Nandrolone Phenylpropionate-100mg/ml 10ml vial-120zł

Nie wszyscy mają świadomość, że Nandrolone Phenylpropionate jest jednym z najbardziej przebadanym sterydem na rynku.

Środek po raz pierwszy opisano w 1957 roku, a niedługo potem lekarze już przepisywali go pacjentom. Steryd został zakazany w sporcie dopiero w 1975 roku.

Przez długi czas sprawdzano jakie zastosowanie będzie miał Nandrolone Phenylpropionate w leceniu aplastycznej anemii, pacjentów hemodializowanych, pacjentów wyniszczonych AIDS czy po operacji. Steryd znalazł także zastosowanie w terapii rozsianego raka sutka. Warto mieć świadomość, że środek bardzo korzystnie oddziałuje na gospodarkę wapnia czy osteoporozę.  Steryd wykorzystywany jest także w terapiach przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Nandrolone Phenylpropionate doskonale zdaje egzamin w stanach chorobowych z ujemnym bilansem azotowym.

Działanie

Nandrolone Phenylpropionate w zdecydowanej większości przypadków jest przyjmowany albo w funkcji środka bazowego przy budowie masy mięśniowej lub jako dodatkowy steryd mający za zadanie wspomagać działanie mocniejszych (np. Trenbolon). Bardzo istotnym atutem tego środka jest znacząca poprawa bilansu azotowego w mięśniach. Stymuluje tym samym zwiększenie zapasów w mięśniach Nitrogenu. Warto wiedzieć, że większe zapasy nitrogenu w mięśniach sprawiają, że mięśnie mają większą zdolność do przyswajania protein, przez co cały proces rozbudowy mięśni jest znacznie szybszy. Nandrolone Phenylpropionate dzięki tej zalecie świetnie sprawdzi się w połączeniu z wysokobiałkową dietą oraz wysokiej jakości odżywkami białkowymi.

Kolejną bardzo ważną funkcją jaką spełnia Nandrolone Phenylpropionate jest hamowanie wydzielania się kortyzolu, czyli hormonu, który w bardzo dużym stopniu odpowiedzialny jest za procesy kataboliczne następujące w komórkach mięśniowych. Steryd ten zatem przez hamowanie wydzielania kortyzolu ma bardzo silne działanie antykataboliczne. Środek ten jest doskonałą opcją dla osób, których celem jest budowa masy mięśniowej lub redukcja.

Nandrolone Phenylpropionate zwiększa również masę oraz gęstość kości. Działanie wynika z faktu, że środek ten jest oficjalnie stosowany u osób cierpiących na osteoporozę. Steryd ten przez korzystne działanie na układ kostny zdecydowanie zmniejsza ryzyko ewentualnych kontuzji, a także ogranicza negatywne działanie innych środków na kości. Nandrolone Phenylpropionate pozwala również rozbudować sylwetkę zarówno pod względem muskulatury jak i układu kostnego. Przyjmowanie tego środka pozwala bardzo szybko uzyskać zauważalny przyrost wytrzymałości i siły.

Nandrolone Phenylpropionate powoduje także znacznie większe zatrzymanie wody w stawach, dzięki czemu zdecydowanie mniejsze jest ryzyko kontuzji. Stawy zyskują bowiem pewnego rodzaju naturalną amortyzację. Środek ten jest zatem bardzo popularny wśród sportowców odczuwających problemy ze stawami.

Dawkowanie

Ogromnym plusem tego sterydu jest fakt, że utrzymuje się w organizmie około 3 dni, w związku z tym rekomendowane jest dawkowanie co 2 dni po 100 mg. Część osób jest zdania, że można zdecydowanie łatwiej odkręcić niepożądane działania krótkich estrów niż dłuższych.

Dawkowanie tego sterydu jest zróżnicowane i zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania osoby przyjmującej. Dla początkujących oraz średniozaawansowanych rekomendowana dawka wynosi od 200 do 400 mg na tydzień, z kolei standardowa długość całego cyklu waha się w przedziale od 8 do 12 tygodni.

Cykl może trwać nawet 6 tygodni, w tym czasie możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych przyrostów przede wszystkim, gdy steryd zostanie połączony z innymi środkami. Sportowcy najczęściej łączą Nandrolone Phenylpropionate z Metanabolem, Testosteronem propionat, a także Winstrolem.

Część specjalistów jest zdania, że z powodu silnej supresji endogennego testosteronu, a także bardzo mocnego blokowania osi HPTA podczas cyklu na nandrolonie, powinno się podawać przynajmniej 250 mg testosteronu tygodniowo. Ze względów farmakokinetycznych zdecydowanie najlepszym miejscem iniekcji będą pośladki. Kobietom rekomenduje się przyjmowanie dawki od 50 do 100 mg tygodniowo. Warto pamiętać, aby po zakończonym cyklu dokładnie przeprowadzić PCT.

Możliwe skutki uboczne

Nandrolone Phenylpropionate w połączeniu z testosteronem nie powinien doprowadzić do wystąpienia skutków ubocznych. W fazie odstawienia rekomenduje się jednak przyjmowanie Clomidu albo Novadexu. Do bardzo rzadko spotykanych skutków ubocznych przyjmowania tego sterydu należy zaliczyć zahamowanie zdolności seksualnej (przede wszystkim, gdy stosuje się go samodzielnie bez połączenia z testosteronem) czy zawroty głowy. Stosowanie Nandrolone Phenylpropionate niezgodnie z zaleceniami może spowodować trądzik, podwyższone ciśnienie krwi, zwiększone gromadzenie się tłuszczu, upośledzenie czynności wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi. U mężczyzn może ponadto spaść libido, a także mogą wystąpić zaburzenia erekcji, czy zahamowanie czynności jąder. Z kolei u pań skutkami ubocznymi będą zaburzenia miesiączkowania, zahamowanie owulacji czy pogłębienie się barwy głosu.