Parabol 76.5mg/ml – Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate

Parabol 76.5mg/ml – Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate

Parabol 76.5mg/ml – Trenbolone Hexahydrobenzylcarbonate to nic innego, jak pięć ampułek jednego z najskuteczniejszych i najlepiej znanych sterydów anabolicznych Trenbolonu, a ściślej jednej z jego postaci, cykloheksymetylowęglanu trenbolonu. Ta postać Trenbolonu ma w swoim składzie ester, spowalniający jego wchłanianie przez organizm, dzięki czemu można sobie pozwolić na iniekcję raz w tygodniu.

Przeznaczony jest wyłącznie dla kulturystów, pragnących wydatnie podnieść wydajność swoich treningów poprzez przyspieszenie budowy tkanki mięśniowej, uformowaniu jej (wyrzeźbieniu) oraz zredukowaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Środek jest zakazany dla sportowców wyczynowych (doping).

Czym jest Trenbolon i jakie ma działanie

Środek, wokół którego nagromadziło się wiele legend, związanych zarówno z jego skutecznością, jak i znacznie ograniczoną dostępnością, a który jest jedną z pochodnych testosteronu, czyli męskiego steroidowego androgennego hormonu płciowego. Uzyskany na jego bazie Trenbolon jest podobny w budowie do Nandrolonu, z tą różnicą, że znacznie lepiej nadaje się do budowy suchej masy mięśniowej, bez nadmiernego gromadzenia wody i odkładania się tłuszczu. Wskaźnik androgenności i anaboliczności Trenbolonu wynosi pięćset punktów (przy stu dla testosteronu), jest to więc środek bardzo intensywny i wyłącznie z przeznaczeniem dla intensywnie ćwiczących.

Trenbolon uznawany jest za najsilniejszy środek o działaniu androgenowym. Polega to na tym, że najmocniej wiąże się z receptorami androgenowymi, czyli powoduje najszybszy z możliwych wzrost tkanki mięśniowej, jaki można uzyskać za pomocą sterydów. Poza tym siła synergii z tymi receptorami ma również wpływ na redukowanie tkanki tłuszczowej. Ma wpływ na manipulowanie zawartością składników odżywczych, a mówiąc inaczej, jest doskonałym specjalistą od logistyki żywieniowej. Rozdziela i porcjuje przyjmowane przez człowieka wraz z pożywieniem składniki odżywcze i kierując je dokładnie w miejsca największego zapotrzebowania, zwiększa ich przyswajalność i użyteczność – pożyteczne białka, witaminy i mikroelementy budują tkankę mięśniową, zamiast bezużytecznie odkładać się w tkance tłuszczowej.

Następną cechą Trenbolonu jest jego wpływ na tzw. komórki satelitowe. Te jednojądrowe komórki ulegają ciągłym migracjom, podziałom i łączeniom się w większe struktury, a Trenbolon, nie wdając się w chemiczne szczegóły, uwrażliwia je na receptory wzrostu, wspomagające rozrost mięśni szkieletowych. Co więcej, ma on także wpływ na wzrost produkcji owych komórek, a także koniecznych do syntezy protein związków, co skutkuje natychmiastowym wzrostem syntezy białek, a więc i rozrostem mięśni.

Trenbolon stworzono odporny na enzym aromatazy, czyli nie może on zostać przeistoczony w estrogen, mogący syntetyzować aminokwasy do tkanki tłuszczowej. Nie reaguje również z tajemniczo brzmiącym enzymem 5-alfa-reduktazy, którego lepiej unikać w wypadku ćwiczących, ponieważ wiążą się z tym przykre skutki uboczne dla mężczyzn, a dotyczące spadku libido i problemami z potencją. Niestety czasami występującymi, o czym więcej przy omawianiu działań niepożądanych.

Oprócz wymienionych, Trenbolon ma również ogromny wpływ na układ kostny, na zwiększenie produkcji czerwonych krwinek oraz przyspiesza syntezę glikogenu, co przekłada się na zwiększoną regenerację mięśni po wysiłku. Umożliwia to częstsze oraz bardziej wydajne treningi.

Działania niepożądane Trenbolonu

Powiedzenie: „Każdy kij ma dwa końce” pasuje do Trenbolonu idealnie, ponieważ jego zażywanie wiąże się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych i każdy, kto zdecyduje się na stosowanie tego środka, powinien być tego świadomy.

Trenbolon jest silnym androgenem, a więc powoduje pojawienie się szeroko znanych skutków ubocznych, związanych z tą grupą związków. Powoduje łysienie, trądzik, podwyższa ciśnienie krwi, wywołuje przerost prostaty, a także obniża produkcję w organizmie naturalnego testosteronu.

Jak można się łatwo domyślić, brak albo spadek zawartości testosteronu oznacza obniżenie libido, a więc ograniczenie sprawności seksualnej, w skrajnych przypadkach prowadząc nawet do impotencji (nadmierne przyjmowanie sterydów poza wyznaczonymi cyklami). W tym wypadku jedynym słusznym rozwiązaniem jest stosownie Trenbolonu razem z testosteronem albo stanozolem, ograniczającymi aktywność receptorów progesteronowych.

Bardzo uciążliwym skutkiem ubocznym i to zarówno dla zażywającego Trenbolon, jak i dla jego otoczenia (w tym najbliższych mu osób), jest bardzo silny wzrost agresji. W tym wypadku tzw. moc jest pożądana, owszem, ale nie poza siłownią i niektórzy mogą mieć z tym problemy. Zaleca się stosowanie naturalnych, najlepiej ziołowych preparatów uspokajających, ale w głównej mierze trzeba w sobie wykształcać odpowiednie zachowania samodzielnie. Gdy ktoś jest agresywny na co dzień i bez „dodatków”, stosowanie Trenbolonu powinien sobie odpuścić, a wykorzystać do ćwiczeń agresję naturalną.

Inne skutki uboczne to negatywny wpływ na nerki (niepotwierdzony), na co wystarczy używanie zapobiegawczo dużych ilości płynów. Poza tym mogą wystąpić duszności i kaszel, bezsenność i nadmierna potliwość.

Dawkowanie

Jedna ampułka tygodniowo, najlepiej podzielona na dwie iniekcje.