Deca-Durabolin 200mg/ml

Nandrolon Deca Durabolin to jeden z najpopularniejszych środków, stosowanych przez amatorskich i zaawansowanych kulturystów.

Dużą zaletą tego sterydu jest fakt, iż jest dosyć bezpieczny, biorąc pod uwagę inne sterydy tego typu. Deca Durabolin stosuje się najczęściej aby zwiększyć masę mięśniową i siłę, w krótkim okresie czasu. Nandrolon znajduje się w grupie hormonów sterydowych, który oprócz zastosowania w medycynie, znajduje zastosowanie również jako środek dopingowy. Nandrolon nie działa podawany doustnie. Działa na zasadzie przyspieszenia syntezy białek, zwiększenia minerazliacji i rozrostu kości. Dodatkowo pobudza łaknienie. Nandrolon może być równocześnie łączony z innymi sterydami, jest bardzo polecanym sterydem właśnie z tego względu. Najczęściej łączy się go z Testosteronem lub Metanabolem. Czasami stosowany jest także Winstrol.

Nandrolon podobnie jak Metanabol, działa na zasadzie poprawy dodatniego bilansu azotowego. Innymi słowy zwiększa się nitrogen. Nitrogen jest częścią protein i przyczynia się do wzrostu komórek mięśniowych, z powodu przyjmowania przez nie większej porcji protein niż dotychczas. Nandrolon przyczynia się także, do zmniejszenia poziomu hormonu katabolicznego.

Deca Durabolin magazynuje duże ilości wody w stawach. Jest to istotna informacja dla osób, które często skarżą się na bóle w tych miejscach. Stawy podczas treningów na siłowni mocno cierpią i często można odczuwać bóle w łokciach, kolanach czy barkach. Durabolin umożliwia kontynuowanie treningów, ponieważ ból nie jest odczuwalny w tak dużym stopniu. Po odstawieniu sterydu, bóle zazwyczaj powracają. Jeśli ból bardzo nam dokucza po odstawieniu Nandrolonu, możemy przeprowadzić zabiegi rehabilitacyjne, których celem będzie przywrócenie stawom dawnej świetności.

Lekarze stosują Nandrolon w walce z osteoporozą. Steryd ten ma duży wpływ na dodatnią przemianę wapnia, czym zwiększa masę kości. Nandrolon wpływa na rozrost mięśni szkieletowych oraz zwiększa gęstość mineralną kości. Jego przeciwbólowe działanie jest często wykorzystywane przy raku sutka u kobiet. Jeśli chodzi o retencję wody, to może ona występować przy przyjmowaniu większych dawek, natomiast nie jest na tym poziomie, jak w przypadku przyjmowania Testosteronu. Nandrolon konwertuje do NORDHT. Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych takich jak trądzik oraz wypadanie włosów jest mniejsze.

Potwierdzone działanie Nandrolonu

W badaniach z Maastricht University w Holandii wynika, że wśród 16 kulturystów w wieku 19-44 lat, nandrolon przyczynił się w ciągu 8 tygodni do zwiększenia masy ciała o 2,2 kg, beztłuszczowej masy o 2,6 kg, a całkowitej wody w ciele o 1,4 kg. Poza tym naukowcy nie stwierdzili zmian w ilości tkanki tłuszczowej czy nawodnieniu tkanki mięśniowej. Badanie to dotyczyło nandrolonu w dawkach 200 mg tygodniowo.

Skutki uboczne Nandrolonu

Nandrolon szczególnie brany w sposób nieprawidłowy, naraża nas na wiele skutków ubocznych. Nandrolon może:

  • powodować zburzenia osobowości
  • prowadzić do labilności emocjonalnej
  • powodować trądzik
  • powodować zaburzenia krzepnięcia krwi
  • prowadzić do uszkodzenia wątroby

Niektórzy mogą również skarżyć się na bóle głowy i spadek libido. Występuje tzw. „Deca-Dick” – termin ten oznacza brak stymulacji seksualnej i wzwodu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stosowanie Nandrolonu bez testosteronu. Z kolei Parabolan jest środkiem z którym nie można łączyć Nandrolonu, gdyż może wystąpić ginekomastia. Stosowanie nandrolonu w odpowiednich dawkach i w określonych normach czasowych zmniejsza ryzyko wystąpienia powyższych skutków ubocznych.

Warto również wspomnieć o przeciwwskazaniach do stosowania Deca-Durabolinu. Podstawowym przeciwwskazaniami jest ciążą, karmienie piersią oraz choroby nowotworowe. Szczególną ostrożność powinni zachować pacjenci z niewydolnością serca, nadciśnieniem, cukrzycą, migreną czy zaburzeniem czynności wątroby. Nandrolon nie jest również wskazany do stosowania przez dzieci i młodzież, gdyż możę przyczynić się do zaburzenia procesu dojrzewania.

Nandrolon w sporcie zawodowym

Wielu sportowców używało Nandrolonu – fakty te wychodziły na jaw dopiero w trakcie afer dopingowych. Sportowcy używają najczęściej dekanianiu nandrolu, który w organizmie jest wykrywalny przez długi czas. Najgłośniejsze przykłady, to chociażby Juan Dixon z NBA, u którego wykryto dekanian nandrolu. Podobnie było z brazylijskim mistrzem sztuk walki Royce Garcie w 2007 roku. Przypadków wykrytego Nandrolonu u sportowców było bardzo dużo. W Polsce najgłośniejszy przypadek dotyczy Szymona Kołeckiego, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, u którego wykryto Nandrolon.

Podsumowanie działania Nandrolonu

Stosując Deca Durabolin możemy oczekiwać na pewno zwiększonej mineralnej gęstości kości, możemy odczuwać pobudzone łaknienie i rozrost mięśni szkieletowych. Działanie nandrolonu opiera się na przyśpieszeniu syntezy białek co przyczynia się do przyrostu masy mięśniowej. Zatrzymanie wody w stawach może pomóc kulturystom, którzy zmagają się z bólem w łokciach, kolanach i barkach. Dzięki temu trening można wykonywać mimo bólu, który zostaje uśmierzony przez nandrolon.