PARABOLAN

Nazwa tego sterydu jest dosyć popularna, choć nie zdradza kluczowej substancji aktywnej zawartej w preparacie.

Jest nim trenbolon – jeden z najsilniejszych środków anaboliczno-androgenowych.

Działanie Parabolanu jest niezwykle skuteczne i szybkie. Ze względu na silne właściwości anaboliczne, zażywanie tego preparatu daje wyraźny wzrost objętości masy mięśniowej, siły, a także wytrzymałości mięśni. Poprawia się również nasza wydolność podczas treningu. Parabolon to środek bardzo silny, jego skuteczność jest zbliżona do Dianabolu. Jednakże posiada on dodatkowo jedną cechę: nie aromatyzuje do estrogenów, dzięki czemu nie pojawiają się skutki uboczne, związane z podwyższeniem poziomu estrogenów w organizmie. To z kolei umożliwia stosowanie Parabolonu na każdym etapie treningu, bez obaw o niepożądane dolegliwości. Ale to nie wszystko Parabolan ze względu na wysokie działanie androgenne przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nadaje ciału ładną definicję i rzeźbę. Dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek oraz chroni organizm przed przetrenowaniem.

Parabolan cieszy się ogromną popularnością wśród kulturystów nie tylko ze względu na silne działanie, ale również czas działania. Stosując ten preparat można zauważyć pierwsze efekty bardzo szybko, a w połączeniu z dobrym planem treningowym efekt końcowy może być zachwycający. Zawsze jednak należy pamiętać, aby nie przekraczać maksymalnej dawki, ponieważ jest to środek bardzo silny i łatwo go przedawkować.

Dawkowanie Parabolanu

Produkt występuje w postaci ampułek do codziennej iniekcji. Dedykowany jest zarówno początkującym, jak i zaawansowanym – w odpowiedniej dawce. Początkujący powinni zacząć od dawki 25-37,5mg dziennie. Bardziej zaawansowani kulturyści mogą pozwolić sobie na dawkę 50mg. Absolutnym maksimum jest dawka 75mg (według niektórych profesjonaliści nawet 100mg), natomiast ze względów bezpieczeństwa kobiety i średnio zaawansowani mężczyźni powinni pozostać na poziomie 50mg na dobę. Kuracja powinna trwać 4-8 tygodni.

Istnieje możliwość łączenia Parabolanu z innymi preparatami. Najkorzystniejszą i najbezpieczniejszą kombinacją będzie połączenie z tymi substancjami, które nie aromatyzują do estrogenów np. Winstrol – daje w rezultacie bardzo dobrej jakości masę mięśniowa oraz wzrost siły. Osobom, którym zależy typowo na masie mogą go połączyć z Oxandrolonem lub Metanabolem.

Skutki uboczne Parabolanu

Jak zawsze, niezależnie od dużej ilości superlatyw, warto pamiętać o ryzyku skutków ubocznych. Silne działanie androgenne, to również możliwość pojawienia się: szybko przetłuszczającej się cery, trądziku, łysienia, a nawet wzrostu poziomu agresji. Może też przyczynić się do zahamowania wzrostu, tak więc nie zaleca się jego stosowania u dojrzewających osób. Odradza się jego stosowanie kobietom, ze względu na wysoką androgeniczność.

Dodatkowo bardzo ważną kwestią jest przeprowadzenie po zakończonej kuracji Parabolonem, kuracji odblokowującej produkcję endogennego testosteronu. Można do tego wykorzystać Clomidem i HCG. Warto o tym pamietać, ponieważ mogą pojawić się problemy z powrotem do prawidłowego funkcjonownia hormonalnego.

Inne możliwe skutki uboczne to: apatia, zaburzenia seksualne, drażliwość, ospałość, spadek motywacji, bóle głowy bądź zaburzenia widzenia.

Parabolan jest dość powszechnym sterydem, zawiera on substancję aktywną jaką jest trenbolon. Trenbolon jest substancją która bardzo dobrze nadaje się do budowy suchej, doskonałej jakościowo masy bez dużej retencji wody czy odkładającego się nadmiaru tłuszczu. Wykazuje bardzo silne powinowactwo względem receptorów androgenowych, a co za tym idzie skutecznie aktywuje procesy odpowiedzialne za przyrost tkanki mięśniowej.

Parabolan produkowany był od początku lat 80 do roku 1997 przez francuski koncern farmaceutyczny Negma, aktualnie jest dość trudno dostępny, dlatego też na rynku pojawia się wiele podróbek, natomiast oryginalny Parabolan można odróżnić od podróbki po bardzo intensywnym zapachu, który czuć nawet przez fiolkę.

Parabolan powoduje szybki wzrost masy mięśniowej, wzrost siły, a także wytrzymałości mięśni. Steryd ten posiada bardzo silne działanie anaboliczne, a masa uzyskana przy jego stosowaniu nie ma szybkiego spadku po zakończeniu cyklu.

Zawodnicy chętnie sięgają po steryd gównie przed startem w zawodach, ponieważ przy diecie o niskiej zawartości tłuszczu i na ujemnym bilansie kalorycznym Parabolan potrafi znacznie zwiększyć gęstość mięśni w połączeniu z wysokim, dziennym dawkowaniem białka.

Parabolan powoduje też przyspieszenie metabolizmu, a co za tym idzie szybszy spadek tkanki tłuszczowej, bez jednoczesnych skutków ubocznych przy odpowiednim dawkowaniu.

Mocno androgenny efekt zapobiega powstaniu „syndromu przetrenowania”, przyspiesza regenerację mięśni. Efekty stosowania Parabolanu są szybkie i utrzymują się przez długi czas.

Bardzo ważne jest odpowiednie dawkowanie Parabolanu. Produkt ma postać ampułek do iniekcji, dla odpowiednich efektów zaleca się codzienne stosowanie, natomiast kuracja Parabolanem nie powinna być dłuższa niż 4 – 8 tygodni. Ustalając odpowiednią dawkę sterydu mogą go stosować zarówno sportowcy początkujący, jak i zaawansowani. Początkujący powinni zacząć od dawki 25-37,5 mg dziennie, osoby bardziej zaawansowane, z dłuższym stażem treningowym mogą pozwolić sobie na dawkę 50 mg. Maksymalna dawka Parabolanu, której nie należy przekraczać to 75 mg, co jest bardzo istotne, nie zaleca się stosowania sterydu przez kobiety.

Oczywiście jak każda substancja chemiczna Parabolan przy zbyt dużej dawce, lub zbyt długim cyklu może powodować również skutki uboczne.

Do najczęściej zaobserwowanych skutków ubocznych można zaliczyć:

* Bardzo silny wzrost agresji. Wynika to z faktu, że androgeny wpływają na biochemie mózgu powodując wzrost poziomu związków odpowiedzialnych za agresywne zachowanie. Wzrost agresji w czasie treningu jest pożądany ponieważ zwiększa jego wydajność, jednak w życiu codziennym warto stosować uspakajające preparaty ziołowe, które nie wchodzą w interakcje z Parabolanem.

* Negatywny wpływ na poziom T3 (trijodotyronina – hormon tarczycy), co z powodu pętli sprzężenia zwrotnego, powoduje wzrost poziomu prolaktyny. Zapobiec temu możemy poprzez podawanie syntetycznego T3, jak również poprzez przyjmowanie witaminy B6.

* Negatywnie wpływa na nerki, to działanie niepożądane można zniwelować poprzez spożywanie dużej ilości płynów, nawet do 7 l dziennie.

Dodatkowo mogą się pojawić napady duszącego kaszlu, wzmożona potliwość, czy spadek wydolności aerobowej.

Podsumowując, jest to substancja o silnym działaniu, dzięki której można szybko uzyskać pożądany efekt, decydując się na stosowanie Parabolanu warto mieć na uwadze możliwe skutki uboczne, jak i ogrom podróbek dostępnych na rynku.