Primabolan 100mg/ml

Primabolan 100mg

Primabolan 100 mg/ml  jest uznawany za najlżejszy i najbezpieczniejszy steryd anaboliczny z dostępnych na rynku. Tutaj występujący w formie ampułek do zastrzyków, o stężeniu 100 mg/ml i zawartości w ampułce 10 ml. Jego okres półtrwania wynosi 5 dni.

Do zastosowania przez sportowców i ogólnie ćwiczących ciężko na siłowni zazwyczaj przed wystąpieniami publicznymi, kiedy bardziej zależy im na pokazaniu korzystnej w rzeźbie sylwetki aniżeli na samej wielkości masy mięśniowej. Co ważne, Primabolan nie konwertuje do estrogenów, stosujący więc go nie musi się obawiać o wynikających z tego powodu skutków ubocznych.

Działania pożądane Primabolanu

Ze względu na to, że jest najlżejszym sterydem z występujących na rynku, polecany jest przede wszystkim dla osób rozpoczynających trening kulturystyczny, a pragnących przyspieszyć nieco wizualizacje wyników, także dla kobiet, a nawet w sporadycznym, amatorskim podejściu na jeden cykl. Dla profesjonalistów i osób zaawansowanych w ćwiczenia kulturystyczne od lat, jest natomiast mało przydatny, gdyż zazwyczaj stosują oni znacznie silniejsze sterydy. Jednakże dla kogoś, kto nigdy sterydów nie stosował i zatrzymał się w treningu, nie mogąc popchnąć rzeźby mięśni do przodu, może przydatny być również. Primabolan natomiast nie przyspieszy u takich osób rozbudowy mięśni, to może uzyskać wyłącznie kulturysta początkujący.

Działanie anaboliczne Primabolanu zawiera się w obecności w jego składzie substancji aktywnej o nazwie metenol. To właśnie on sprawia, że można za pomocą tego sterydu definiować mięśnie i kształtować sylwetkę ćwiczącego. Poza tym ważne jest, aby przyjmować steryd w formie zastrzyków domięśniowych, ponieważ takie jego podawanie, w odróżnieniu od zastosowań doustnych, zapewnia spowolnione i równomierne wchłanianie się środka do organizmu, znacznie wydłużając okres jego działania. A okres rozpadu i aktywności, może wynosić nawet dwa tygodnie. Ponadto metenolon jest sterydem ogólnie zdefiniowanym na długotrwałe działanie i nie posiada żadnych właściwości androgennych. I jedynie działanie anaboliczne jest nieco słabsze w Primabolanie w porównaniu do popularnego Deca-Durabolinu, dlatego jest stosowany przede wszystkim do uatrakcyjnienia sylwetki przed zawodami, kiedy liczy się rzeźba mięśni. Primabolan klasyfikowany jest przez to w grupie sterydów redukcyjnych.

Poprzez brak konwersji do estrogenów nie tylko nie występują przy nim skutki uboczne klasyczne dla wielu innych sterydów, ale jeszcze zachowane są w nim wartości, dzięki którym sterydy są uznawane za najlepsze anaboliki. Brak retencji wody sprzyja wybitnie suchej, pełnowartościowej budowie tkanki mięśniowej, chociaż najlepsze rezultaty uzyskuje się, stosując Primabolan w połączeniu z innymi związkami sterydowymi. Nie od dziś wiadomo, że synergia wzmacnia działania niemalże wszystkich substancji.

Przy połączeniach Primabolanu z Halotestinem albo z Trenbolonem, uzyskuje się definicję mięśniową o niezwykłej twardości, a więc i sile. Dodanie Winstrolu poprawi widocznie anaboliczność cyklu, zwiększając wprawdzie nieznacznie objętość masy mięśni, ale za to doskonale poprawiając ich definicję. Nie spowoduje to również znaczących skutków ubocznych, w przeciwieństwie do innego połączenia, gdzie są one niemalże pewne. Primabolan zastosowany z testosteronem albo z dianabolem, wywołuje skutki uboczne charakterystyczne dla tych sterydów, a to z powodu ich działania androgennego. Primabolan nieco owe działania niweluje, jednak wskazane jest dodatkowe przyjmowanie blokerów.

Działania niepożądane przy stosowaniu Primabolanu

Primabolan jest tak delikatnym sterydem, że praktycznie nie powoduje żadnych odczuwalnych dolegliwości w organizmie ćwiczącego. Przyjmowany w rozsądnych dawkach nie blokuje produkcji naturalnego testosteronu, nie jest więc konieczne stosowanie blokerów, a szczególnie przy iniekcjach wyłącznie tym jednym sterydem. Niezbędne jest to dopiero przy zwiększonych dawkach i tutaj mogą się pojawić skutki uboczne typowe dla sterydów anaboliczno-androgennych. Przede wszystkim łysienie, a także pojawianie się nadmiernego owłosienia na całym ciele, co może być szczególnie uciążliwe w przypadku kobiet. Do tego dochodzą również pojawiające się wypryski i inne problemy ze skórą.

Inne skutki uboczne, jak zaburzenie pracy wątroby czy nerek nie występują, nie ma również problemów z libido i z potencją. Takowe mogą pojawić się przy połączeniach z innymi sterydami i wówczas należy zasięgać informacji o związkach, które do połączeń mają zostać użyte.

Dawkowanie

Czas trwania cyklu 8-12 tygodni.

Kobiety powinny zaczynać od tabletek, a dopiero później przejść do iniekcji. Do poprawy ich wyników wystarczą dawki 50-100 mg na tydzień. Mężczyźni rozpoczynający przygodę ze sterydami nie więcej niż 100-300 mg tygodniowo i jest to dawka, która niemalże gwarantuje brak skutków ubocznych. Te mogą się pojawić przy dawkach większych, stosowanych przez kulturystów zaawansowanych. Im zaleca się dawki rzędu 500-800 mg na tydzień i nawet przy dużym stażu treningowym, nieprzekraczanie ich.