HCG gonadotropina kosmówkowa

Gonadotropina kosmówkowa nie jest anabolicznym steroidem, lecz naturalnym hormonem proteinowym, rozwijającym się w łożysku ciężarnej kobiety.

Jest kształtowana w łożysku, natychmiast po zapłodnieniu. Jej obecność jest tylko wykrywalna w okresie ciąży, gdyż poziom HCG silnie wzrasta w tym okresie. Poziom gonadotropiny kosmówkowej rośnie aż do 3 miesiąca ciąży a później stopniowo spada. W medycynie stosuje się ją w leczeniu niepłodności u kobiet z niedoborem gonadotropin i u mężczyzn z hipogonadyzmem, czyli defektem układu rozrodczego spowodowanego dysfunkcją jąder. Nieczynne gonady nie produkują bowiem testosteronu i innych hormonów.

W kulturystyce HCG pozyskało szereg zastosowań. Kulturyści przyjmują iniekcje z tym środkiem, aby podwyższyć poziom testosteronu. Dzieje się tak ponieważ HCG wspomaga jego produkcję w jądrach i wyrzut do organizmu. Jest to szybki i niezawodny sposób. Atleci często przyjmują zastrzyki przed zawodami aby pozbyć się podskórnego tłuszczu, wtedy lepiej mogą wyeksponować swoją rzeźbę. Jednak zbyt duży poziom testosterony może zahamować prawidłową pracę podwzgórza i przysadki mózgowej. Należy więc roztropnie i zgodnie z zaleceniami stosować steryd. Gonadotropina kosmówkowa nie wywołuje uczucia głodu, nie pobudza apetytu i nie odpowiada za rozmieszczenie tłuszczu w organizmie. Głównym zadaniem HCG jest przywrócenie właściwej reakcji jąder na hormon luteinizujący. Podczas długiego przyjmowania sterydów jego zdolność może być zaburzona. HCG pozwala przywrócić jądrom prawidłowy rozmiar i aktywność. Dodatkowo uruchamia podwzgórze i przywraca wydzielanie gonadotropin z przysadki mózgowej. HCG nie działa jednak w przypadku ćwiczących kobiet.

Gonadotropina kosmówkowa nie jest środkiem, który przywraca prawidłowe działanie układu podwzgórze- przysadka- jądra. To tego lepiej użyć sterydów takich jak Clomid i Tamoxifen. Idealnie dopełniają one proces odblokowania po cyklu sterydowym.

HCG gonadotropina kosmówkowa dawkowanie

Dawkowanie: 500-1500 IU, co 1 – 4 dni , nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Zbyt duże i częste przyjmowanie HCG doprowadzić może do trwałego uszkodzenia gruczołów płciowych oraz trwale mogą zatrzymać produkcję gonadotropiny. Czas działania gonadotropiny do około 64 godziny.

HCG gonadotropina kosmówkowa skutki uboczne

Przyjmowanie HCG wiąże się z możliwym wystąpieniem skutków ubocznych. Można do nich zaliczyć: częste erekcje i popęd seksualny, trądzik, odkładanie się wody w organizmie, ginekomastia- przerost sutka u mężczyzn, odkładanie się tłuszczu w biodrach, u młodych atletów zaobserwować można zahamowanie wzrostu, huśtawki nastrojów, wysokie ciśnienie krwi.

HCG Gonadotropina Kosmówkowa to specyfik nie zaliczany do sterydów anabolicznych, bo typowe sterydy anaboliczne są oparte na estrach testosteronu. No a tym konkretnym specyfikiem leczy się niepłodność u kobiet i u mężczyzn, choć w przypadku mężczyzn lek ten pobudza jądra do produkcji testosteronu i hormonów pokrewnych. No a gdy specyfik ten bierze wraz ze sterydami anabolicznymi to w znaczący sposób ogranicza się pojawienie niepokojących efektów ubocznych takich jak ginekomastia. Jednym słowem kulturyści biorą HCG Gonadotropina Kosmówkowa po to by stosowanie sterydów anabolicznych było bezpieczne i dotyczy to głównie specyfików silniejszych, które bierze się pod nadzorem lekarskim. Te silne specyfiki działają w bardziej wyraźny sposób, ale są też mało bezpieczne i dlatego trzeba każdą zmianę dawki konsultować z lekarzem. No i rzecz jasna przynajmniej w części przypadków trzeba brać HCG Gonadotropina Kosmówkowa, bo bardzo często samo ograniczenie dawki nie wystarcza i trzeba sięgnąć po środek który pozwoli powrócić do równowagi hormonalnej.

HCG Gonadotropina Kosmówkowa nie jest jednak opcją tylko dla kulturystów, bo sterydy anaboliczne stosują też biegacze i inni sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe. W ich przypadku branie sterydów nie jest niczym nadzwyczajnym, choć zazwyczaj sięgają oni po coś co szybko i w sposób naturalny usuwa się z organizmu. No a po stosowaniu tego specyfiku HCG Gonadotropina Kosmówkowa pozwoli wrócić do równowagi hormonalnej. Lecz ten konkretny środek można brać też wtedy gdy nadal zażywa się sterydy anaboliczne, bo liczy się tu niwelowanie efektów ubocznych. No a do tych efektów ubocznych wywoływanych przez silne sterydy można zaliczyć też depresję, którą wywołuje brak równowagi hormonalnej po zaprzestaniu dawkowania silnego sterydu. Dlatego trzeba jeszcze w trakcie jego brania stosować HCG Gonadotropina Kosmówkowa, po to by efekty uboczne były raczej słabszymi i znacznie mniej niepokojącymi.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że HCG Gonadotropina Kosmówkowa też może wywołać efekty uboczne i dlatego też trzeba brać go zgodnie z instrukcją, bo nie można wziąć dwukrotnej zalecanej dawki HCG Gonadotropina Kosmówkowa dzień po zastosowaniu silnych sterydów. Tego typu eksperyment musi skończyć się źle. No bo ten specyfik może spotęgować erekcje i popęd seksualny, a u młodych kulturystów i biegaczy wywołać huśtawkę nastrojów. Tego typu problemy mogą wystąpić u tych którzy na własną rękę eksperymentują z dawkowaniem HCG Gonadotropina Kosmówkowa. Lecz nie dotyka to jedynie ich, bo nawet przyjmujący ten specyfik zgodnie z instrukcją czasami mają problemy, choć zazwyczaj dotyczy to tych bardziej specyficznych przypadków. Bardzo ważnym jest też i to, by specyfiku tego nie przyjmować wraz z silnymi lekami przeciwbólowymi i innymi silnymi antybiotykami, bo one mogą wywołać efekty uboczne których nie przewidział producent. W przypadku HCG Gonadotropina Kosmówkowa dobrze jest też ograniczyć spożycie wyrobów alkoholowych, bo to też może wywołać niepokojące efekty uboczne.