Omnadren 250

Omnadren to preparat olejowy złożony z 4 różnych związków testosteronu.

Testosteron występujący tutaj w postaci estrów, po podaniu domięśniowym jest wchłaniany z różną szybkością (w zależności od związku). Ma to na celu utrzymanie testosteronu na stałym poziomie przez dłuższy okres czasu.

W medycynie Omnadren znalazł zastosowanie w leczeniu impotencji, zespole pokastracyjnym, hipogonadyzmie, a nawet w leczeniu raka gruczołu piersiowego. Dawkowanie w tych zespołach chorobowych jest przyjmowane jako 1ml (1 ampułka) na 4 tygodnie we wstrzyknieciu domięśniowym.

Preparat to jedna z perełek dostępnych sterydów. W połączeniu z metanabolem tworzy prawdziwie niepowtarzalną kombinację w celu budowania masy mięśniowej tzw. bazy. Zależnie od podawanych dawek może spełniać różne funkcje. Efektem stosowania Omnadrenu 250 jest szybki rozwój masy mięśniowej oraz siły, wzrasta także ogólna wydolność oddechowa. Nawet 500 mg omnadrenu tygodniowo może zapewnić wzrost wagi przez 5-10 tygodni o 5-8 kg.

Dawkowanie Omnadrenu

Stosowanie Omnadrenu 250 to dosyć „ciężki” i długi cykl, trwający prawie 2 miesiące. Początkujący powinni przyjmować 1 ampułkę na tydzień, kolejne cykle to dawka 1 ampułki co trzy dni przez 4 tygodnie.

Po zakończeniu przyjmowania Omnadrenu zaleca się stosować przez 3-4 tygodnie Clenbuterol dla utrzymania masy mięśniowej. Jednocześnie przez 4 tygodnie przyjmujemy Deca Durabolin, który zapewnia nam dalszy, wolny przyrost masy mięśniowej. Tym samym cykl zostaje zakończony, rezultaty mogą być naprawdę zaskakujące.

Wady Omnadrenu

Należy wiedzieć, że Omnadren 250 ma silne właściwości androgenne i anaboliczne. Stosowanie go w dawkach znacznie przekraczających lecznicze prowadzi do bardzo dużego magazynowania wody w organizmie, przez co już po kilkutygodniowym stosowaniu mogą pojawić się obrzęki różnych części ciała. Inny ważny skutek uboczny u stosujących go kulturystów, to znacznie podwyższony poziom agresji, co może prowadzić do konfliktu z innymi osobami, a nawet konfliktu z prawem. Pozostałe mankamenty stosowania Omnadrenu 250: może pojawić się trądzik posterydowy oraz zmiany zapalne skóry w postaci krost.

Omnadren 250, jako mieszanina czterech estrów testosteronu, rozpuszczonych w oleju, często jest porównywany z Sustanonem. Czym więc różni się Omnadren od Sustanonu? Jedynie nazwą. Obydwa produkty mają identyczny skład, a dostrzegane różnice biorą swój początek w łacińskim nazewnictwie substancji.

Jakie są korzyści, które przemawiają za stosowaniem Omnadrenu 250? Testosteron, będący składową preparatu, działa niezwykle silnie, jest mocno anabolityczny i androgenny. To, że testosteron jest anabolityczny, oznacza po krótce, że jest on hormonem, biorącym udział w reakcji anabolitycznej, gdy z prostych substratów powstają związki złożone. Związki te magazynują energię, powodując przyrost tkanek organizmu. Procesy anaboliczne są przeciwieństwem metabolizmu katalitycznego, kiedy ze złożonych związków, powstają pojedyncze elementy. Dzięki procesowi anabolizmu można obserwować wzrost masy ciała, siły fizycznej, rozrost szkieletu, paznokci i włosów. Androgenny, męski hormon płciowy, wpływa na wzrost tkanki mięśniowej, a jednocześnie pozwala na spadek tkanki tłuszczowej. Dzięki wpływowi testosteronu na retencję azotu w mięśniach, sprawniejsze staje się budowanie masy mięśniowej. Testosteron ma funkcję antykataboliczną, blokując rozpad złożonych komórek w elementy prostsze, chroniąc organizm przed działaniem kortykosteroidów. Dzięki testosteronowi komórki magazynują więcej protein, dzięki czemu powstają nowe włókna kurczliwe, a mięśnie rosną.

Dzięki silnej i odpowiednio dobranej dawce, uwalnianej długo, Omnadren 250 działa mocno i szybko, a jego efekty utrzymują się długo. Jako mocny androgen, powoduje szybki wzrost masy mięśniowej i siły. Dzięki zwiększonemu wydzielaniu EPO w nerkach, testosteron wpływa na wzrost liczby czerwonych krwinek, a co za tym idzie poprawę wydolności oddechowej. Stosowanie Omnadrenu z innymi środkami, może dawać niezwykle mocne efekty, trzeba jednak zachować ostrożność, bo już samo stosowanie Omnadrenu 250 daje bardzo zadowalające efekty. Omnadren 250 jest preparatem, podawanym domięśniowo, w ampułkach od 250 do 1000 mg tygodniowo, jednak dawki powyżej 750 mg/tydzień zwiększają znacznie ryzyko działań ubocznych. Omnadren wykazuje działanie przedłużone, utrzymujące się około trzech, czterech tygodni.

Silnie działający w preparacie testosteron, może powodować działania niepożądane. Najbardziej niebezpiecznym jest połączenie wzrostu siły z wzrostem agresji. Można doświadczyć również łysienia, zbyt obfitego z kolei owłosienia na ciele, wzrost retencji wody podskórnej, nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej, ginekomastię (wzrost jednostronny lub obustronny gruczołu piersiowego u mężczyzny, mogący powodować bolesność, obrzmiałość), przetłuszczającej się cery, problemów z trądzikiem. Aby uniknąć skutków ubocznych, konieczne może stać się przyjmowanie odpowiednich preparatów, które regulują pracę testosteronu, ograniczając jego negatywne oddziaływanie. Omnadren 250 jest nieodpowiedni w stosowaniu u kobiet, jeżeli kobiety decyduja się na stosowanie testosteronu, lepiej skorzystać z preparatu o krótszym estrze – propionianu.