Ovunal I.P 5000 IU

Ovunal I.P 5000 IU stosowany jest przez bardziej i mniej doświadczonych kulturystów i cieszy się dosyć dużą popularnością.

Powoduje znaczny przyrost tkanki mięśniowej, która jest „dobrej jakości”. Nie ma więc ryzyka że po zakończeniu stosowania sterydu nasza sylwetka będzie wyglądała nieestetycznie.

Używany również w branży medycznej jako lek hormonalny. Stosuje się go w leczeniu niepłodności u mężczyzn i kobiet oraz w zaburzeniach cyklu miesiączkowego. Kobiety stosują go doustnie w antykoncepcji hormonalnej, oczywiście pod ścisłą kontrolą lekarską.

Steryd cechuje szybkie pojawienie się oczekiwanych efektów, niewielka toksyczność oraz brak retencji wody w organizmie.
Przyjmujemy go doustnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Pierwsze osiągnięcia zauważymy już po kilku dniach. Należy jednak pamiętać o regularnych ćwiczeniach w tym czasie. Jest to warunek konieczny do uzyskania pożądanych efektów. Środek reguluje gospodarkę hormonalną oraz przyczynia się do zwiększonej produkcji testosteronu.

Ovunal I.P 5000 IU skutki uboczne

Przyjmowanie Ovunalu przyczynia się do pojawienia się wielu skutków ubocznych działających niekorzystnie na nasz organizm. Są to między innymi obniżenie popędu seksualnego, nudności, wymioty, trądzik , ból głowy, wahania nastroju, zaburzenia hormonalne, niechęć , agresja, depresja, spadek formy, przy nadmiernym stosowaniu zwiększenie masy ciała, nadwrażliwość na substancję. Jeśli pojawi się ten ostatni objaw powinniśmy zaprzestać przyjmowania sterydu, gdyż może to negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Do rzadziej spotykanych objawów zaliczyć możemy na przykład łysienie , wysypkę, pokrzywkę, zmęczenie, senność. Skutki uboczne pojawiają się najczęściej po zakończeniu pierwszej kuracji.

Dawkowanie Ovunal I.P 5000 IU

Dawkowanie: 30 mg dziennie bez potrzeby zwiększania. Nadaje się dla mniej oraz bardziej doświadczonych kulturystów. Zwiększenie dawki wiąże się z ryzykiem i może być brutalne dla naszego zdrowia. Szczególnie niebezpieczne może być dla naszej wątroby. Trzymając się zaleceń steryd można stosować przez długi czas.
Ovunal dostępny jest w postaci iniekcji w podwójnie pakowanych ampułkach o pojemności 5000 IU.

udzka gonadotropina kosmówkowa jest podstawowym składnikiem szczepionki Hucog 5000 IU Injection i jest otrzymywana z komórek łożyskowych kobiet w ciąży. Bywa często stosowana w leczeniu niepłodności u kobiet i mężczyzn oraz w leczeniu późnych zaburzeń dojrzewania u dzieci.

Ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG) jest hormonem, który wspomaga prawidłowy rozwój jajeczka w kobiecym jajniku i stymuluje jego uwalnianie podczas owulacji. HCG stosuje się w celu wywołania owulacji i leczenia niepłodności u kobiet oraz w celu zwiększenia liczby plemników u mężczyzn. HCG stosuje się również u młodych chłopców, gdy ich narządy płciowe nie do końca się rozwinęły, co może wynikać z zaburzeń przysadki mózgowej. HCG może powodować wczesne dojrzewanie u młodych chłopców. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli chłopiec zażywający ten lek wykazuje wczesne oznaki dojrzewania, takie jak zbyt pogłębiony głos, owłosienie łonowe, zwiększony trądzik lub potliwość.

Ludzka gonadotropina kosmówkowa (HCG) jest podawana we wstrzyknięciu podskórnym lub do mięśnia. Jeśli pacjent stosuje ten lek w domu, lekarz, pielęgniarka lub farmaceuta podadzą konkretne instrukcje dotyczące sposobu i miejsca wstrzykiwania. Nie należy samodzielnie wstrzykiwać tego leku, jeśli nie mamy pełnej wiedzy, jak wykonać iniekcję i prawidłowo pozbyć się zużytych igieł i strzykawek. Niektórzy producenci sprzedają lek w postaci proszku z oddzielnym płynem, który należy wymieszać i pobrać do strzykawki. Zazwyczaj jednak jest on sprzedawany w formie fabrycznie napełnionych strzykawek.

Główne i drugorzędne skutki uboczne obserwowane przy stosowaniu Hucog 5000 IU Injection to: wzdęcia, ból brzucha, ból miednicy, nudności lub wymioty, szybki przyrost masy ciała, reakcja alergiczna skóry, drażliwość, powiększanie piersi, ból głowy, ból występujący w miejscu wstrzyknięcia, bezsenność.

Działanie leku jest kumulatywne, a czas jego wystąpienia może być różny w zależności od zamierzonego efektu zastosowania. Maksymalne stężenie w organizmie osiąga się po 6 godzinach od przeprowadzenia iniekcji domięśniowej.

Lek pozostaje aktywny w organizmie średnio 10-24 godzin. Interakcje z alkoholem są nieznane. Wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem. Lek nie wykazuje tendencji powodujących uzależnienie.

Nie zaleca się stosowania tego leku przez kobiety karmiące piersią, chyba że jest to absolutnie konieczne. Podczas przyjmowania tego leku należy zachować szczególną ostrożność, a w trakcie leczenia należy przerwać karmienie piersią. Przed podjęciem decyzji o przyjęciu tego leku należy skonsultować się z lekarzem i przedyskutować ewentualne ryzyko i korzyści. Chociaż Hucog 5000 IU może pomóc w zajściu w ciążę, lek ten znajduje się w kategorii leków mogących bardzo źle wpłynąć na płód i jego zażywanie po zajściu w ciążę może powodować wady wrodzone u dziecka.

Istnieją leki, które mogą wchodzić w interakcje z HCG. Należą do nich niektóre witaminy , minerały, produkty ziołowe i leki przepisane przez innych lekarzy na receptę. Nie należy rozpoczynać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.