Oxandrolone ( Anavar) 10mg/tab

Oxandrolone – co to jest ?

Oxandrolone firmy AlphaZeneca jest to steryd anaboliczno-androgenny w formie tabletek doustnych. W wielu kręgach jest uważany za legendarny. Podobnie z resztą jak metanabol i winstrol. Dodatkowo Anavar to łagodny środek, który jest pochodna DHT, nie jest najlepszy do budowania masy, lecz mający wpływ na przyrost siły.

Oxandrolone uchodzi za jeden z bezpieczniejszych sterydów, dzięki temu, że wyróżnia się silniejszym działaniem anabolicznym niż androgennym. Unikalną zdolność jaką posiada ten steryd jest to, że przyczynia się do stymulacji syntezy fosfokreatyny w komórkach mięśniowych, co daje przyspieszoną regeneracje, oraz dodatkowo wzrost ATP. Co więcej, przyspiesza on także proces syntezy białka.

Sposób działania

Środek ten, swoje zastosowanie znalazł przede wszystkim w leczeniu zespołu utraty beztłuszczowej masy ciała, u których występuję choroba na AIDS, po ciężkich urazach, po zabiegach chirurgicznych, lub też przewlekłych, bądź ostrych chorób zakaźnych, które łączą się z minusowym bilansem azotowym u chorych po chemioterapii.

Oxandrolon nie nadaje się do budowania dużych przyrostów mięśni, więc odradza się je osobom, którym zależy na istotnym wzroście masy. Przede wszystkim, środek ten mocno przyczynia się do odczuwania przyrostu siły i pomocy w przygotowaniu do zawodów, gdzie pożądane są twardość mięśnia oraz dobra definicja. Doskonały wzrost mięśnia przy braku aromatyzacji, jest widoczne przy jednocześnie niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Podczas diet redukcyjnych można zauważyć szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Może on być stosowany nawet przez zawodników, którzy mają podwyższone spoczynkowe ciśnienie krwi.

Właściwości preparatu

Oxandrolon posiada szereg właściwości, dzięki którym może się odznaczyć. Są to:

*  Można go łączyć ze stanazololem, metenolonem, nandrolonem czy enanthatem. Substancje te to silne sterydy anaboliczne, które przyczyniają się do znacznego wzrostu tkanki mięśniowej.

* Przyczynia się do wzrostu insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1).

* Pomaga zredukować tkankę tłuszczową osobom ćwiczącym. Po przez ten środek zmniejszeniu ulega tkanka tłuszczowa zwłaszcza z okolic bioder, brzucha oraz tułowia. Korzystny wpływ występuje i u kobiet i u mężczyzn.

* Pozwala na zwiększenie siły, dlatego poleca się z niego korzystać w trakcie przygotowań do zawodów. Jego działanie pozwala na zdynamizowanie syntezy fosforanu kreatyniny, co jest rzadkością tego typu preparatów. Często używanym jest przez zawodników, którzy uprawiają sporty walki, gdyż ich głównym celem jest wzrost siły przy braku zwiększenia masy ciała.

* Posiada stosunkowe słabe działanie anaboliczne, jednak należy zauważyć, że jest to jeden z najsilniejszych anabolików, który nie wywołuję działań androgennych. Jest najczęściej wybieranym przez kobiety, z tego powodu, że posiada niewielką androgenność.

* Pozwala na poprawę twardości mięśnia oraz poprawę jakości.

* Nie powoduję znacznego zaburzenia funkcjonowaniu przedstawiającego się w następujący sposób: podwzgórze – przysadka – jądra.

Jakie są zastosowania medyczny Oxandrolonu?

Oxandrolon jest najczęściej stosowanym preparatem w takich przypadkach jak:

  • Osób , które są po oparzeniach, zabiegach chirurgicznych czy też ciężkich urazach
  • Pacjentów, którzy chorują lub też przeszli ostre albo przewlekłe choroby zakaźne, które wywołują ujemny bilans azotowy.
  • Osób, które cierpią na Zespół Turnera, którego jeden z objawów to niski wzrost.
  • Chorych, którzy odbyli chemioterapię
  • Dzieci cierpiących na zaburzenia wzrostu.

Jak dawkować Oxandrolon oraz jakie są jego skutki po przedawkowaniu?

Przede wszystkim jak każdy preparat, specyfik czy innego rodzaju substancje wspomagające rozrost masy mięśniowej, czy też siły należy brać z rozsądkiem i odpowiedzialnością. W przypadku Oxandolonu dawka lecznicza stosowana jest na poziomie od 2,5 – 20mg u dorosłych codziennie. Natomiast u nastolatków dawki powinny być znacznie mniejsze. Jednak, jeżeli chodzi o doping to mężczyźni powinni przyjmować codzienne dawki wynoszące od 40-100 mg, natomiast kobiety od 10 do 25 mg.

Zażywanie Oxandrolonu, nie jest spowodowane skutkami ubocznymi, dlatego można ją stosować przez dość długi okres. Ostrożność należy zachować przy przyjmowaniu większych niż zalecana dawka.

Ten środek jest niegroźny dla naszej wątroby. Jednak duże dawki mogą spowodować do wywołania skutków ubocznych. Przez wydłużony okres przyjmowania znacznych ilości oxandronolu, może wpłynąć to na zwiększenie ALAT/ASPAT, czyli tzw. wskaźników wątrobowych.

Po przez zażywanie tej substancji należy zwrócić szczególna uwagę na urazy dotyczące stawów, ze względu na to, że oxandrolon nie przeistacza się w estrogeny. Powstaje ryzyko kontuzji, które rośnie wraz z dodatkowymi preparatami takimi jak winstrol. Dodatkowo Anvar umożliwia wzrost siły, co daje dodatkowe obciążenie stawów, a w konsekwencji czego powstania bolesnego urazu.

Przeciwwskazaniami do zażywania sterydu są nowotwory takie jak rak piersi lub prostaty, choroby nerek, bądź też zbyt duże stężenie wapnia w organizmie.