MGF 2mg-100zł

Peptyd MGF tłumacząc na język polski to Mechaniczny czynnik wzrostu, jest to hormon , wytwarzany w tkance mięśniowej u zwierząt.

Hormon ten przez naukowców uważany jest za izoformę hormonu IGF-1.

W działaniu szczególnie ceniony jest za właściwości w gojeniu się kontuzjowanych mięśni. Badania wykazały że MGF w swoim naturalnym środowisku stymuluje swoje komórki macierzyste i satelitarne do fundamentalnych procesów anabolicznych , dzięki temu można uzyskać wzrost nowych włókien oraz nowej tkanki mięśniowej , oraz naprawia te które były uszkodzone.

W sporcie mówi się o tym że MGF i IGF-1 to dwa bardzo ważne hormony które są kluczowe do odradzania się tkanki mięśniowej i uważane są jako podstawowy mechanizm anaboliczny który nasz organizm wykorzystuje w tworzeniu nowych tkanek i włókien.

Stosowanie MGF wywołało zjawisko które daje efekt w postaci przerostu oraz aktywacji komórek satelitarnych.

Badania Laboratoryjne:

Badania wykazały że MGF-E , jak i IGF-1 działają w ten sposób że stymulują sygnały do komórki mięśniowej ​​H9C2 , które występowały w warunkach in vitro. Obserwacja ta zachęciła naukowców do stosowania MGF w leczeniu schorzeń bezpłodności..

Dodatkowo przez cały okres prób na MGF wykazano że nastąpił znaczny wzrost na poziomie translacji i transkrypcji, zwłaszcza w okresie osób po zawale serca , pozytywny cechy w leczeniu wystąpiły między 4 a 8 tygodniem.

Podsumowując badania wśród osób po zawale , wnioski do jakich doszli naukowcy to : że ekspresja IGF-1 w trakcie zawału jest niezbędna , co w konsekwencji prowadzi do tego że obecność syntetycznych peptydów np. MGF-E mogą być podawane niezależnie od IGF-1R.

MGF a IGF-1

Jaka jest różnica między tymi hormonami , a taka że MGF jest formą IGF-1,jest jednak hormonem peptydowym, który swym działaniem prowadzi do stymulacji wzrostu mięśni oraz tworzenia nowych komórek mięśniowych. W celu wydłużenia czasu działania łączy się go z glikolem polietylenowym (PEG), i wtedy zachodzi tzw. „pegylacja” co pozwala nam zwiększyć okres półtrwania aktywnej obecności z 30 minut do kilku dni. Tak powstaje PEG-MGF , peptyd który często jest stosowany naprzemiennie z IGF-1.

Dawkowanie:

Dawka iniekcyjna to od 200 do 400mcg dziennie.

Tak jak w przypadku pozostałych peptydów przechowujemy go w lodówce , po rozrobieniu sużyć w przeciągu 30 dni.

Podsumowanie:

MGF to peptyd który na pewno pomoże nam zregenerować i naprawić uszkodzone mięśnie, oraz wspomóc w wytworzeniu nowych włókien mięśniowych. MGF to bardzo silny peptyd , dlatego biorąc peptyd wystarczy stosować go raz przed snem lub po treningu.

Wersja PEG-MGF to peptyd MGF poddany pegylacji , co wydłuża czas jego działania , oba są równie popularne wśród kulturystów i ceniony za właściwości zbliżone do IGF-1. Często stosowane są zamiennie w kuracjach , pamiętajmy o nie przekraczaniu dawki 400mcg dziennie.