PAL-GHK 10mg-120zł

Pal-GHK inaczej zwany peptydem miedzianym (GHK-Cu).

Jest to jeden z najpopularniejszych peptydów wykorzystywany w kosmetyce , jest to peptyd re-modelujący tkankę który naprawia uszkodzoną tkankę skórną szybciej, naprawia uszkodzone geny. PEPTYD MIEDZIANY ma wiele zalet w tym w dziedzinach biologicznych np. wpływa na szybsze gojenie się ran, wzrost komórek odpornościowych, działanie przeciwzapalne i przeciw utleniające . Kolejną właściwością jest synteza kolagenu i glikozoaminoglikanów w fibroblastach skóry oraz promowanie wzrostu naczyń krwionośnych.

Niedawne badania wykazały że ma on jeszcze jedną ważną rolę a mianowicie działa on w biologii komórek macierzystych i obronie przeciwnowotworowej. Ponieważ PAL-GHK pełni ważną rolę w biologii skóry, ma ogromne zastosowanie w kosmetykach jako składnik reperujący skórę i działa przeciw starzeniu się jej.

Dawkowanie:

Praktyka pokazała że najefektywniejsze dawki to : 200mcg dziennie.

Dawka jest też zależne od kuracji jaką planujemy , 200mcg to dawka profilaktyczna , znalazłem sporo kuracji z większymi dawkami , rozłożonymi w krótszym odstępie czasu, podam przykład.

Kuracja wykorzystywana w medycynie estetycznej to dawki od: 1,5mg na dzień, podawanego peptydu podskórnie lub domięśniowo ( zresztą jak większość peptydów). Częstotliwość iniekcji to 1 zastrzyk dziennie lub podzielenie dawki na kilka iniekcji dziennie pod warunkiem nie przekraczania dziennej dawki 1,5mg (1500mcg). Czas trwania kuracji to od 5 do 10 dni , a cykl powtarzany może być co roku.

Peptyd miedziany a kolagen ?

PAL-GHK ma kolejną właściwość cenioną w medycynie i kosmetyce ,a mianowicie stymuluje syntezę kolagenu i glikozaminoglikanów w skórze, co skutkuje zwiększeniem elastyczności skóry i redukuje zmarszczki. GHK-Cu wśród nieco starszych osób traktowane jest jako taki eliksir młodości bo wywołuje efekt odmłodzenia się skóry. W rzeczywistości PAL-GHK to fragment cząsteczki kolagenu a również ma swój udział w tworzeniu nowych cząstek kolagenu. Peptyd ma również zastosowanie OSTRZEGANIA KOLAGENU zasada jest prosta gdy liczba peptydu rośnie ,to fibroblast odbiera to jako brak lub spadek kolagenu , a kolejnym krokiem jest to że zaczyna się rozwijać. Następnie oligopeptyd Palmitol wywoła efekt głębszej penetracji skóry, w celu promowania produkcji kolagenu. Kobiety cenią peptyd za pomoc w redukcji zmarszczek, ujędrnienie skóry i innych przeważnie kosmetycznych właściwości. PAL-GHK nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych.