Oxythol – Oxymetholone( Anapolon) 50mg/tab

Oxymetholone – co to jest ?

Oxymetholone jest to bardzo silny steryd, który należy do grupy anaboliczno-androgennych. Został on okrzyknięty jako najsilniejszy steryd doustny stosowanym w kulturystyce. Nie poleca się go początkującym sportowcom, ze względu na jego dużą toksyczność oraz szkodliwość. Przede wszystkim służy on do zwiększenia produkcji czerwonych krwinek, co dodatkowo pomaga w procesie dostarczania tlenu do mięśni, a to z kolei skutkuję na rewelacyjną „pompę”. Jest on zabezpieczony przed pierwszym przejście poprzez swoją metylację.

Preparat ten służy w głównej mierze do budowania masy w pierwszych tygodniach cyklu. Żaden inny środek nie wpływa tak jak ten, na retencję wody w organizmie, dlatego już po kilku dniach od zastosowania sterydu, zarys mięśni może zanikać. Dodatkowym minusem tego jest również to, że powoduję znaczne odkładanie się tłuszczu.

Może by on również toksyczny dla wątroby, ale także nerek. Najbardziej charakterystyczną cechą anapolonu jest obecność grupy 2-hydroxymethylenowej, która w znaczącym stopniu zwiększa siłę tego preparatu i niespotykana nigdzie indziej w innych SAA. Oxymetholon również poza działaniem dla środków tej klasy, jest on również odpowiedzialny za podniesienie produkcji erytrocytów. Jest on na tyle skutecznym i bezpiecznym specyfikiem, że przyjęto go również stosowania w medycynie.

Przyrosty masy i siły

Stosowania oxymethonolu, który jest steroidem, który dzięki szybkiemu i znacznemu przyrostowi pozwala na zwiększenie naszej masy o nawet 10 – 13 kg. Cykl trwający 6 tygodni, przy dawkowaniu 50 – 100 mg może dać nam właśnie takie efekty. Jednak w większej mierze, zyskana masa może być wywołana retencją wody, jaką ten środek wywołuje. Osoby wrażliwe na działanie estrogenów, w czasie cyklu powinni stosować łagodne diuretyki, inaczej mówiąc, leki moczopędne. Dzięki temu, może to poprawić jakość masy, a dodatkowo zmniejszyć ryzyko wystąpienia ginekomastii.

Dodatkowo Anadrol, który ma silne działanie regeneracyjne, doskonale wpływa na organizm co czyni go bardziej wypoczętym oraz gotowym do podnoszenia ciężarów codziennie. W tym przypadku, nic więc dziwnego, że steryd ten pozwala nam dać z siebie 100% normy oraz w krótkim czasie osiągnąć ponad normę duże przyrosty masy i siły. Jednak to uzyskania dobrych oraz optymalnych wyników należy dodać do tego zbilansowaną oraz restrykcyjną dietę, która jest podstawą.

Dawkowanie

Przyjmuję się, że steryd Oxymetholon, który jest w tabletkach stosuję się dziennie od 1-3 (1 tabletka – 50 mg) tabletek w zależności od możliwości wykonywanych podczas treningu, jaki i również od indywidualnych uwarunkowań. Nie powinno się przekraczać dawki trzech tabletek, które wynoszą 150 mg. Anadrol to szczególnie silny steryd na rynku, a także równie destrukcyjnie może wpłynąć na naszą wątrobę oraz mieć negatywne skutki na nasz organizm. Cały cykl zażywania preparatu powinien trwać 4 do 6 tygodni.

Skutki uboczne

Oxymetholon jest pochodną DHT, co powoduję to, że nie wchodzi on w reakcje aromatyazcji.  Jego negatywne skutki są jednak typowo androgeniczne. Może pojawić się trądzik, łój oraz zwiększone owłosienie. Również jest duże ryzyko wystąpienia ginekomastii. Za zwyczaj nie poleca się adranolu płci pięknej ze względu na to, że może on wpłynąć na cechy płciowe bardziej przypominające męskie. Jako, że Oxymethonol zawiera substancję toksyczne o nazwie 17alfa, znacznie on obciąża wątrobę, dlatego też należy mieć ją pod odpowiednia opieką. Po zakończeniu naszego cyklu, należy przede wszystkim zacząć odblokowywanie, gdyż Anadrol jest sterydem o bardzo silnym działaniu androgeninczym, który naszą gospodarkę hormonalną rozregulowuje oraz bez odpowiedniej zewnętrznej pomocy naszemu organizmowi trudno będzie przejść w tryb normalnego i płynnego funkcjonowania.

Co powoduję odstawienie sterydu lub skończenie cyklu?

Niestety, jak to bywa ze sterydami istnieje duże ryzyko spadków masy mięśniowej po zakończeniu cyklu. Odstawienie wiąże się z rytmicznym dostarczaniem tych, że substancji do organizmu, czego skutkiem może być zastopowanie retencji wody w organizmie. Dodatkowo większość kulturystów przekonuje, że odstawienie Oxymethonolu można zastąpić innymi sterydami o nie aż tak silnym działaniu. Na 14 dni przed ostatnim zażyciem tabletki Anadrolu, należy wykonać zastrzyk z testosteronu, który dzięki temu nie spowoduję tak dużych spadków mięśniowych oraz skutki uboczne nie będą tak intensywne.

Również odpowiednim ruchem po skończeniu cyklu byłoby odpowiednia suplementacja. Zaleca się witaminę C, która wspiera układ odpornościowy, kreatynę, glutaminę oraz kwas acetylosalicynowy aby w głównej mierze uniknąć znacznych spadków naszej masy. Dodatkowo aby masa, która została wypracowana dzięki temu sterydowi, należy odpowiednio dobrać dietę, która byłaby bogata w duże ilości protein, szczególnie tych dobrych jakościowo. Warto jeszcze raz jednak zaznaczyć, że preparat ten jest najsilniejszy w swoim rodzaju oraz może w znacznym stopniu wpłynąć na nasz organizm, ze względu na to, że również jest on najbardziej szkodliwym sterydem.