one twój organizm. Sterydy te są zalecane jedynie dla profesjonalnych kulturystów i nawet oni są ostrożni w kwestii ich stosowania.